Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Wiolka5_7 21:14, 29 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Myślę,że jeśli w lutym będzie plusowo i ziemia rozmarznięta to można hortki sadzić do gruntu skoro będą w doniczkach....ja w zeszłym roku w połowie lutego przesadzałam Limki i nic im nie było

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mariposa 18:27, 10 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziewczyny, napisałam do szkółki, żeby się nie spieszyli z wysyłką hortensji, najpierw się prawie oburzyli, że wysyłka gotowa, ale jak na razie nic nie doszło. To dobrze, pod koniec lutego/na początku marca już nie będę miała obaw, spokojnie zadołuję.

U mnie wiosna bardzo powoli się budzi, pojawiły się pierwsze maleńkie kły cebulowych, nic jeszcze nie kwitnie (miałam jednego ciemiernika, ale padł, mus kupić nowe). Róże puszczają listki, na dereniach i innych krzewach pąki już mocno nabrzmiałe. Za to chwasty rosną jak szalone, mniszki zawiązują dmuchawce

W sobotę tylko rozsypałam dolomit i obcięłam porzeczki i agrest. Traw jeszcze nie ruszam, nie ma na razie śladu zielonego w nich, niech czuprynki wciąż je grzeją.

____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 18:59, 10 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Dziewczyny, napisałam do szkółki, żeby się nie spieszyli z wysyłką hortensji, najpierw się prawie oburzyli, że wysyłka gotowa, ale jak na razie nic nie doszło. To dobrze, pod koniec lutego/na początku marca już nie będę miała obaw, spokojnie zadołuję.

U mnie wiosna bardzo powoli się budzi, pojawiły się pierwsze maleńkie kły cebulowych, nic jeszcze nie kwitnie (miałam jednego ciemiernika, ale padł, mus kupić nowe). Róże puszczają listki, na dereniach i innych krzewach pąki już mocno nabrzmiałe. Za to chwasty rosną jak szalone, mniszki zawiązują dmuchawce

W sobotę tylko rozsypałam dolomit i obcięłam porzeczki i agrest. Traw jeszcze nie ruszam, nie ma na razie śladu zielonego w nich, niech czuprynki wciąż je grzeją.



Zadziwiające to podejście sprzedających. Przez tę zimę, nie zimę chyba powariowali w tym roku. Dobrze zrobiłaś Elu, niech oni się martwią. U mnie honory pełni ciemiernik cuchnący. Z sadzonek zwykłych ciemierników od Bogdzi też jakieś pączki widać ale daleko im jeszcze do kwitnięcia. I tak się cieszę bo z siewek to nie raz i trzy lata nie ma kwitnienia. A i 3(dosłownie) przebiśniegi mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mirkaka 07:58, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Hortensje MM mają dość łamliwe łodygi, ale to jedne z niewielu które nie przebarwiają się na różowo.
Ładnie zaprojektowałaś tę rabatę, powojniki bym trochę wycofała do tyłu, żeby hortensje dobrze zakryły im dolne liście i łodygi bo powinny być w cieniu a poza tym są szpetne, liście od dołu żółkną i usychają
Powojnik Jackmanii jest bardzo wysoki, ma silne pędy, duże kwiaty, tniesz go wiosną nisko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Margerytka40 08:18, 11 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu a na jakiej wysokości szczepione te hortki zamówiłaś? Patrząc na Twój planik to zmieniłabym ten przeplataniec hakonek i bodziszków. Nie tak po 1 sztuce. I jeśli hortki wysokie by były to dodałabym jakieś wyższe trawy np. molinie, tak by zakryły trochę gąszcz powojnikowy, który jak Mirka napisała od końca lata jest mało ozdobny.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 08:29, 11 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, pamiętam, że siałaś poziomki. Tak gdzieś w okolicach marca chyba i do zwykłej ziemi?

A potem zasilałaś czymś siewki jak już wzeszły?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 08:35, 11 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Elu, pamiętam, że siałaś poziomki. Tak gdzieś w okolicach marca chyba i do zwykłej ziemi?

A potem zasilałaś czymś siewki jak już wzeszły?


Magda w pierwszym roku? Po co? Jak będą mieć urodzajne, kompostowe podłoże zasilanie im niepotrzebne. Pójdą w liściory a owocu będą mieć mało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 09:08, 11 lut 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czytałam gdzieś, żeby siać w wyprażonym piasku i potem wzmocnić siewki przed rozsadzeniem na miejsce docelowe.

tylko nie wiem czym wzmocnić i czy to konieczne właśnie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
mirkaka 09:35, 11 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Margerytka40 napisał(a)
Elu a na jakiej wysokości szczepione te hortki zamówiłaś? Patrząc na Twój planik to zmieniłabym ten przeplataniec hakonek i bodziszków. Nie tak po 1 sztuce. I jeśli hortki wysokie by były to dodałabym jakieś wyższe trawy np. molinie, tak by zakryły trochę gąszcz powojnikowy, który jak Mirka napisała od końca lata jest mało ozdobny.


Racja, nie zauważyłam że to szczepione na pniu.
Przy powojnikach lepiej mieć zwykłe krzaki, zasłonią wtedy nogi powojników
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
galgAsia 13:44, 11 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zakrecona napisał(a)
Elu, pamiętam, że siałaś poziomki. Tak gdzieś w okolicach marca chyba i do zwykłej ziemi?

A potem zasilałaś czymś siewki jak już wzeszły?

Magda, ja siałam poziomki, w normalnej ziemi, niczym ich nie zasilałam. Tak, w okolicach marca

Cześć, Elu, czytałam Twój wątek od początku i cieszę się, że wróciłaś na łono O. Pozdrawiam i kibicuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies