Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 12:45, 28 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)
I ja nie doradzę.
Ale jestem, zagladam.


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 10:36, 31 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
To kopiuję z wątku Andzi

sylwia_slomczewska napisał(a)
Zimozielone są również mahonie, trzmieliny, ciemierniki, ostrokrzewy, juki kalifornijskie, barwinek, kiścienie, pierisy, rododendrony, bergenie, część paproci.

Z owoców ozdobne zimą są róże, berberysy, irgi, ogniki, clematisy, jabłonki rajskie.

Z suchych kwiatostanów trawy, hortensje, jeżówki, penstemony, astry, irysy syberyjskie, pysznogłówki, wrzosy itd.


Na wczesną wiosnę prymule, rośliny cebulowe, liliowce( z liści - bo wcześnie startują)floksy szydlaste, omiegi, fiołki, niezapominajki itd.

Może Ci się przyda taka ściąga
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MiluniaB 10:16, 04 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witam się u Ciebie Chyba tu jeszcze nie byłam. W każdym razie zaznaczam wątek do obejrzenia i częściowo do przeczytania. To mam już dwa nowe ogrody do zapoznania się z nimi. Lubię znać dokładnie wątki, które odwiedzam

Dziękuję Ci za wpis u mnie odnośnie przyzwyczajenia piesków do kojca. Bardzo mi pomogłaś
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Roocika 12:04, 04 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
MiluniaB napisał(a)
Witam się u Ciebie Chyba tu jeszcze nie byłam. W każdym razie zaznaczam wątek do obejrzenia i częściowo do przeczytania. To mam już dwa nowe ogrody do zapoznania się z nimi. Lubię znać dokładnie wątki, które odwiedzam

Dziękuję Ci za wpis u mnie odnośnie przyzwyczajenia piesków do kojca. Bardzo mi pomogłaś

Witaj Mirello Zawsze cieszę się z nowych wizyt

Co do kojca, to polecam również bardzo stopniowo pieski zostawiać, nawet jak zaczniesz zamykać to na początku na chwilkę i można podawać smaczki przez siatkę, potem wygaszać smaczki, jak pieski będą wiedzieć, że krzywda im się nie dzieje Powodzenia, będzie dobrze.
Nasza sunia w kojcu zwykle odpoczywa, śpi sobie lub drzemie, co jest dla niej zdrowe, bo normalnie ciągle gdzieś się kręci i potrafi w ogóle nie spać. Czasami rano muszę ją wołać, bo śpi twardo w drugiej części budy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 12:59, 06 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Od półtora tygodnia leje codziennie. W oknach pogodowych udaje się po pracy coś robić, ale niewiele, bo dzieciaki były chore. Zamiast urlopu znowu miałam z nimi posiedzenie :-/ Ale choiny wypielone, tawulce i irgi tak w 50 procentach.
Krety i nornice ryją...
Kupiłam paczkę czosnków i dwie paczki krokusów.
Przeglądam wątki...
Może jak przestanie padać to da się coś podziałać.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 13:05, 06 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Współczuję, bo jak dzieciaki chore, to cały świat staje na głowie.
Ja jestem przeszczęśliwa, że starsi poszli do szkoły, zupełnie inaczej dzień wygląda.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
MiluniaB 13:45, 07 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Niestety sezon na grypę już jest

Posadziłaś cebulowe?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ajka 14:29, 07 wrz 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
Przyszłam zobaczyć postępy u ciebie i zachorowałam na grujecznika. Piękne te u ciebie. A ja już nie mam miejsca na te wszystkie drzewa
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anusia 15:04, 07 wrz 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Roocika napisał(a)
Od półtora tygodnia leje codziennie. W oknach pogodowych udaje się po pracy coś robić, ale niewiele, bo dzieciaki były chore. Zamiast urlopu znowu miałam z nimi posiedzenie :-/ Ale choiny wypielone, tawulce i irgi tak w 50 procentach.
Krety i nornice ryją...
Kupiłam paczkę czosnków i dwie paczki krokusów.
Przeglądam wątki...
Może jak przestanie padać to da się coś podziałać.


Oj szybko rozpoczął się u Was sezon grypowy.
Pogodowo niestety też mniej optymistycznie. Wczoraj było nawet słoneczne, dzisiaj piękny poranek. Jednak znowu chmury nadciągają i grożą opadami.
Czosnków nie kupiłam w naszej B ogólnie słaby wybór. Może po prostu już przebrane a ja przegapiłam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Roocika 14:35, 08 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
andzia458 napisał(a)
Współczuję, bo jak dzieciaki chore, to cały świat staje na głowie.
Ja jestem przeszczęśliwa, że starsi poszli do szkoły, zupełnie inaczej dzień wygląda.

Pierwsze i drugie prawda.
Starsza poszła do szkoły, a Młody dalej z gilem i nie mogę Go puścić do żłobka. Nawet lekarz nie wie o co chodzi :-/ Na szczęście poza gilem nic mu nie jest
Starsza przeszczęśliwa, bo w końcu będą dzieci
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies