Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Przedogródek pod dębem

Pokaż wątki Pokaż posty

Przedogródek pod dębem

sierotka 14:46, 26 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
O la la
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Waclaw 15:03, 26 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
U mnie wiosna puka w ten sposób;

.

na trawniku zakwitły krokusy



a narcyze pokazują pąki:

____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sierotka 15:12, 26 mar 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Podeślij do mnie nie bądż skąpy
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Anitka 15:43, 26 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Na takim jarmarku to ja bym też sobie pospacerowała. I pewnie na samym spaceru by się nie zakończyło. Wiosna na całego do ciebie puka. U mnie nawet nie myśli do drzwi podejść.
W jednym z ogrodów w Anglii też widziałam podobne misy betonowe obsadzone jednorocznymi roślinami. Usunę zdjęcia jak zobaczysz.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Waclaw 16:22, 26 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sierotka napisał(a)
Podeślij do mnie nie bądż skąpy


nie jestem
Jeśli chcesz to trochę mogę Ci wysłać jak przekwitną.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anda 16:30, 26 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Sliczne krokusy I narcyzy juz niedlugo zakwitna
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Waclaw 16:43, 26 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anitka napisał(a)
Na takim jarmarku to ja bym też sobie pospacerowała. I pewnie na samym spaceru by się nie zakończyło. Wiosna na całego do ciebie puka. U mnie nawet nie myśli do drzwi podejść.
W jednym z ogrodów w Anglii też widziałam podobne misy betonowe obsadzone jednorocznymi roślinami. Usunę zdjęcia jak zobaczysz.



Dziękuję Ci Anitko. Nie usuwaj, proszę.
To stanowi dla mnie inspirację. Dorota podpowiedziała mi co z moimi misami zrobić. Jestem jej bardzo wdzięczny bo po tym jak odwiedzili mnie złodzieje i skradli podstawy byłem gotowy je wyrzucić. Teraz nowe siły we mnie wstąpiły ( a propos mis). Moje są większe niż na zdjęciach. Zamierzam posadzić w nich różne rośliny. Na brzegach coś "wylewającego" się. Kompozycji jeszcze nie mam ( może koleżanki/koledzy pomogą). Raczej nie jednorodne, bo w przedogródku chcę tylko jedną a pozostałe trzy jeszcze nie wiem: albo na moim Holzmilu lub na Pasieczysku w lesie. W tych trzech być może jednorodnie? Na pewno na żwirze. Nie wiem jeszcze kiedy je zrobię bo pracy mam huk. Najpierw przedogródek, później łąki kwietne, po drodze brzeg stawu do obsadzenia, kamienna ścieżka na Pasieczysku, itp, itd. Najwyżej misy poczekają ( trzeba je remontować).

W przyszłości w tej misie w przedogródku zrobię fontannę. Co Wy na ten pomysł? Popielata misa z zewnątrz, w środku wyłożona amarantową mozaiką. Misa posadowiona na kwadracie wysypanym białym żwirem? Jeśli chodzi o wodę to mam dwa warianty:
1. maleńka fontanna i stały poziom wody w misie,
2. woda przelewająca się przez brzegi misy i wsiąkająca w żwir
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Waclaw 16:47, 26 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Anda napisał(a)
Sliczne krokusy I narcyzy juz niedlugo zakwitna


Cieszę się Ewo z Twoich odwiedzin.
Tyle rad koleżankom udzielasz, tyle pomagasz że odwiedzam ale się nie odzywam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 22:07, 26 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nie jestem pewna, czy mi się podoba pomysł betonowej misy z amarantową mozaiką, która ma stać na białym żwirze. Uważaj żebyś nie przesadził, bo Ci się strasznie jarmarcznie zrobi. Myślę, że powinieneś to bardziej stonować, ale podobno o gustach się nie dyskutuje. Podesłałam Ci różne inspiracje, przejrzyj je jeszcze w wolnej chwili.( ja chyba dzisiaj straszna zołza jestem )
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 08:21, 27 mar 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Nie jestem pewna, czy mi się podoba pomysł betonowej misy z amarantową mozaiką, która ma stać na białym żwirze. Uważaj żebyś nie przesadził, bo Ci się strasznie jarmarcznie zrobi. Myślę, że powinieneś to bardziej stonować, ale podobno o gustach się nie dyskutuje. Podesłałam Ci różne inspiracje, przejrzyj je jeszcze w wolnej chwili.( ja chyba dzisiaj straszna zołza jestem )


Doroto
Wcale nie jesteś żadną zołzą wręcz przeciwnie.
dziękuję za uwagę w sprawie amarantu. Przemyślę to bo podobnie jak Ty daleki jestem od jarmarczności. Będę tonował.

Szukałem w necie inspiracji w sprawie mis. Niewiele znalazłem dlatego za nowe będę wdzięczny. Gdzie podesłałaś bo tu nie ma a i na priv sprawdzałem?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies