Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Margerytka40 22:25, 11 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Druga wersja jak dla mnie znacznie lepsza choć ja bym bardziej wymieszała te bodziszki i hakonki. Ale się uczepiłam. Ale z praktyki taka symetryczność daje mi po oczach. Hortki, powojniki masz rytmicznie, niech by ten przód był spontaniczny.

Kasiu Rozanne Ci się wysiewał? Bardzo bym chciała żeby i u mnie się wysiewał. Max frei to się sieje ale to zupełnie inny rodzaj bodziszków.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 22:27, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
kawa8002 napisał(a)
Jeśli mogę wtrącić (bo znawca ze mnie żaden) - bodziszek się roznosi, strasznie - przynajmniej u mnie. Miałam jedną małą sadzonkę, a teraz gdzie nie spojrzę, to go widzę. Zima (aktualna) mu nie straszna. Zieloniutki świeci w kamykach, kostce brukowej...


Pośrednio właśnie dlatego chciałam go tu wykorzystać, bo kupiłam kilka sadzonek w ubiegłym roku, wsadziłam obok róż, a one - opanowały mi tam wszystko! Mogę z nich zrobić dużo sadzonek - przed tą rabatą będzie trawnik, rzadko uczęszczany, jak pójdą do przodu, to voila.
Może jest ekspansywny, ale kwitnie niestrudzenie cały sezon, gdyby nie przymrozki w październiku, chyba by kwitł całą zimę.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:29, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No kurcze, Asiu, ciągnie mnie wciąż do symetrii... Wierzę twej intuicji, może mi się uda pomieszać.
A swoją drogą, przekonałam się do Max frei - podzielę je w tym roku i pociągnę z nich dalej obwódkę, są super!
____________________
Ela Motylogród
kawa8002 22:38, 11 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Margerytka40 napisał(a)
Druga wersja jak dla mnie znacznie lepsza choć ja bym bardziej wymieszała te bodziszki i hakonki. Ale się uczepiłam. Ale z praktyki taka symetryczność daje mi po oczach. Hortki, powojniki masz rytmicznie, niech by ten przód był spontaniczny.

Kasiu Rozanne Ci się wysiewał? Bardzo bym chciała żeby i u mnie się wysiewał. Max frei to się sieje ale to zupełnie inny rodzaj bodziszków.


Muszę sprawdzić który to był, bo nie pamiętam. W każdym razie mnie on z deka rozdrażnił swoją samowolką. Piszecie tu o h. Macra. Zdradzcie proszę gdzie ja kupujecie, bo albo ja nie umiem szukać, albo wszędzie są jakies odmianowe.
____________________
Kasia między polem a lasem
Margerytka40 22:45, 11 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja kupowałam stacjonarnie u nas w szkółce. Zdarzają się w necie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 22:45, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
kawa8002 napisał(a)


Piszecie tu o h. Macra. Zdradzcie proszę gdzie ja kupujecie, bo albo ja nie umiem szukać, albo wszędzie są jakies odmianowe.


Chciałam kupić Haconechloa macra bezodmianową (zależało mi, aby była zielona, nie żółta), ale przyznaję, nie znalazłam. Polinka poleciła Grennhills i taką właśnie zamówiłam.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 22:46, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No widzisz, Asiu, "cudze chwalicie, swego nie znacie", zamiast zajrzeć do naszej szkółki, szukam gdzieś daleko...
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 22:52, 11 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przecież kupowałam z Tobą
Jeszcze przyszło mi do głowy zamiast molinii hosty wyższe, fajnie z hakonką wyglądają. Tyle, że nie na patelni ale tam chyba jej nie ma? Kiedyś cisy, hortki dadzą cień.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
kawa8002 22:55, 11 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Mariposa napisał(a)


Chciałam kupić Haconechloa macra bezodmianową (zależało mi, aby była zielona, nie żółta), ale przyznaję, nie znalazłam. Polinka poleciła Grennhills i taką właśnie zamówiłam.


W moich szkółkach bieda. Często sprzedający sami nie wiedzą jaką odmianę sprzedają i są wręcz obrażeni kiedy dopytuję. U mnie patelnia, więc dziewczyny poleciły Aureolę, ale podobno właśnie ta zwykła jest najlepsza na takie warunki.
____________________
Kasia między polem a lasem
AniazUroczyska 02:17, 12 lut 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mariposa napisał(a)
Ale dawno tu nie byłam! Wstyd i hańba


No..... wstyd i hańba. Zastanawiałam się , czy wrócisz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies