Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

rmf 16:32, 18 sie 2013

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
No !
i to mi się podoba.
____________________
Kondzio 17:02, 16 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Danusiu mam pytanie lub kogoś kto ma doświadczenie z nawadnianiem mam studnie i chciałbym ją podłączyć pod pod linię nawadniającą mam działkę 125m i jest pod górę od studni będzie jakieś trzy metry nie wiem czy jest możliwe kupienia hydro pompy i jakiej firmy jest wstanie wypompować tyle wody żeby działały zraszacze i czy są zraszacze wachlarzowe które pobierają mało wody bo dołożyłem dodatkowe cztery żeby zapewnić sobie pełne podlewanie trawnika ale mi woda z domu nie wydala na wszystkie zraszacze proszę o pomoc
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 14:56, 17 wrz 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Coś tu nikt nie zagląda
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 19:01, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pompy są a ich parametry dostosowuje się do zapotrzebowania na wodę. Ale jakie Ty masz zapotrzebowanie na wodę? ja nie wiem. Chodzi o to, żeby wiedzieć ile wody na jedno podlewanie pobiera system i w jakim czasie, i jak wydolna jest ta studnia.

Zraszacze są albo statyczne albo obrotowe, Wachlarzowe? to są ręczne takie przestawiane, w systemie nie znam takich. Pompa jest dobra firmy Grundfos.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:03, 17 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wydala, bo jak dołożysz zraszaczy to ciśnienie spada i nie wyjdą, To jest właśnie złe zaprojektowanie systemu metodą "taniej" albo "ktoś się nie zna". Łapie robotę, bo taniej a daje wszystkiego za mało, a robociznę swoją weźmie. Masakra normalnie. Dokładanie nie poprawi działania systemu.
Pewnie trzeba dołozyć sekcję jak jest jeszcze miejsce w sterowniku na dodatkową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anita1978 08:15, 05 paź 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Witam
Czy już czas na spuszczenie wody z automatycznego nawadniania??? Co roku zapominam kiedy należy to zrobić....
____________________
ogródek Anity
goniak 08:27, 05 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Spokojnie możesz spuszczać wodę z instalacji, sezon podlewania z pewnością już zakończony
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 15:58, 05 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
My jeszcze nie spuszczamy, bo czasem przyda się dolewanie linią kroplującą przed zimą, zwłaszcza pod drzewami, ale jeśli nie masz takich rejonów, to spuszczaj, chociaż temperatury jeszcze do tego nie zmuszają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grzesi 10:30, 06 paź 2013

Dołączył: 19 wrz 2012
Posty: 41
Mi lód w wężu ogrodowym zalega do 9-10 godziny nad ranem...
Gardenarium 13:11, 06 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To spuszczaj z systemu wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies