Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Dorii 23:01, 01 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mokre suche to nie świeże
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 23:44, 01 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dorii napisał(a)
Mokre suche to nie świeże

I całe sedno Dorii już wyjaśniła
Wszystkie liscie nadaja się na kompost i na ziemię lisciową. To, że podkreslam, że bukowe liscie są zasadowe, a dębowe "kwasne" ma znaczenie przy ściółkowaniu zimowym bylin i rodków.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 09:32, 02 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Zastanawiam się tylko, czy jak trawnik będzie z mikrokoniczyną i nasieje się w nim chwastowej różności, to wtedy pewnie nie można pryskać na dwuliścienne? A wysyp będzie na pewno wśród pól

I co wtedy, hmmm...?

Już poczytałam, nie pryskać, bo koniczynka zamrze , kosić i wybierać , he he

Odkryłam, blondi , że na O jest też o mikrokoniczynie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Pszczelarnia 11:09, 02 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Bo często jest tak, że krytykują nas i nie rozumieją za tę naszą pasję i to nawet najbliżsi. Ale tak jest gdy jeszcze nie widać efektów tego naszego orania, wzbogacania i pakowania w glebę hektolitrów potu no i kasy, nie ukrywajmy. Dziewczyny ale przychodzi czas gdy eMowie zaczynają rozumieć, zaczyna im się podobać. Może nawet tego nie mówią, he he bo przecież jak tu przyznać się, że nie miało się racji, teściowie też do sąsiadów chwalą bo synowa pracowita, sąsiedzi szczęki zbierają i z zazdrością zaglądają przez sztachety. Tylko potrzeba czasu, czasu ijeszcze naszej wytrwałości. I wiem co piszę zaręczam. Tak że dz iewczyny nie smutać się, widełki w łapki i zasuwamy, kombinujemy a jak trzeba to opieprzamy kogo trzeba i walczymy o marzenia o piękny ch ogrodach. Koniec


Pisze, że wie, co pisze - to tak pewnie jest!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Toszka 11:15, 02 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Magdo, wprawdzie mam małych kilka trawniczków (na sporej długości długiej działki), ale przez to spektrum chwastów od sąsiadów duże i ani razu nie robiłam oprysku p/dwuliściennym. Wiele chwastów nie toleruje koszenia i same zanikają.
Ale gdyby naszła cię potrzeba oprysku na dwuliścienne w trawniku z mikrokoniczyną to jest prosty sposób na punktowy oprysk: na lancę zakładasz plastikowy lub kartonowy kapturek, na kształt odwróconego lejka i opryskujesz w małym zasięgu jaki ten kapturko-lejek daje. I wszystko
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 11:17, 02 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Pszczelarnia napisał(a)


Pisze, że wie, co pisze - to tak pewnie jest!


Ewa, fajnie, że do mnie zerkasz

Już trochę ogrodnicze życie poznała, to wie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:19, 02 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszka, zerknij no na moje wczorajsze fotki jak możesz, no i nie tylko Ty oczywiście

Trochę mi tam jeszcze ziemi brakuje do poziomu kostki.

Dam kompost, dużooo, obornik i mączkę. Dać piasek, czy ziemi jeszcze?

No i sama nie wiem, czy tą siatkę potem?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 12:14, 02 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Madziu nie mam siatek i się nie znam. W dziale trawnikowym poczytaj i ewentualnie pytaj.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 12:20, 02 sie 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Szwagier walczy z kretem na poważnie, mąż się nasłuchał i chce temu zapobiec.

a piasek dawać?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 12:38, 02 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli bardzo ciężka glina to piasku trzeba sporo dać - trawa lepiej korzeni się i nie będą powstawać zastoiny wody, a to jest największym wrogiem trawnika.

Trzeba tylko dokładnie przemieszać/przekopać widłami. Nie szpadlem, bo szpadel tylko odkręca ziemię, przewraca do góry nogami.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies