Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

sierotka 22:37, 01 lut 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Kiedyś pamiętam na innej działce przy domu zagniezdzily się mi w roślinach i pani z ogrodnika dala jakiś środek na nie czyli skuteczny bo wszystkie wytruly się też popytam profilaktycznie i zwrócę uwagę na kompost
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sylwia_slomc... 22:39, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Waclaw napisał(a)
Jeszcze nie wiem ale po dzisiejszym przesiewie czytałem w necie. Jest sporo środków. Jaki najlepszy? Nie wiem. Coś wybiorę, co akurat w handlu będzie.
A wczorajsze i dzisiejsze pędraki powędrowały do karmnika.

Ale Ci ptaszki wdzięczne będą.
Powiedz mi proszę czy te pędraki teraz sie ruszają czy raczej są w uśpieniu. Chodzi mi o to, że jest zima i mrozy, a z drugiej strony w kompoście pewnie ciepło ....i tak się zastanawiam jak to z nimi jest?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 22:51, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale Ci ptaszki wdzięczne będą.
Powiedz mi proszę czy te pędraki teraz sie ruszają czy raczej są w uśpieniu. Chodzi mi o to, że jest zima i mrozy, a z drugiej strony w kompoście pewnie ciepło ....i tak się zastanawiam jak to z nimi jest?


Sylwuś, ziemię wybierałem od dołu. Tam jest pulchna. Nie zmarznięta. Pędraki są nieco ciemniejsze niż w lecie. Jednak te ich charakterystyczne białe odwłoki są nadal białawe, no może nieco żółtawe. Ruszały się ospale bo kompost nie jest już ciepły. Tulipany zasypywałem w ciepłej piwnicy i one zaraz zaczynały się ruszać. Nie tak szybko jak jesienią bo wtedy szybko zakopywały się w ziemi. Pozbierałem do słoika. Teraz stoją obok drzwi balkonowych w pokoju. Hi, hi, hi. Żona jak je zobaczyła to się tak skrzywiła Na balkonie mamy karmnik i rano je wysypię aby ptaszki miały ciepłe jedzenie . Uff - sadystyczne to nieco.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gosialuk 23:17, 01 lut 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Faktycznie nieco sadystycznie to zabrzmiało. A żonie się nie dziwię - też nie przepadam za takimi widokami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Waclaw 23:23, 01 lut 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gosialuk napisał(a)
Faktycznie nieco sadystycznie to zabrzmiało. A żonie się nie dziwię - też nie przepadam za takimi widokami.


____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:48, 01 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Dzięki za wyjaśnienie jak to z nimi teraz jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 10:43, 02 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33452
Tak się zastanawiam, czy rzeczywiście warto wylewać chemię na kompost. Przy przesiewaniu je przecież zauważysz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 12:35, 02 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Wacku, ale by Ci się przydały moje jeże, ale jeszcze hibernują.
A może zrób gnojówkę z wrotyczu, można z suszu.
Proporcje takie: 1 kg świeżego ziela to 200 g suszu.
Waldek od jeży podał jako środek na opuchlaki.
Polanie kompostu, nawet jak nie pomoże, to go wzbogaci.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Katkak 15:58, 02 lut 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale Ci ptaszki wdzięczne będą.
Powiedz mi proszę czy te pędraki teraz sie ruszają czy raczej są w uśpieniu. Chodzi mi o to, że jest zima i mrozy, a z drugiej strony w kompoście pewnie ciepło ....i tak się zastanawiam jak to z nimi jeich st?


Sylwuś one nawet latem są niemrawe. Tylko nóżkami (mają tylko na przedzie) słabo poruszają i tyle. Też daję je ptakom, ale najpierw ubijam. Pozdrowionka Wacuś
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:33, 02 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ot takie mam kiepskie doświadczenie w sprawie pędraków Kasieńka, ale tym razem to się cieszę, że nie miałam okazji go nabyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies