Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Gosialuk 15:53, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
trochę inna dziewanna. Przywieziona w zeszłym roku znad Dunajca.



Niebieskie ostróżki lubię bardzo. Już mam w dwóch miejscach. W zeszłym roku dokupiłam białą, ale wyrosła niziutka, Muszę ją lepiej zasilić.



Wierzbówka kiprzyca to też sarni przysmak. Ostała się jedna, która zakwitnie teraz.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 16:01, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Widoki na część bardziej zacienioną.



Czyściec jeszcze kwitnie, a na wystawie słonecznej już po kwitnieniu.



Irysy luizjańskie. Chyba. Kolor mocno fioletowy. Bardziej podobne są na drugim zdjęciu.

____________________
Gosia Bylinowa łąka
antracyt 16:47, 26 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Ale pięknie masz
Dziewanny zazdroszczę. Próbowałam kilka razy wysiać, ale coś jej się chyba nie podoba u mnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Urszulla 18:09, 26 cze 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Gosialuk napisał(a)


Ula obejrzałam dawczynie organów, takich leżących gałązek nie ma, więc spróbuję metodę nr 2. Mam takie jedno miejsce, gdzie stawiam wszelkie doniczki na przechowanie i spokojnie przez tydzień bez opieki dają radę. Myślę, że i sadzonki też sobie poradzą.
Metodę pierwszą stosuję do hortensji bukietowych, ale w tym roku bez rewelacji - za sucho, a podlewanie raz w tygodniu, to jednak nie to samo.


Bo anabelki zaczynają się pokładać później jak kwiaty są ciężkie. Na zasypywanie jest jeszcze czas. Metodę 2 jak najbardziej możesz próbować. A metodę 1 zastosuj w luty/marcu, zauważyłam że wtedy najlepiej się patyczki przyjmują jak po zimie ziemia jest wilgotna. Anzbelki tnę nisko nad ziemią to się fajnie rozrastają.
A te hosty niech podpierają anabelki z przodu, kwiaty są krótko to nie będzie źle A do hortensji będą pasowały. Jeszcze brunery z hortensjami dobrze się sprawdzają szczególnie wiosną, albo jako podtrzymywacze rozplenice.

Kwiatki pooglądałam, za tojeścią kropkowaną nie przepadam, z powodu tego, że się szybko rozłazi, ale u Ciebie ma rację bytu. Tawułki są fajnym zadarniaczem Ożankę uwielbiam nad przetaczniki i inne kwiecie A róża powinna być już całą w kwiatach, masz ją w cieniu?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 20:22, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
To dokończę relację przerwaną przyjazdem gości.

Jeszcze mam takie białe iryski syberyjskie - najpóźniejsze. Chyba pomylone, bo zamiawiałam Butter and Sugar i faktycznie jedna kępka tak kwitła wcześniej. Ale podobają mi się bardziej niż te co zamówiłam.



Szarobródek syberyjski przez rok już nieźle przytył. W półcieniu lepiej rośnie niż w pełnym słońcu. Może w tym roku na słońcu ma zbyt sucho.



Nie pamiętam co to za szałwia, ale tam są tylko dwie kupione w zeszłym roku sadzonki, a wysokością już przerosła róże.



I zachwalana przeze mnie ślazówka, którą dostałam od Ani Małej Mi. W końcu jest jej trochę więcej. Sieje się, więc mam kolejne egzemplarze do posadzenia.






____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:29, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
I jak zwykle na koniec trochę szersze kadry. Widoczki z tarasu.



Koniec.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosialuk 20:51, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
antracyt napisał(a)
Ale pięknie masz
Dziewanny zazdroszczę. Próbowałam kilka razy wysiać, ale coś jej się chyba nie podoba u mnie.

Mi też wysiewy się nie udały. Dopiero młode rośliny przesadzone rosną. Ciekawa jestem czy coś się wysieje. Chciałabym.

Urszulla napisał(a)


Bo anabelki zaczynają się pokładać później jak kwiaty są ciężkie. Na zasypywanie jest jeszcze czas. Metodę 2 jak najbardziej możesz próbować. A metodę 1 zastosuj w luty/marcu, zauważyłam że wtedy najlepiej się patyczki przyjmują jak po zimie ziemia jest wilgotna. Anzbelki tnę nisko nad ziemią to się fajnie rozrastają.
A te hosty niech podpierają anabelki z przodu, kwiaty są krótko to nie będzie źle A do hortensji będą pasowały. Jeszcze brunery z hortensjami dobrze się sprawdzają szczególnie wiosną, albo jako podtrzymywacze rozplenice.

Kwiatki pooglądałam, za tojeścią kropkowaną nie przepadam, z powodu tego, że się szybko rozłazi, ale u Ciebie ma rację bytu. Tawułki są fajnym zadarniaczem Ożankę uwielbiam nad przetaczniki i inne kwiecie A róża powinna być już całą w kwiatach, masz ją w cieniu?

Dzięki za wyjaśnienie w sprawie anabelki.
Ożanka się u mnie dobrze sieje i mam ją w coraz większej ilości.
Róże są na słońcu, jedynie w południe mają ze dwie godziny cienia rzucanego przez domek. Ale u mnie w stosunku do wszystkiego jest dwutygodniowe opóźnienie.




____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 00:09, 27 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Pięknie Szersze kadry najlepsze Sąsiada nie widać
Większości roślin, o których piszesz - nie znam, znaczy mało jeszcze wiem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 07:57, 28 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basia, te szerokie kadry to masz na prawdę w efekcie wow i tylko w ramach dodatkowego relaksu przechadzać się, żeby pooglądać szczegółowo roślinki

Wiązówki, muszę sprawdzić, czy u mnie coś zakwitło. Irys luizjański ma obłedny kolor
Jest tak gorąco, że jak wracam z biura to nie wychodzę, tylko dalej w domu siedzę, bo tam chłodniej.
Buziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 17:50, 30 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Gosiu, pięknie wszystko rośnie, masz mnóstwo ciekawych roślin, ślazówka śliczna, szałwia też, ciekawa roślina,
nie spotkałam nigdy takiej.
Szerokie kadry świetne, jaka przestrzeń.
A jak u Ciebie z wodą, bo u mnie koszmarnie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies