Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 19:36, 11 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Przy okazji, chyba Madzia-Zakręcona gdzieś pytała o Caradonnę - to jest siewka



tej ubiegłorocznej sadzonki. Wydaje mi się, że bardzo podobna

____________________
Ela Motylogród
Mariposa 12:22, 13 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, patrzę na penstemony od Ciebie i coraz bardziej mi się ich kolorek podoba. Jeszcze nie zaakceptowałam żółtych liści, ale bordowe mi pasują.
Dlatego wciąż wracam myślami do śliw wiśniowych Pissardii na front - cały czas mi w głowie siedzą. Czy takie szczepione na pniu mają szansę być niższe od nieszczepionych? Tam idą górą przewody i myślę, że musi być coś na max 5m.
I jeszcze gdzieś bez czarny Eva Black Lace...
____________________
Ela Motylogród
Ania111 12:45, 13 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Mariposa napisał(a)
Przy okazji, chyba Madzia-Zakręcona gdzieś pytała o Caradonnę - to jest siewka



tej ubiegłorocznej sadzonki. Wydaje mi się, że bardzo podobna



Elu ,

jaka ładna szałwia omszała
i to ze siewki ,
super
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 21:42, 13 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Asiu, patrzę na penstemony od Ciebie i coraz bardziej mi się ich kolorek podoba. Jeszcze nie zaakceptowałam żółtych liści, ale bordowe mi pasują.
Dlatego wciąż wracam myślami do śliw wiśniowych Pissardii na front - cały czas mi w głowie siedzą. Czy takie szczepione na pniu mają szansę być niższe od nieszczepionych? Tam idą górą przewody i myślę, że musi być coś na max 5m.
I jeszcze gdzieś bez czarny Eva Black Lace...


Wiesz co, ja mam nieszczepione i one chyba 5 m nie mają ale tak, szczepione będą mniejsze nieznacznie. Pissardii można spokojnie ciąć
Cieszę się, że penstemony Ci się podobają. Poczekaj na kwitnienie. Ja po przekwitnięciu nie wycinam kwiatostanów, fajnie zdobią. Moje cały czas czekają na miejsce, może się doczekają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 22:58, 14 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Ania111 napisał(a)
Elu , jaka ładna szałwia omszała i to ze siewki ,
super

Aniu, w ubiegłym roku nie miałam czasu ściąć szałwii w odpowiednim momencie i bardzo się wysiała. Ale siewki ładne, więc nie żałuję
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 23:02, 14 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)


Wiesz co, ja mam nieszczepione i one chyba 5 m nie mają ale tak, szczepione będą mniejsze nieznacznie. Pissardii można spokojnie ciąć
Cieszę się, że penstemony Ci się podobają. Poczekaj na kwitnienie. Ja po przekwitnięciu nie wycinam kwiatostanów, fajnie zdobią. Moje cały czas czekają na miejsce, może się doczekają


Asiu, wiem, że można ciąć. Ale młodsza nie będę, za jakiś czas nie dam rady korygować wysokości drzew ...
Penstemony już mają pączki Drobne krzaczki, bo je bardzo podzieliłam, ale w przyszłym roku "zgrubną" Na pewno będą piękne
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 23:12, 14 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Mam prośbę o podpowiedź, jakie rośliny są w tej kompozycji?



____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 14:14, 15 cze 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu, u mnie tez już siewki Caradonny zaczęły kwitnąć i rzeczywiście podobne bardzo do zeszłorocznych

Moja szałwia tak się rozbujała, że zasłoniła róże, muszę jesienią powysadzać
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
A_gawa 15:39, 15 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Zakrecona napisał(a)
Elu, u mnie tez już siewki Caradonny zaczęły kwitnąć i rzeczywiście podobne bardzo do zeszłorocznych

Moja szałwia tak się rozbujała, że zasłoniła róże, muszę jesienią powysadzać


A w jakich odstępach zalecasz sadzenie szałwii? Przymierzam się do tego za kilka dni i nie chcę już ścisku na rabatach, to mam dość przesadzania.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Zakrecona 23:34, 15 cze 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kępy miały mieć 40 cm średnicy i mniej więcej co tyle sadziłam, wyszło za gęsto
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies