Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Zakrecona 14:26, 11 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziękuję!
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sylwia_slomc... 14:35, 11 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Fajny planik nasadzeniowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 20:02, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Zakrecona napisał(a)
Elu, pamiętam, że siałaś poziomki. Tak gdzieś w okolicach marca chyba i do zwykłej ziemi?

A potem zasilałaś czymś siewki jak już wzeszły?


Madziu, siałam jakoś tak na przełomie lutego/marca, niczym nie zasilałam, niczego nie wyprażałam, przepikowałam tylko do doniczek, wysadzałam do gruntu przed weekendem majowym (maleństwa jeszcze wtedy były). Długo kiełkują, nierówno w czasie, ale rosną bez problemu.

Tu starują (18 marca), tak wyglądały pod koniec kwietnia, przed wysadzeniem do gruntu
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:06, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
mirkaka napisał(a)
Hortensje MM mają dość łamliwe łodygi, ale to jedne z niewielu które nie przebarwiają się na różowo.
Ładnie zaprojektowałaś tę rabatę, powojniki bym trochę wycofała do tyłu, żeby hortensje dobrze zakryły im dolne liście i łodygi bo powinny być w cieniu a poza tym są szpetne, liście od dołu żółkną i usychają
Powojnik Jackmanii jest bardzo wysoki, ma silne pędy, duże kwiaty, tniesz go wiosną nisko


Mirko, dziękuję za rady. Chciałam, żeby powojnik i hortensje dały wyższe piętro i zasłoniły mi okno jadalniane (na żywopłot jeszcze muszę poczekać), dlatego hortki na pniu. Chciałam kupić Phantoma (sztywne pędy), ale nigdzie nie dostałam. Skoro MM kruche, będę musiała je od razu wiązać.
Czy clematis Jackmanii da radę na podporze 1,8m?
Poprzesuwam rośliny na rabacie i wstawię nowy rysunek do oceny.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:09, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)
Elu a na jakiej wysokości szczepione te hortki zamówiłaś? Patrząc na Twój planik to zmieniłabym ten przeplataniec hakonek i bodziszków. Nie tak po 1 sztuce. I jeśli hortki wysokie by były to dodałabym jakieś wyższe trawy np. molinie, tak by zakryły trochę gąszcz powojnikowy, który jak Mirka napisała od końca lata jest mało ozdobny.


Asiu, chyba miały być szczepione na wysokości ok 1m. Szczerze to hakonki miały zasłonić nóżki powojników, zaś bodziszka miałam dać po 3 szt przed hortkami.
A jak byś radziła poprzestawiać?
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:11, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
galgAsia napisał(a)

Magda, ja siałam poziomki, w normalnej ziemi, niczym ich nie zasilałam. Tak, w okolicach marca

Cześć, Elu, czytałam Twój wątek od początku i cieszę się, że wróciłaś na łono O. Pozdrawiam i kibicuję


Cieszę się, że zaglądasz, mało czasu, ale czasem wpadam. Rady bardzo potrzebne, bo rodzą się nowe rabaty. Wiosną będzie jeszcze jedna, jesienią kolejna.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:12, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajny planik nasadzeniowy


Dzięki, mam nadzieję, że będzie ok, to widok z okna w jadalni
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 20:49, 11 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)


Asiu, chyba miały być szczepione na wysokości ok 1m. Szczerze to hakonki miały zasłonić nóżki powojników, zaś bodziszka miałam dać po 3 szt przed hortkami.
A jak byś radziła poprzestawiać?


Możesz spróbować ale wydaje mi się, że brzydki dół i tak będzie widoczny zza hakonek. One owszem dadzą cień korzeniom. A może szałwię Caradonnę? Choć wydaje mi się, że molinie były by fajne np Poul Petersen albo Moorhexe. Z tym przestawianiem to poszłabym w nieregularność np 2, 1, 3,2,3, 2,1.Będziesz mieć roślinki to popróbuj.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 22:12, 11 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Hmmm,
tak



a może tak będzie lepiej? Skoro hakone i tak nie przykryje nóżek clematisom

____________________
Ela Motylogród
kawa8002 22:17, 11 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Jeśli mogę wtrącić (bo znawca ze mnie żaden) - bodziszek się roznosi, strasznie - przynajmniej u mnie. Miałam jedną małą sadzonkę, a teraz gdzie nie spojrzę, to go widzę. Zima (aktualna) mu nie straszna. Zieloniutki świeci w kamykach, kostce brukowej...
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies