Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

Magara 00:08, 14 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Gosia - porosło Ci, oj porosło
Co zrobiłaś pysznogłówce, że tak się rozkrzaczyła???
Mam kilka pysznogłówek, różnych, w różnych miejscach i warunkach i nie jestem w stanie wyczuć co ona najbardziej lubi.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 16:48, 14 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Mgduska napisał(a)
Gosiu - pięknie - w ogóle i w szczególe Całe rabaty coraz piękniejsze i pełne skarbów

Widać już te moje bylinki w tych trawach, co mnie bardzo cieszy. Skarbów raczej tam nie ma.
Najważniejsze u mnie to sadzić w masie jeden gatunek rośliny i tak by powtarzał się w kilku miejscach. Kompozycje schodzą na drugi plan.

Urszulla napisał(a)


Rzeczywiście fajne zestawienie i relacją a bogato

Ula ostatnie fotki się przeterminowały zanim je wgrałam na komputer, to stwierdziłam, że będą aktualne.
Też szykuję miejsce pod nowe nasadzenia. Chcę zrobić jakby drugi plan rabaty i posadzić tam hortensje bukietowe z własnych sadzonek, a pomiędzy wcisnę jakieś byliny, żeby chwasty nie zarastały. Hortensje to będą głównie Polar Bear i Phantom. Tak luźno rozrzucone, myślę, że co 1,5 metra wystarczy.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Coraz bujniejsze masz rabaty, pięknie się przeplatają z trawnikiemJuż super efekt

Cieszę się, że tak myślisz. Byłaś to wiesz jak to u mnie wygląda.

Magara napisał(a)
Gosia - porosło Ci, oj porosło
Co zrobiłaś pysznogłówce, że tak się rozkrzaczyła???
Mam kilka pysznogłówek, różnych, w różnych miejscach i warunkach i nie jestem w stanie wyczuć co ona najbardziej lubi.

W zasadzie to nic pysznogłówkom nie robię. U mnie się dobrze rozrastają. Też mam kilka różnych i w różnych miejscach. Może na wiosnę oddziel te nowe pędy, które wychodzą od rośliny matecznej i posadź ok 15 - 20 cm dalej. Uszczykiwać nie próbowałam, a pewnie też byłoby można.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agania 09:16, 15 lip 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiu piękna ta pysznogłówka, moja się wyrodziła, miałam ją taką piękną chyba bez koralowy ją zdławił.
Piękny kolor mam tych fioletowych irysków
Sarenka fajna oby kwiatków Ci nie zjadła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ElzbietaFranka 10:58, 16 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosiu bardzo dużo tych roślin zgromadziłas. Już się zaaklimatyzowały i zaczynają się rozrastać.
Każda jedna fotka panorama jest piękna.
Pysznogłówka też mam, ale twoja ma bardzo długą szyję.

Sarenka pewnie też czekała na deszcz. U was to chyba więcej pada niż u nas.

Wczoraj sobie myślałam, aby z tych moich roślin np juki nie wyrzucać tylko zrobić przy drodze taka rabatę na podwyzszeniu niech tam wszystko rośnie co wyrzucam.
Taki śmietnik roślinności.

Nie wiem jak u was, ale u mnie na wsi wzdluz każdego płotu jest rabata i rosna kwiaty różne nasadzenia.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:02, 16 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Magara napisał(a)
Gosia - porosło Ci, oj porosło
Co zrobiłaś pysznogłówce, że tak się rozkrzaczyła???
Mam kilka pysznogłówek, różnych, w różnych miejscach i warunkach i nie jestem w stanie wyczuć co ona najbardziej lubi.



Pysznogłówka się rozmnaża poprzez kłącza. Musi mieć żyzna pruchnicza ziemie. Jak.masz kompost wiosna jak wychodzi z ziemi nasyp kompostu na wierzch.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:21, 16 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
ElzbietaFranka napisał(a)
Gosiu bardzo dużo tych roślin zgromadziłas. Już się zaaklimatyzowały i zaczynają się rozrastać.
Każda jedna fotka panorama jest piękna.
Pysznogłówka też mam, ale twoja ma bardzo długą szyję.

Sarenka pewnie też czekała na deszcz. U was to chyba więcej pada niż u nas.

Wczoraj sobie myślałam, aby z tych moich roślin np juki nie wyrzucać tylko zrobić przy drodze taka rabatę na podwyzszeniu niech tam wszystko rośnie co wyrzucam.
Taki śmietnik roślinności.

Nie wiem jak u was, ale u mnie na wsi wzdluz każdego płotu jest rabata i rosna kwiaty różne nasadzenia.



U nas na wsi niestety tak nie ma generalnie nasza wieś odbiega od norm jakie się kojarzą z wiejskimi podwórkami, ogródków mało, a szkoda, rządzi kostka lub beton, bo praktyczne pod ciągniki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:22, 16 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
ElzbietaFranka napisał(a)



Pysznogłówka się rozmnaża poprzez kłącza. Musi mieć żyzna pruchnicza ziemie. Jak.masz kompost wiosna jak wychodzi z ziemi nasyp kompostu na wierzch.

Ja Ci powiem, ze nie wiem jak to jest z tymi pysznogłówkami, chyba zależy od odmiany. Mam wysoką malinową, która ładnie przyrasta i miałam takie piękne bordo i fiolet i róż, a z roku na rok ich mniej nie wiem czemu bo ziemia praktycznie ta sama...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 01:07, 17 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
ElzbietaFranka napisał(a)



Pysznogłówka się rozmnaża poprzez kłącza. Musi mieć żyzna pruchnicza ziemie. Jak.masz kompost wiosna jak wychodzi z ziemi nasyp kompostu na wierzch.

Ela, dzięki za poradę Kompost mam wszędzie jako ściółkę a pysznogłówka i tak robi co chce
Niektóre są jak zaklęte - kolejny rok po jednej łodyżce. Inne - jak szalone się rozrastają.
W zeszłym sezonie kupiłam 3 sadzonki w P9, mam je w trzech różnych miejscach i jestem w szoku jak różnie się rozwijają.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 08:18, 17 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja Ci powiem, ze nie wiem jak to jest z tymi pysznogłówkami, chyba zależy od odmiany. Mam wysoką malinową, która ładnie przyrasta i miałam takie piękne bordo i fiolet i róż, a z roku na rok ich mniej nie wiem czemu bo ziemia praktycznie ta sama...

Z moich obserwacji wynika, że pysznogłówki lubią, jak się je co 2-3 lata odmłodzi.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 16:45, 17 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
antracyt napisał(a)

Z moich obserwacji wynika, że pysznogłówki lubią, jak się je co 2-3 lata odmłodzi.

Kobieto ta moja malinowa 7 rok rośnie w tym samym miejscu i jest tylko coraz szersza, a te pozostałe dwóch sezonów nie wytrwały.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies