Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » System automatycznego nawadniania

Pokaż wątki Pokaż posty

System automatycznego nawadniania

ert79 13:20, 08 lip 2018

Dołączył: 01 lip 2018
Posty: 5
Dzień dobry.
W jakiej odległości posadowić zraszacz przy narożniku wewnętrznym i zewnętrznym z kostki. Zachować jakąś odległość, jeśli tak to jaką. Będę wdzięczny za informacje. Dziękuję,
Dominik
darek 11:27, 27 lip 2018

Dołączył: 27 lip 2018
Posty: 3
Ja dałbym w miare blisko krawężnika, ale zostawił ciut miejsca na trawe. Myslę, że około 5 cm maks. U siebie zrobiłem większy odstęp i trawa w samym narożniku nie jest podlewana (martwy punkt).
Sama trawa w narożniku ma mniej wody, gdyż jest podgrzewana z dwóch stron - zwłaszcza w czasie upałów, gdy krawęznik mocno się rozgrzewa.
PiotrM 15:17, 01 sie 2018

Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 22
Nawodnienie mam od roku już zrobione na razie działało w podłączeniu do sieci wodociągów , teraz wykopałem studnie , hydrofor 50l POMPA MH 1300 INOX z wydajnością 100l/m ,

powiedzcie mi czy hydrofor powinien pracować cały czas na zadanym ciśnieniu np 3atm czy włączać się i wyłączać ? ci ci montowali mi pompę powiedzieli że najlepiej dla pompy jak pracuje na sekcji ciągle bez przerw , ale jak podłączam sekcje zraszaczy np 3500 dysza 1,5 hydrofor pracuje w zadanych zakresach czyli 2,5 - 4 atmosfery włączając sie i wyłączając co parę sekund

jak u was pracuje hydrofor ?

mam 8 sekcji , na statycznych 2 sekcjach wydatek wody 50l na minutę na 6 sekcjach rotacyjnych to 35-40l na minutę

ci od pompy powiedzieli żebym dał większe dysze wtedy hydrofor będzie pracował cały czas ale czy tak ma być ?
ANKAg 16:19, 03 sie 2018

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
witam!

moje pytanie dotyczy linii kroplującej.
czy jest jakas zasada ktorej trzeba sie trzymac ukladajac linie, tz chodzi mi o rosliny, przy kotrych linia tylko biegdnie a przy ktorych linia oplata rosline??
____________________
sama juz nie dam rady
Gardenarium 08:53, 04 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy małych roślinach kładzie się liniowo, tam gdzie one rosną. Linie nie gęściej niż pól metra. Duże drzewa (lub nawet mniejsze) się oplata, ale nieco dalej od pnia, żeby go nie zalewało z bliska. Na skarpie - kładziesz wzdłuż skarpy i nad roślinami, wtedy spłynie w rośliny a nie od roślin.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ANKAg 13:39, 04 sie 2018

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 81
dziekuje za odpowiedz.
____________________
sama juz nie dam rady
wiosna123 09:59, 06 sie 2018

Dołączył: 29 mar 2018
Posty: 18
Wydatek na linię kroplującą z kompensacją ciśnienia nie jest mały, ale z tego co zdążyłam się dowiedzieć jest zdecydowanie lepszy niż bez kompensacji. Muszę zorientować się, gdzie kupić w dobrej cenie, może uda mi się załapać na jakąś promocję w sklepach ogrodniczych
MikeTNK 10:07, 06 sie 2018

Dołączył: 25 maj 2018
Posty: 10
Dzień dobry

Mam pewną wątpliwość dotyczącą dyszy Huntera SS-530 GW.
Zależnie od źródła można znaleźć rozbieżne informacje co do zasięgu tej dyszy przy najniższym ciśnieniu (1 bar)
Jedne źródła podają 1,2 m x 8,5 m
Drugie 2,2 m x 8,5 m co wydaje się jakoś mało realne skoro przy ciśnieniu 2,1 zasięg to 1,5 m x 9, ale z drugiej strony taki zasięg bardziej by mi odpowiadał bo mam pasek o szerokości 2 metrów, a długi na prawie 19 m, a nie chcę naćkać na nim 20 zraszaczy "zwykłych".

Czy ktoś wie z doświadczenia własnego jakie są realne wartości ?
wojtas2101 20:17, 06 sie 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
MikeTNK napisał(a)
Dzień dobry

Mam pewną wątpliwość dotyczącą dyszy Huntera SS-530 GW.
Zależnie od źródła można znaleźć rozbieżne informacje co do zasięgu tej dyszy przy najniższym ciśnieniu (1 bar)
Jedne źródła podają 1,2 m x 8,5 m
Drugie 2,2 m x 8,5 m co wydaje się jakoś mało realne skoro przy ciśnieniu 2,1 zasięg to 1,5 m x 9, ale z drugiej strony taki zasięg bardziej by mi odpowiadał bo mam pasek o szerokości 2 metrów, a długi na prawie 19 m, a nie chcę naćkać na nim 20 zraszaczy "zwykłych".

Czy ktoś wie z doświadczenia własnego jakie są realne wartości ?

Ja bym powiedział że bardziej 1.2 x 8.5.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 20:18, 06 sie 2018


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
wiosna123 napisał(a)
Wydatek na linię kroplującą z kompensacją ciśnienia nie jest mały, ale z tego co zdążyłam się dowiedzieć jest zdecydowanie lepszy niż bez kompensacji. Muszę zorientować się, gdzie kupić w dobrej cenie, może uda mi się załapać na jakąś promocję w sklepach ogrodniczych

Bardziej hurtownie z systemami nawadniania.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies