Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Anda 13:41, 27 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Hehe

A co tam masz na tej rabacie normalnie? Zawsze jest tam wilgotno?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gierczusia 13:57, 27 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Tu ni ma " ha, ha " ino bikini pakuj...chyba ,ze pozycze Ci moje

W jakim sensie co tam mam ?? To rabata przy altanie..problem może wynikać z faktu ,że część wody z rynien z altany leci właśnie na nią, dodatkowo nawet na zdjęciu widać, że tam musi być cuuudna glina..póki co rośnie tam tylko buk i kulki cisowe..no i żywopłot..ale przy normalnych opadach żadna woda tam nie stoi...hmmmm
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
AsiaK_Z 19:49, 27 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
A może ryż uprawiać
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Sebek 20:03, 27 cze 2020


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kurczę lipa z tą wodą Ja ostatnio wkopywalem rurę drenarską, ale ogólnie woda tylko po burzy tam stoi.

Ile się u Ciebie utrzymuje?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa777 20:23, 27 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18425
Eluś woda przejrzysta i do tego pewnie ciepła, bo płytka Przyjeżdżam i ja z bikini oczywiście
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
sylwia_slomc... 21:18, 27 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Chciałabym tylko taka wodę mieć i to jeszcze na jednej tylko rabacie A poważnie to myslę, ze chyba musisz nad ta glina solidnie popracować i dobrze by było sprawdzić jak głęboko ta glina sięga, długo ta woda stoi? Może warto by wodę z rynien do jakiejś beczki łapać do podlewania na potem....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 22:51, 27 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AsiaK_Z napisał(a)
A może ryż uprawiać

Nooo ba pacz biznesłomen na początek skośne oczy a potem problem warkoczy była taka piosenka, pamiętasz?? otwieramy fabrykę ??

Ewa777 napisała
Eluś woda przejrzysta i do tego pewnie ciepła, bo płytka Przyjeżdżam i ja z bikini oczywiście
..Noo, to mamy pool party ogrodowiskowe ..jak nic a jak już trochę podeschnie to będą kąpiele błotne..aaa

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 23:02, 27 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chciałabym tylko taka wodę mieć i to jeszcze na jednej tylko rabacie A poważnie to myslę, ze chyba musisz nad ta glina solidnie popracować i dobrze by było sprawdzić jak głęboko ta glina sięga, długo ta woda stoi? Może warto by wodę z rynien do jakiejś beczki łapać do podlewania na potem....

Sylwuś glinę te ślimoki,co ogród robili nawieźli..mówili, że mają sprawdzoną ziemie6 ogrodową i ja nie ingerowałam..popełniłam błąd będzie tego myślę jakieś 1/2 m lub trochę więcej.. mam juz zakopane pod xiemua6 dwa zbiorniki na deszczówkę i na dodatek rynny wychodząc tuż przy płycie sąsiada..zbiornik w tym miejscu odpada..chyba ,żeby rurę id rynny puścić gdzieś dalej, ale w którą stronę ..jak tam wszędzie pod górkę
A co nasz na myśli mowiac: solidnie z gliną popracować??

Sebek napisał
Kurczę lipa z tą wodą Ja ostatnio wkopywalem rurę drenarską, ale ogólnie woda tylko po burzy tam stoi.

Ile się u Ciebie utrzymuje?
ciekawe czy masz u siebie jakąś relację?? U mnie ta woda tez stoi tylko po mega wielkiej burzy..gdyby nie fakt tych anomaliów ,to bym nawet o problemie pojęcia nie miała ..woda o 21.00 stała jeszcze na 1/5 rabaty..jak dziś w nocy będzie spokój,to rano bedzie suchutko...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 23:16, 27 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Solidnie popracować - zrób tak, daj piachu, kory drobniutko mielonej lub trocin( ale takich wiórków jak dla chomika - z tartaku jeśli masz blisko, to jest tanio)najlepiej jedno dwu sezonowych one już wtedy robią się takie czarne jak próchnica, kompostu i obornika, ale najlepiej takiego co ma dużo słomy w składzie i to wszystko wymieszać ze sobą porządnie, w sensie z ta gliną, najgłębiej jak się da. Chodzi o to żeby poprawić strukturę, przepuszczalność i zawartość próchnicy. I dopiero jak to się trochę przerobi i popracuje sadź rośliny inaczej będą gniły co nie wsadzisz w tej sytuacji, bo glina nie przepuszcza wody, jak namoknie nie dopuszcza do korzeni powietrza, a jak wyschnie skorupa na amen wiem bo mam tyle, że u mnie akurat na największej stromiźnie więc nie stoi woda.
Fajnie jest też domieszać takiej ziemi liściowej, lub po prostu liści z drzew jesienią bo dżdżownice szybko w próchnicę przerobią. Rośliny w przyszłości będą Ci wdzięczne. Inaczej musisz być gotowa na kłopoty w ich uprawie w przyszłości.
W razie braku trocin lub kory można spróbować dodać takiej czarnej ziemi z worka, ale dobrze by było by nie miała dużo torfu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Juzia 23:20, 27 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Ja miałam ziemniaki uprawiać, to ty możesz ryż

A tak serio to rynny podepnij do zbiornika na deszczówkę i będziesz miała po problemie raczej, bo skoro przy normalnym deszczu jest ok, to powinno wystarczyć. Dla świętego spokoju możesz wymieszać to z jakimś piachem. I możesz posadzić rośliny, które lubią bagienka. Tataraki, krwawnice, kosaćce itp
Albo brzozę... pijoka
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies