Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro -pączkowanie :)

gierczusia 12:55, 04 lip 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ku pamięci ważne !!!!!!!!

Roztwor tymolowy
Mazan napisał


Podaję przepis na roztwór tymolowy /koncentrat/:
- 50g tymolu /o nim piszesz/,
- 200g spirytusu.
Rozpuścić tymol w spirytusie. Uwaga: tymol rozpuszcza się w ciepłym rozpuszczalniku. Na 1 litr cieczy pobrać 1 - 2 ml koncentratu do oprysku.
Do odkażania gleby stosować max. 5 ml/1l, podobną ilość przeciw ślimakom.
Zaznaczyłem, że tylko w ciepłym alkoholu ponieważ będą pływać płatki tymolu, a stężenie nie będzie odpowiednie, oraz na pewno wystąpią trudności /zapchane dysze/.
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Kasiek 15:34, 04 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
gierczusia napisał(a)
Rzut oka z tarasu na chwilę obecną dziś padało już tylko odrobinkę..stan wody w ogrodzie sie normalizuje mam nadzieję



Tak rzucac okiem, prosze troche czesciej Bajka, pieknie
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 21:44, 04 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
A gdzie się ten tymol kupuje???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 22:48, 04 lip 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
W necie przed chwilką widziałam za chyba niecałe 20 zł
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
sylwia_slomc... 23:29, 04 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Myślałam, że jakoś gorzej z dostępnością Ok dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 12:58, 06 lip 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Fiu, fiu... ale wypas Miodzio Podoba mi się bardzo Z niedoczasu takei fajne rzeczy mi uciekja w czeluść niepamieci internetowej

A jeziorko takie sobie.. w moim dało się pływać na materacyku A ryby na gigant uciekały z prawdziwego oczka .. chociaż dziurawe jest .. i ja mam foto może nie w bikini , ale mam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 13:51, 06 lip 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gierczuś stworzyłaś brylancik
Konstrukcje postawione...powiem gangsterska robota
Chwalę bardzo altanę, huśtawkę, której jeszcze nie ma, furtelkę, fontannę i leżakownię
gierczusia napisał(a)


najchętniej zakazalabym malujacemu jakichkolwiek innych zbędnych aktywności typu : jedzenie ,picie,zakupy itp żeby tylko szybko malował ..ale coś się burzy

Całuję malującego...ha,ha
Eluś oby bardzo, za bardzo nie padało.

Buziak
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
basia3012 21:01, 01 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
gierczusia napisał(a)
Rzut oka z tarasu na chwilę obecną dziś padało już tylko odrobinkę..stan wody w ogrodzie sie normalizuje mam nadzieję



No Elunia, jak w jakimś luksusowym kurorcie południowym. Prze-pię-knie.
A ten roztwór tymolowy to na co jest tak konkretnie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 21:10, 01 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Gierczuś połowa wakacji, pokazuj co działałaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gierczusia 21:30, 04 sie 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Anioły naprawde nie mam co pokazać.. jest 100 razy gorzej niż było..i nie jest to kokieteria, tylko suche stwierdzenie faktu
I tak po kolei..
Glina..to będzie moj gwoźdz do trumny..a raczej do trumny moich roślin..cudowna skorupa. ktora oblepia korzenie i nie daje im oddychać.. nie chce juz liczyć ile roslin jest do wywalenia..płakać mi się chce..Zgodnue z W
Aszym zaleceniem częściowo juz przekopane, ale mój chlop stale w robocie a mnie siły brak..przekopanie z obornikiem końskim spowodowało taki wysiew dorodnej wielkiej trawy, ze plewienie bez końca to mój ostatni czasoumilacz..
Robota na rabatach stoi, bo bez przygotowania gleby nie ma co się pakować w kupno kolejnych roślin.Dodatkowo walcze z ćmą, Maz kupił za duży basen ,który teraz psuje mi widok a miał być ukryty za ścianką z cisow..a palety, które zajmowały placyk tez z nagłego braku miejsca stoja na środku ogrodu..więc nawet zdjęcia nie ma jak zrobić

Jak się jakoś otrząsnę ,stane na nogi i coś pójdzie do przodu to obiecuję, że będziecie pierwsze które się o tym dowiedzą i zobaczą fotki.. poki co..muszę to jakoś popchnąć do przodu.. życzę wszystkim miłych wakacji, mimo tego całego szaleństwa..odpoczywajcie i dbajcie o siebie buziaki gorące
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies