Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

malgol 13:47, 26 kwi 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
la_estrellita napisał(a)


Dziękuję za linka. Przejrzałam na szybko kilka fotek i już mi się spodobało . Na pewno przejrzę dokładniej.

A właśnie o co chodzi z tym ogrodowiskowym ogrodem? Toż u każdego jest coś innego. Każdy ogród jest inny. A może ja czegoś nie wiem? Może jakieś zasady panują i nie wypada się wyłamywać?


Wypada, wypada
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
la_estrellita 13:48, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Sylwiu dlaczego akurat to miejsce uważasz za najlepsze na warzywnik?


Stodoła to trup. Te dziury pod dachem to efekt wczorajszych wiatrów. Chyba te dwa lata jakie jej dałam to tak bardzo optymistycznie . Przy okazji przejrzałam się terenowi za Stodołą. Jest mniej stromy niż mi się wydawało . Muszę się dokładniej przyjrzeć od której zaczyna zacieniać. A jakby Co, to co na górce mogłabym wsadzić? Tam słońce cały dzień smali.




____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 13:54, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pszczelarnia napisał(a)
Teren na warzywa b. dobry. Płaski i słoneczny z każdej strony. A jak jest bliskość wody to już nie ma nic lepszego.

Rozumiem, że omawiamy teraz tylko koncepcję, jakie funkcje ma dana przestrzeń spełniać?

To przyjrzę się wjazdom. Gdzie jest wejście do domu?


Garażu raczej nie będzie, jeżeli już to tam gdzie jest Podjaz I (ten na dole rysunku), z drugiej strony nie może być bo mój M potrzebuje zostawić szeroki wjazd dla koparek, wywrotek i innego ciężkiego sprzętu. Bo tak i już .

Wejście do domu jest tam, gdzie łączą się przy nim ścieżki. Od strony ogrodu a nie wjazdów, obok planowanego tarasu.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 13:56, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
makadamia napisał(a)


Każdy inny, ale jednak pewne rozwiązania, rośliny, sposób projektowania rabat bardzo często się tutaj powtarzają. Jeśli się porówna ogrody prezentowane na tym forum z innymi, to "styl ogrodowiskowy" daje się dość łatwo wyodrębnić. Kiedyś u mnie w wątku była dyskusja na ten temat i szybko doszliśmy do wniosku, że styl istnieje.
I wyjaśnię jeszcze, że jest to raczej komplement niż zarzut, bo Danusia narzuciła wysokie standardy temu forum.


Twój watek zaczęłam przeglądać ale do tej dyskusji jeszcze nie dotarłam, chętnie się zapoznam z obowiązującymi na forum trendami.
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 13:59, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
makadamia napisał(a)


Opisy słabo widoczne, ale to mniejszy problem.
Większy jest taki - że bez zdjęć nie jesteśmy w stanie się do niego odnieść

A największy (w tej chwili) - że nie wiadomo jak postępować ze stodołą. Jeśli ma zniknąć, to projektowanie np.: ścieżek pod nią nie ma sensu. Ignorować zas trudno, bo za duża.

Czy istnieje możliwość, żeby nawet po rozbiórce ją jakoś wykorzystać? Np. zrobić na jej miejscu jakiś plac wypoczynkowy z pergolą albo boisko do zabawy dla dzieciaków?


Na jej miejscu chciałabym posadzić lasek brzozowy.

Opisy mogę tłumaczyć .
____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 13:59, 26 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A jak wygląda sama konstrukcja, w sensie: belki? Przegniłe? Zjedzone przez korniki?
Jeśli nie, to może dałaby się je wykorzystać?
Tylko ten dach wygląda niepokojąco krzywo....
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
la_estrellita 14:00, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
malgol napisał(a)


Wypada, wypada



Ufff, kamień z serca .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Pszczelarnia 14:02, 26 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)

A widzisz , a ja zrozumiałam ,że tam ten spadek terenu jest, jeśli płasko to w porządku. Widzę, że nastawiasz się na warzywnik w skrzyniach, masz świadomość, że wtedy częste podlewanie Cię czeka?. Moda teraz taka, ale ja wiem z doświadczenia, że jak rosną wprost w gruncie to dłużej wilgoć w ziemi mają. A też można fajnie zagospodarować, chyba, że skrzynie nie wysokie jak u Ewy w Pszczelarni.
zaintrygowała mnie ta stodoła, możesz ja na zdjęciach obfocić i pokazać?


Sylwio ale moje skrzynie nie są na warzywa. Ja mam warzywnik na poziomie gleby.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
la_estrellita 14:05, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
makadamia napisał(a)
A jak wygląda sama konstrukcja, w sensie: belki? Przegniłe? Zjedzone przez korniki?
Jeśli nie, to może dałaby się je wykorzystać?
Tylko ten dach wygląda niepokojąco krzywo....


Częściowo spróchniałe. Część na pewno da się do czegoś wykorzystać. Deski wypaczone i krzywe. Powyginały się w takie łódeczki.

Dach... No tak się mu porobiło po zimie...

Tak jej się dzisiaj przyjrzałam i mam coraz większe wątpliwości czy pozwolić jej stać jeszcze rok... Ehhh.... Co chwilę cos z niej odpada...
____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 14:05, 26 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)


Na jej miejscu chciałabym posadzić lasek brzozowy.

Opisy mogę tłumaczyć .


W takim razie poproszę o wytłumaczenie, co tam narysowałaś nad budynkami sąsiada. Bezpośrednio przy ścianie widzę, że ma być rabatka, ale to drugie? Ognisko?

Te budynki to ślepa ściana? nie ma problemu z prywatnością?

Kurczę, naprawdę byłoby lepiej, łatwiej i szybciej gdybyś zrobiła po prostu dokumentację fotograficzną całej tej części
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies