Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

galgAsia 07:54, 12 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mariposa napisał(a)


Chciałam kupić Haconechloa macra bezodmianową (zależało mi, aby była zielona, nie żółta), ale przyznaję, nie znalazłam. Polinka poleciła Grennhills i taką właśnie zamówiłam.

Ja mam Greenhills na różnych stanowiskach i wszędzie jest cudowna. Piękna, zielona, fajnie przyrasta. Absolutnie polecam
A Aureolę mi na słońcu przypala...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
jolanka 08:36, 12 lut 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Fajne te Twoje plany nasadzeniom, mnie bardziej podoba mi się druga wersja.
Pomiędzy cisami a hortkami dałabym może jeszcze jakiegoś miscanta, może Morning Light, tak aby było go widać pomiędzy powojnikami a hortkami.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
polinka 09:47, 12 lut 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)
Hmmm,
tak



a może tak będzie lepiej? Skoro hakone i tak nie przykryje nóżek clematisom



Elu, czy ta hortensja MM to jakaś niska odmiana?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zakrecona 10:10, 12 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Mariposa napisał(a)


Madziu, siałam jakoś tak na przełomie lutego/marca, niczym nie zasilałam, niczego nie wyprażałam, przepikowałam tylko do doniczek, wysadzałam do gruntu przed weekendem majowym (maleństwa jeszcze wtedy były). Długo kiełkują, nierówno w czasie, ale rosną bez problemu.

Tu starują (18 marca), tak wyglądały pod koniec kwietnia, przed wysadzeniem do gruntu


Bardzo fajne były przed wysadzeniem

Moje dziewczyny czekają na poziomki, mus wysiać z jakieś 2 tyg

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 15:15, 12 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wymyśliłam jeszcze zamiast molinii penstemony. Chyba zgrałyby się wysokością. Mam Husker Red i bardzo go lubię. Ma fajne bordowo zielone listki, u mnie nawet teraz nie zginęły, długo kwitnie a po przekwitnięciu również zdobi. Widziałabym go z tymi hakonkami i bodziszkami i pod hortki akurat by pasował. Jak coś służę sadzonkami
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mirkaka 17:14, 12 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9613
Mariposa napisał(a)


Mirko, dziękuję za rady. Chciałam, żeby powojnik i hortensje dały wyższe piętro i zasłoniły mi okno jadalniane (na żywopłot jeszcze muszę poczekać), dlatego hortki na pniu. Chciałam kupić Phantoma (sztywne pędy), ale nigdzie nie dostałam. Skoro MM kruche, będę musiała je od razu wiązać.
Czy clematis Jackmanii da radę na podporze 1,8m?
Poprzesuwam rośliny na rabacie i wstawię nowy rysunek do oceny.

Mam go na podporze chyba 2,3 m i jeszcze mogłaby być wyższa On rośnie silnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Nowa12 18:54, 12 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja mam i macrę i greenhills obie na słońcu
Hreenhills jest czystozielona a macra lekko limonkowa i ją bardziej lubię.
Ale kupić ją graniczy z cudem . Raz mi się tylko udało.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mariposa 21:14, 12 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)
Przecież kupowałam z Tobą


Asiu, wtedy tylko wiedziałam, że kupujesz fajną trawkę, nazwę "hakone" już kojarzyłam, ale czy ona była macra czy inna, to już było dla mnie wyższe wtjemniczenie
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:17, 12 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
kawa8002 napisał(a)


W moich szkółkach bieda. Często sprzedający sami nie wiedzą jaką odmianę sprzedają i są wręcz obrażeni kiedy dopytuję. U mnie patelnia, więc dziewczyny poleciły Aureolę, ale podobno właśnie ta zwykła jest najlepsza na takie warunki.


Ciekawe za co się obrażają? Za swój brak wiedzy i profesjonalizmu?
Podobno właśnie Aureolę na patelni przypala. Ja mam tam cień do 11-12, ale głownie nie chciałam żółtego, jakoś mi się tu nie widzi.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:17, 12 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
AniazUroczyska napisał(a)


No..... wstyd i hańba. Zastanawiałam się , czy wrócisz


Wróciłam
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies