Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Motylogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Motylogród

Mariposa 19:58, 31 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)
Bardzo ładny widoczek ogólny


Dziękuję, Ewo! Różanka się ładnie zagęściła. Różyczki już startują, Blue for You zaczyna pokazywać kolorek
Przy okazji wypłaczę się różanej specjalistce - nie wiedziałam, że Jasmina ma tak delikatne pędy - dziś rano z płaczem musiałam obciąć dwa połamane w nocy, jeden był wiotki, mógł nim wiatr szarpnąć, ale drugi gruby, sztywny, pionowy - podejrzewam, że jakiś ptak (sroka, sójka) chciał usiąść
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:01, 31 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
polinka napisał(a)
Pięknie Elu!
I widoczek ogólny zachwyca, i w nowej rabacie widać potencjał


Dziękuję za miłe słowa Do kolejnych rabat przymierzam się już sama, zobaczymy, co mi z tego wyjdzie Najwyżej z Waszą pomocą będę poprawiać
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 20:09, 31 maj 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
SylwiaBe napisał(a)
Witam się i u Ciebie Elu
Przeglądam zdjęcia i widzę piękne azalie. Powiedz, czy są wymagające i na jakiej stronie masz je posadzone?


Witaj, Sylwio Motylki i pszczółki mają ze sobą wiele wspólnego

Azalie rosną na wystawie południowo-zachodniej, w samym słońcu, na razie cienia tam brak. Ubiegłoroczne lato im nie zaszkodziło, ale tegoroczny mróz majowy niestety tak.
Azalie, tak jak rododendrony, lubią kwaśne podłoże (choć azalie są nieco mniej wymagające od rodków i wybaczą nieco wyższe pH). Rabata pod nie była specjalnie przygotowana (obornik, kora, mączka granitowa, kompost, dużo igliwia i liści dębowych). Chociaż u mnie glina, w tym miejscu ziemia jest bardzo pulchna. Poza przygotowaniem gleby, pilnowaniem pH wymagają tylko podlewania.
____________________
Ela Motylogród
Nowa12 20:19, 31 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Widoczek ogólny śliczny mimo pochmurnego nieba. Ja jestem fanką takich rabat po kole.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AniazUroczyska 03:07, 01 cze 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Mariposa napisał(a)
Obie Anie - dziękuję za Wasze odwiedziny w moim ogrodzie. To w Waszych wątkach (za radą Toszki - gdzie ona się podziewa? brakuje jej tu ) zdobywałam wiedzę ogrodniczą, mam nadzieje, że nauka nie poszła w las


No właśnie, gdzie ona się podziewa? Nikt głośno nic nie mówi , a ja po cichu często się zastanawiam , co z Toszką i czy jeszcze do nas wróci...
Anda 08:20, 01 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Mariposa napisał(a)


Dziękuję, Ewo! Różanka się ładnie zagęściła. Różyczki już startują, Blue for You zaczyna pokazywać kolorek
Przy okazji wypłaczę się różanej specjalistce - nie wiedziałam, że Jasmina ma tak delikatne pędy - dziś rano z płaczem musiałam obciąć dwa połamane w nocy, jeden był wiotki, mógł nim wiatr szarpnąć, ale drugi gruby, sztywny, pionowy - podejrzewam, że jakiś ptak (sroka, sójka) chciał usiąść


Nie ma tego złego Po obcięciu cienki pęd się wzmocni a gruby rozgałęzi. Będzie dobrze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AnnaMS 10:57, 01 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Elu ale dużo pracy i wysiłku włożyliście w ten ogród, znam gliniaste podłoże ...
Ogród obecnie prezentuje się pięknie , rabaty fajnie obsadzone, piękne roślinki
Tak na marginesie, ja też dołączyłam do Ogrodowiska w grudniu w 2017r.
Będę podglądać
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Mariposa 21:42, 02 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Nowa12 napisał(a)
Widoczek ogólny śliczny mimo pochmurnego nieba. Ja jestem fanką takich rabat po kole.


Dziękuję Takie założenie ma też swoje wady, wszystko jest "jak na dłoni", brak tajemniczych zakamarków. Ale działka mała, a chciałam wszystko - warzywnik, jagodnik, mini sadzik i oczywiście rabaty ozdobne - taki układ wydawał mi sie optymalny.
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:43, 02 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
AniazUroczyska napisał(a)


No właśnie, gdzie ona się podziewa? Nikt głośno nic nie mówi , a ja po cichu często się zastanawiam , co z Toszką i czy jeszcze do nas wróci...


Pewnie nie tylko my się zastanawiamy. Myślę, że wróci
____________________
Ela Motylogród
Mariposa 21:45, 02 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)


Nie ma tego złego Po obcięciu cienki pęd się wzmocni a gruby rozgałęzi. Będzie dobrze


Oj, Ewo, kiedy ja nabiorę takiego zdrowego dystansu do ogrodu, jak Ty? Wciąż każde ogrodowe niepowodzenia traktuję jak osobistą porażkę
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies