Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 17:41, 01 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417


Z tych 3 okien widać rabatę pod płotem, tzn.:

- z okna wykuszowego, bo można na parapecie siedzieć , widać trochę,
- pod drugim oknem salonowym stoi kanapa, trzeba się wychylić, żeby coś widzieć,
- a garderoba, wiadomo.

Sąsiad celowo lekko rozminął się z naszym oknem, żeby nie były vis a vis. Mamy rolety zewnętrzne, także przysłaniamy się.

Mężuś pewnie by nie chciał tam drzewa, podobnie jak przy rynnie, bo uważa, że latem cienia i tak będzie mało, a jesienią i zimą światła znacznie mniej.

Natomiast tam dużo dalej na wysokości garażu, gdzie ma być placyk, to i owszem, podobnie koło tarasu (zgodnie z rysunkiem Asi).
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Pszczelarnia 17:48, 01 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zakrecona 18:26, 01 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
No, ale zawsze na taka późniejszą młodość mogę jak sąsiadka, legnąć na parapecie i oglądać

ścieżkę można przesuwać, Mężulek złoto, zgodził się, musi kochać, nie inaczej

Gorzej jak później wyklnie w trakcie realizacji
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 06:50, 02 lut 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1516
Magdo najważniejsze że się zgodził już zawsze możesz powiedzieć że wiedział na co się pisał
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 07:25, 02 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasia, ale Ty ranny ptaszek przy sobocie

Ja do pracy pędzę.

Mój zanim się zgodzi, to wszystko technicznie musi przemyśleć, także jak już przegryzione, to jest dobrze
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
anna_t 09:56, 02 lut 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
To i tak masz super. Ja to nawet przegryzć technicznie muszę za swojego
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasiab 10:02, 02 lut 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1516
Ranny ptaszek z przymusu... Moje dziewczyny o 6 wstały...

Aniu a ja informuje nie pytam. Jak nie zrobi to nie sama robię a później on przychodzi pomaga/ naprawia jak rycerz na białym koniu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gruszka_na_w... 20:39, 02 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Drzewa liściaste mają tę zaletę, że zimą nie zabierają światła, a swym konturem ozdabiają przestrzeń. Jest na czym oko zawiesić. Zimą ogród ogląda się głównie z okien. Dobrze, żeby z każdego był ładny widok.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 22:05, 02 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Madziu, przez pół drogi ze Szklarskiej do Warszawy myślałam o Twoim froncie i ostatecznie doszłam do wniosku, że proste rozwiązania są najlepsze.
Zamiast omijać tą studzienkę od strony ogrodzenia, trzeba ją ominąć od strony domu
Tutaj poprawka w stosunku do pierwotnego planu:

a tutaj poprawka w stosunku do stanu obecnego:

Przykro mi, że większą część obecnego obiegu ścieżki będziecie musieli przenieść (jeśli byście się zdecydowali na ten wariant). Ale jak rysowałam po raz pierwszy ten front, to o studzience jeszcze nie było mowy

Jeżeli ścieżka ma być trawnikowa, to wolałabym szerokość bliżej 2-2,5m niż 1m. Ale to taka moja idee-fixe więc się nie upieram
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zakrecona 23:16, 02 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
I może nie jest to głupi pomysł Przegryzę to jeszcze. Na obecnej ścieżce udeptanej obornika nie ma, ale coś się pomyśli.

Wtedy na pewno pod płotem jest więcej miejsca na sadzenie

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies