Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 15:29, 08 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kwitną jeszcze róże The fairy, oraz hybrydowe przy tarasie ostatnimi kwiatkami


Kwitnie też jedna szalona jeżówka

Hortensje Limelight zbrązowiały
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:30, 08 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Co mogę zrobić dla tego serba? Jest jasnozielony i ma dużo brązowych igieł, chyba najgorszy że wszystkich
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 21:17, 08 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Poczekaj z nim do wiosny A gdzie masz serby posadzone? Bardzo lubię ostatnie kwiaty róż.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Roocika 21:26, 08 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Serby są posadzone tam za grabami i platanem to jest północna strona działki a ten akurat rośnie tak jakoś za platanem, tam jest bardzo dużo słońca...
Tego serba w tym roku strasznie napastowały nornice i krety, ciągle wokół niego udeptywałam
Różyczka hybrydowa przy tarasie dla Ciebie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 18:46, 09 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Pod koniec zimy zrób serbowi oprysk Promanalem. W tym sezonie świerki były mocno zainfekowane mszycami.

Poczytaj
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 21:31, 09 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pod koniec zimy zrób serbowi oprysk Promanalem. W tym sezonie świerki były mocno zainfekowane mszycami.

Poczytaj

Haniu, dziękuję, poczytałam i zrobię ten oprysk, jego się robi chyba w lutym, marcu?
Widziałam na tym świerku biedronki teraz, ale one chyba już śpią? Rzeczywiście najgorzej wygląda w środku od dołu, ale na wierzchołku też ma trochę brązowych igieł. Właśnie świerkom minął rok od posadzenia i mam nadzieję, że już będzie lepiej.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 15:18, 10 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Buk posadzony, wokół niego posadzilam bodziszki korzeniaste, które sama rozmnożyłam, kisiły się w doniczce zadołowane przy ganku.
Buk Rohanii, całkiem mały... Dziwnie wygląda obok tych dużych drzew.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:56, 10 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A na jutro w planie przesadzanie tawuł japońskich ze skarpy, zostanie nam odchwaszczenie obornika i na ten sezon na razie koniec.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 22:01, 10 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11762
No i się z bukiem udało. Dostał nawet obstawę w nogach
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 22:05, 10 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Buk posadzony mniej więcej tutaj jak na tym zdjęciu, ok 5 m od brzozy, lepiej by wyglądał jeszcze 1 m w stronę brzozy, bo lepiej by zasłaniał plac zabaw ale chyba by było za blisko...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies