Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

tomcio 08:27, 14 maj 2018

Dołączył: 10 maj 2018
Posty: 2
Może jakaś mała podpowiedź? Mam 14 zraszaczy rotacyjnych o zasiegu 7-15m. 360stopni.
I jeszcze kilka statycznych. Jak by znalazła się dobra dusza i pomogła by w rozmieszczeniu będę bardzo wdzięczny.
_Arek_ 15:52, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 2
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
mój problem polega na małych, wąskich odcinkach na których mam trawnik,
w jaki sposób podejść do takich miejsc planując system nawadniający. Tak jak widać na zdjęciu lewa strona ma rozmieszczone zraszacze natomiast po prawej stronie, gdzie trawnik ma szerokość 1-2m niestety nie mam żadnej propozycji.
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i wskazówki.
arku 16:40, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 2
Witam wszystkich forumowiczów,
Czy byłby ktoś tak uprzejmy i mógłby rzucić okiem na mój projekt nawodnienia i wypowiedzieć się czy jest w miarę poprawnie wykonany?
Zraszacze oznaczone R to rotacyjne, S to statyczne, zakładam 2 sekcje - jedna na rotacyjne, druga na statyczne. Północ to lewy-dolny naroż nik działki (tam gdzie punkt poboru wody).
Będę wdzięczny za Wszelkie uwagi i wskazówki
Pozdrawiam

jason 07:30, 15 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
arku, to tak ode mnie, ale powinny się wypowiedzieć bardziej doświadczone osoby.

arku 09:15, 15 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 2
Jason, dzięki za odpowiedź,
o tych w narożnikach myślałem czy nie dać, ale w przypadku tego miejsca na dole jest ono niezbyt nasłonecznione więc założyłem że to co jest nawodni wystarczająco, a w narożniku przy tarasie pewnie powinien być zraszacz bo to ekspozycja pd-w.
Patryk 13:40, 15 maj 2018

Dołączył: 06 wrz 2016
Posty: 5
Przepraszam zdublowałem post i nie wiem usunąć.
Patryk 13:42, 15 maj 2018

Dołączył: 06 wrz 2016
Posty: 5
Witam.
Przez nieregularną krawędź trawnika mam problem z projektem nawodnienia u siebie. Zacząłem to projektować, ale chciałbym, żeby ktoś bardziej doświadczony/douczony na to spojrzał i coś podpowiedział. Generalnie obszar po lewej na dole i kawałek przy okręgu uważam za skonczony.
Mógłby ktoś powiedzieć czy to dobrze wygląda bo ciężko to idzie i nie chciałbym żeby na końcu okazało się że wszystko jest źle.

Generalnie starałem się żeby każde miejsce było podlane przynajmniej przez 2 zraszacze, zraszacze dobierałem Hunter'a bo jakoś najbardziej pasowały mi zasięgi i widziałem że mają statyczne dysze z regulacją kata. Gdyby ktoś chciał pomóc to chętnie wyślę plik w formacie dwg (AutoCad i pochodne) lub pdf.
slavko 14:26, 22 maj 2018

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 5
Cześć wszystkim
Co sądzicie o moim rozłożeniu zraszaczy . Czy nie za często? Są miejsca gdzie nachodzą się trzy strumienie.
Dodatkowo nie mam pojęcia jak ugryźć temat półkola gdzie jest 1,5 m szerokości.
Problemem jest też miejsce na dole gdzie mam długi pas o szerokości 2,3 metra.( może dysza paskowa)
Czy jeśli poprowadzę od kolektora główne linie rurą 32 a odgałęzienia do zraszaczy 25 to będzie ok, Czy raczej robić wszystko na 25 i nie mnożyć kosztów.

Slavko

]
Tomason 13:20, 25 maj 2018

Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 15
Slavko, mi przy małej powierzchni trawnika 160m2 i 10 zraszaczy radzili wszystko robić na 25mm natomiast pewnie Ci bogatsi w wiedzę będą potrzebowali danych jak przepływ, źródło wody itp
Bogen 10:07, 27 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2016
Posty: 17
Hej
Jak długo i jak często podlewacie trawnik systemem automatycznego podlewania ?
Na jak długo macie ustawione nawadnianie rabat liniami kroplującymi ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies