Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 18:25, 28 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Poczytałam i na pewno pod trawnik z siewu daje się warstwę ziemi około 5 cm, raczej nie więcej, bo kret może przejść górą. Ponoć trawnik z siewu na siatce na krety, to katorżnicza praca. To już wiedziałam i zaczęły się rozważania o rolce.

Intuicyjnie wydaje się, że powinno się kłaść rolkę bezpośrednio na siatkę. Nie wiem, czy grubość rolki wystarczy w przypadku aeracji, czy wertykulacji, żeby nie uszkodzić siatki.

Zadałem pytanie może ktoś siebie przetestował.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 15:18, 29 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Czy po złożeniu większej ilości obornika końskiego, który będę chciała wkopać później można przykryć jakąś folią?

Chodzi o to, żeby sąsiedzi nie zabili nas za zapaszki

I tak przy okazji mam sporo trocin w piwnicy, czy będzie można je wkopać w miejscu gdzie mają być rabaty, żeby się zimą już trochę rozkładały?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MartaKozak 15:31, 29 sie 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Zakrecona napisał(a)
Czy po złożeniu większej ilości obornika końskiego, który będę chciała wkopać później można przykryć jakąś folią?

Chodzi o to, żeby sąsiedzi nie zabili nas za zapaszki

I tak przy okazji mam sporo trocin w piwnicy, czy będzie można je wkopać w miejscu gdzie mają być rabaty, żeby się zimą już trochę rozkładały?


Ja bym te trociny rzucila na pryzme obornika i wszystko przykryla cienka warstwa ziemi. Do wiosny troche sie przekompostuje.


____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Zakrecona 15:40, 29 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Obornik jest ponoć super, od wujka, stary. Jak już będę mieć obejrzę i sprawdzę zapachowo Jak będzie przyzwoicie, to przykryję ziemią tylko, a jak będzie śmierdolił bardziej, to jakąś folię zorganizuję.

Dzięki Marta, że zerkasz, ale u mnie jeszcze wszystko w powijakach
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MartaKozak 15:45, 29 sie 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Zakrecona napisał(a)
Obornik jest ponoć super, od wujka, stary. Jak już będę mieć obejrzę i sprawdzę zapachowo Jak będzie przyzwoicie, to przykryję ziemią tylko, a jak będzie śmierdolił bardziej, to jakąś folię zorganizuję.

Dzięki Marta, że zerkasz, ale u mnie jeszcze wszystko w powijakach



Jesli jest stary to nie bedzie pachnial, a nawet, to jak przykryjesz ziemia to zapach zniknie. Foli bym nie dawala, taka pryzma musi i oddychac i wody dostac.


____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Mariposa 21:04, 29 sie 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Madziu-Zakręcona, miałam ten sam dylemat - jeśli nie masz oporów, najpierw mocno udepcz pryzmę obornika (w kaloszkach się da), a potem ew posyp z wierzchu ziemią/kompostem/korą - nie musi być gruba warstwa. Bardzo szybko przestanie wonieć

Trociny też bym ułożyła w pryzmę - powinny się przekompostować - aby przyspieszyć proces można je polewać roztworem mocznika.
____________________
Ela Motylogród
AnnaCh 21:27, 29 sie 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak obornik nie jest świeży, to nie będzie miał zapachu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zakrecona 11:41, 30 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj Aniu , pędzę do Ciebie.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 20:41, 30 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obornika nie przykrywaj folią.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 21:51, 30 sie 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziękuję, przydepczę i przyspię ziemią em pojechał, a wujek zobowiązał się sam przywieźć masowo
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies