Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Gutlandia

Pokaż wątki Pokaż posty

Gutlandia

la_estrellita 14:09, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
sylwia_slomczewska napisał(a)

Widzę, że nastawiasz się na warzywnik w skrzyniach, masz świadomość, że wtedy częste podlewanie Cię czeka?. Moda teraz taka, ale ja wiem z doświadczenia, że jak rosną wprost w gruncie to dłużej wilgoć w ziemi mają.


W skrzyniach pies nie rozkopie... Łatwiej będzie się córce dostać...
____________________
Agnieszka Gutlandia
makadamia 14:10, 26 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
la_estrellita napisał(a)


Częściowo spróchniałe. Część na pewno da się do czegoś wykorzystać. Deski wypaczone i krzywe. Powyginały się w takie łódeczki.


Same deski to nie problem.

Jeżeli konstrukcja jest w większej części dobra (wymiana paru kawałków to nie jest ani wielki koszt, ani straszna praca), to ja bym ją wykorzystała.

Deski ze ścian zdjąć, dach poprawić, utwardzić podłogę i zrobić zadaszony taras, zamiast tego planowanego przy wejściu.

Jakie wymiary ma stodoła? Jeśli bardzo duża, to częściowo można wykorzystać na drewutnię lub składzik na narzędzia.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 14:11, 26 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To wrzucę mojego Guru, zobacz układy:


Chodzi mi o to jaką falą podzielił przestrzeń ( u Ciebie to lina zagajnika brzozowego i ogniska ).

I ten:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
la_estrellita 14:13, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
makadamia napisał(a)


W takim razie poproszę o wytłumaczenie, co tam narysowałaś nad budynkami sąsiada. Bezpośrednio przy ścianie widzę, że ma być rabatka, ale to drugie? Ognisko?

Te budynki to ślepa ściana? nie ma problemu z prywatnością?

Kurczę, naprawdę byłoby lepiej, łatwiej i szybciej gdybyś zrobiła po prostu dokumentację fotograficzną całej tej części


Tak, wzdłuż ściany rabatka, obok placyk z miejscem na ognisko.
Ściana bez okien.
Zdjęcia obiecuję ale już chyba nie dziś.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Pszczelarnia 14:13, 26 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Najlepiej szczegółowo teraz rozrysować każdy obszar funkcyjny + zdjęcia.


Jeśli to nie kłopot dla Ciebie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
la_estrellita 14:16, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pszczelarnia napisał(a)
To wrzucę mojego Guru, zobacz układy:


Chodzi mi o to jaką falą podzielił przestrzeń ( u Ciebie to lina zagajnika brzozowego i ogniska ).




O rzesz... Ale fajne... No z kapci wyskoczyłam... I nawet pasuje . Ale mi narobiłaś teraz . Spać nie będę...
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 14:18, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Pszczelarnia napisał(a)
Najlepiej szczegółowo teraz rozrysować każdy obszar funkcyjny + zdjęcia.


Jeśli to nie kłopot dla Ciebie.



Kłopot to nie... Tylko, jak widać, z tym rysowaniem to coś nie bardzo mi wychodzi .
____________________
Agnieszka Gutlandia
la_estrellita 14:37, 26 kwi 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
makadamia napisał(a)


Same deski to nie problem.

Jeżeli konstrukcja jest w większej części dobra (wymiana paru kawałków to nie jest ani wielki koszt, ani straszna praca), to ja bym ją wykorzystała.

Deski ze ścian zdjąć, dach poprawić, utwardzić podłogę i zrobić zadaszony taras, zamiast tego planowanego przy wejściu.

Jakie wymiary ma stodoła? Jeśli bardzo duża, to częściowo można wykorzystać na drewutnię lub składzik na narzędzia.


Z tarasu przy domu M nie zrezygnuje. To jego marzenie i koniec. Niech Chłopina, tez coś z tego ma .

Stodoła jest już nie do reanimacji. Dwa lata walczyłam żeby ją odnowić. Miałam na nią pomysł podobny do Twojego. Miał być, taras, składzik i salon gier. Ale niestety... Przykro mi bardzo jak na tę bidulkę patrzę ale żeby to było bezpieczne trzeba by było ją od nowa postawić.
____________________
Agnieszka Gutlandia
Pszczelarnia 14:40, 26 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Weź A4 w kratkę, 1 cm - 1 m. Albo przy ważnych rzeczach możesz dopisać długości (chodzi o uchwycenie proporcji, skali). Zaznacz północ. I nanieś na razie obiekty stałe i skseruj sobie albo zeskanuj - żeby był podkład. Możesz wrysować już to do czego jesteś przekonana (warzywnik).

Asia Ci pomoże, ona jest wybitna w rysowaniu. Ja też nie umiem ale wiem, że tak się robi.

Co do 2 wjazdów - ja też mam dwa. Jedyny kłopot jest taki, że to kosztowne czasowo-pracowo (nowe bramy i ich utrzymanie).

A nie lepiej zrobić jeden szeroki? Zwłaszcza, że one prowadzą w te same miejsca.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 14:52, 26 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
To wrzucę mojego Guru, zobacz układy:



Jedna z moich ulubionych pracowni!

Agnieszko, jeśli nie ma opcji wykorzystania, to zburzyć czym prędzej, bo blokuje tylko inne działania.

Powiem Ci, że choć lubię laski brzozowe (a kto nie lubi?), to u Ciebie jakoś mi się nie widzi. Może słabą wyobraźnię mam.

I taras wypoczynkowy przy samych drzwiach wejściowych też jakiś mało komfortowy mi się wydaje. Wybacz.
Taras przy domu tak, ale miejsce wypoczynku jednak próbowałabym jakoś wyodrębnić, oddzielić od miejsca typowo użytkowego, czyli podjazdu i drzwi wejściowych.
Nie wiem czemu.
Może chodzi o to, że taras to dla mnie już część prywatna, gdzie wchodzi tylko ten, kogo zapraszam i gdzie mogę się czuć swobodnie.
A drzwi wejściowe i podjazd, to część już w zasadzie publiczna, gdzie wchodzi każdy, kto ma do mnie interes i nie mam nad tym kontroli.

Takie moje osobiste refleksje...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies