Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Roocika 22:07, 10 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)
No i się z bukiem udało. Dostał nawet obstawę w nogach

Mam nadzieję, że obstawa da radę, bo byłam bezwzględna , cała obstawa z jednej doniczki
A buka to z daleka nie widać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 09:08, 11 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Sprawdziłam tego buczka, jakie on ma mega liście, ślicznoty.
Dobrze, że nie posadziłaś bliżej brzozy, będzie miał miejsce, aby kiedyś być pięknie wyeksponowany. A z placem zabaw to wiesz

Śliczna żarówka z tego tulipanowca, fajnie go posadziłaś. Ma miejsce na ładną kulę. Nie przycinaj jej za wcześnie. Ja sobie zniszczyłam klona golden globe. Po kilku latach od posadzenia cięłam co roku na wiosnę. Robota głupiego. Klon oszalał, co roku wypuszczał coraz dłuższe przyrosty. W tym sezonie ponad dwumetrowe. Chyba lepiej nie tykać takich kulistych form a jedynie pod koniec lata korygować to, co za bardzo wystaje.

Przy zdjęciach z nowym ogrodzeniem widać, jakim wyzwaniem jest wasza działka. Nie jest łatwo, sama mam wzgórze Ale jaka to przyjemność mieć już ten kawałek zamknięty. Ja marzę o murze zamiast frontowego ogrodzenia. 20 lat temu zamieszkaliśmy w spokojnej okolicy. Teraz jest w pierwszej piątce najszybciej zabudowywanego terenu w Polsce, masakra.

Moje rabaty też tak powstawały jak twoje, między malutkimi dziećmi, pracą. Z sentymentem Asia czytam dziś od rana twój watek



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Roocika 10:25, 11 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943

Iwonko, buczek rzeczywiście ma ciekawe liście, trochę podobne do dębowych, kolor też jest dla mnie akceptowalny bo taki zielono brązowy Mam nadzieję, że się przyjmie i zacznie rosnąć
Tulipanowiec na razie się sam kształtuje, właśnie myślałam o tym co piszesz z cięciem i się wstrzymuję, w szkółce jest okaz takiego tulipanowca duży, cięty i moim zdaniem to cięcie niszczy pokrój drzewka, zimą bez liści nie wygląda ciekawie.
Iwona ja to mam wrażenie, ze swoimi zdjęciami odstraszam, ostatnio mam kompleksy, że nie jest tak jak u innych, pokukładane i posprzątane... Ale może kiedyś będzie, szybciej nie dajemy rady

Chcieliśmy ogrodzenie drewniane, szczelne, ale stwierdziliśmy, że nie będzie czasu na jego pielęgnację, może za 20 lat wrócimy do tego.
Tobie życzę żeby udało się zrealizować plan na mur
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 16:13, 11 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Udało się podziałać, chociaż zmrok mnie zastał i nie doniosłam worka kory.
Myślałam, że nie posadzę tego, ledwo żyję
Mąż wykopał....
Zielone tawuły japońskie

Żółte tawuły japońskie

A ja posadziłam, wcześniej wzbogaciłam ziemię i w dołki też jeszcze sypnęłam dobroci.
Posadzone, jeszcze trzeba posprzątać i dosypać kory.

Skarpa bez tawuł wygląda lepiej, schludniej ale zdjęć nie zrobiłam. Zostały jeszcze 4 krzewy na skarpie, będzie je trzeba kiedyś przesadzić, na razie nie ma gdzie...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
greg66 19:15, 11 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Asiu ale ja mam też jeszcze proszek w ogrodzie, nawet cebulowych jeszcze nie wsadziłem do ziemii, jutro muszę wodę powylewać z 1000litrowych baniaków póki nie ma przymrozków. I jeszcze kupa prac czeka, sezon chyba w grudniu zamknę jak tak się bedę guzdrał. Nie jesteś sama
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
antracyt 20:28, 11 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
Roocika napisał(a)

Poziom w rzeczce raczej niski...

Znalazłam
Tutaj też napiszę, że bardzo zazdroszczę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 20:54, 11 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
greg66 napisał(a)
Asiu ale ja mam też jeszcze proszek w ogrodzie, nawet cebulowych jeszcze nie wsadziłem do ziemii, jutro muszę wodę powylewać z 1000litrowych baniaków póki nie ma przymrozków. I jeszcze kupa prac czeka, sezon chyba w grudniu zamknę jak tak się bedę guzdrał. Nie jesteś sama

To dobrze, że nie jestem sama
Pozdrawiam serdecznie Grzegorzu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 20:56, 11 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
antracyt napisał(a)

Znalazłam
Tutaj też napiszę, że bardzo zazdroszczę

Zuzia widzisz te pokrzywy
One korzeniami sięgają do choin hehehe
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 21:24, 11 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
A rzeczywiście, nawet dorodniejsze, niż u mnie za płotem
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anusia 09:50, 12 lis 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Samo dobro za płotem W sam raz na gnojówkę z pokrzyw w sezonie. W tym roku nie robiłam ale ile ja muszę się natrudzić by ją zdobyć.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies