Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Gruszka_na_w... 22:58, 22 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Fajnie się zaczynają wypiętrzać Twoje drzewiaste nasadzenia. Koło frontowej pewnie miło jest przechodzić. Gęstnieje z każdym dniem.
Jeśli roślinki Ci podrosły i zgęstniały, to kore można sobie odpuścić.
Kontuzji psiaka współczuję. Mam nadzieję, że uda się znaleźć lekarza w rozsądnej cenie.
Nasz weterynarz brał od nas symboliczne kwoty za operacje, bo miał takie podejście do ludzi, którzy brali psa ze schroniska. Bardzo mnie tym wzruszał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 23:34, 22 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ooo, ale Ci się ta frontowa zagęściła, super!
Nie mówiąc o tej z bodziszkami, nie wiedziałam, że to takie potwory . Ale żeby jeść paprotkę?

Dłubaniny masz sporo, też trochę teraz dłubię (wydłubuję chwasty, masakra), znam ten ból.

Piesia cudowna, pomiziaj ode mnie . Mam nadzieję, że znajdziecie dobrego weterynarza.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 09:17, 23 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basieksp napisał(a)
Śliczna ta Wasza piesia Oj mocno trzymam za nią kciuki, tak sobie odpoczywa


Basiu, Dziękuję!

Magleska napisał(a)
Asia pięknie Ci się zagęściło na rabatach skarpa fajnie wygląda ,frontowa -to wiadomo ,że szał ciał pozostałe rabatki też bardzo fajne

piesia -słodka morda -mocno trzymam kciuki nadal


Dzięki Magda, trzymaj mocno.


nyna76 napisał(a)
Robi się naprawdę różnorodnie i ciekawie u Ciebie.

Dłubanina ciężka ale się opłaci. Szacun.


W tym sezonie trochę dłubaniny i wszystkie rośliny z przechowalnika muszę posadzić

sylwia_slomczewska napisał(a)
Patrząc na twoje przypomniało mi się, że choiny muszę podlać...
Kalina szasta jest cudna Kalina, ale porównując do koralowe to wolno przyrasta, u mnie koralowa praktycznie ja zjada mimo mocnego ograniczania. Znowu będzie trzeba ciągnąć
Zagęszcza się u Ciebie na rabatach


Tylko czemu ona nie kwitnie ?W ubiegłym roku miała jeden kwiatek.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:20, 23 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sarenka napisał(a)
Miskantowu chyba faktycznie przyda się przesądzenie gdzie będzie miał więcej słońca.
Jakie kocimiętki masz u siebie?
Ja kupiłam i będę sądziła cat's pajamas,ale jak przymierzylam do rabaty to uważam, że za niskie będą... No ale odsyłać nie będę już.


Magda, u nas może za zimno dla miskantów ?

Moja kocimiętka to Junior Walker. Jesienią ją dzieliłam w sumie dopiero się zbiera.

ajka napisał(a)
Ale ci bodziszki na garnkowej zaszalały. Widocznie im pasuje.

W opasce korę bym sobie darowała, w takim miejscu raczej nie zda egzaminu z czasem rośliny i tak się rozrosną.

Dobrze sobie radzisz, coraz piękniej. Zazdroszczę grujecznika, widzę że u ciebie świetnie się czuje. W ogóle fajne masz drzewa, o tulipanowcu też myślałam, ale w końcu chyba z niego zrezygnuje, bo nie mam gdzie już tych drzew upychać.


Aniu, nie masz co żałować, masz wiele pięknych drzew

Te bodziszki nigdzie nie były takie wysokie, totalnie mnie zaskoczyły, jesienią będę musiała zamienić miejscami z paprotkami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:23, 23 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mirkaka napisał(a)


Asiu, ostatnio oglądałam w szkółce takiego buka, jest cudny.
Jak u Ciebie rośnie, czy choruje, jaką ma ziemię? U mnie gdybym go kupiła miałby badzo sucho, musiałabym na początku sporo podlewać.
On u Ciebie korzeni się głęboko? Ile lat go masz?

Bardzo fajnie już się zazieleniło u Ciebie, widać ciężko wykonaną pracę


Mirko, buczka kupiłam w 2018 r. z internetu. Przyszedł w opłakanym stanie ze zdobobniczką i opuchlakami, zamierający. Odratowałam i do jesieni 2020 stał w donicy, nie rósł.

W gruncie siedzi posadzony w przekompostowanym oborniku, a niżej ma rodzimą glinę wymieszaną z piaskiem. Jeszcze nie doszedł do mojego gruntu z korzeniami.

Męczy go zwykle zdobniczka bukowa, trzeba robić oprysk, inaczej liście zamierają i nie przyrasta.

U mnie ma wilgotno ale woda nie stoi w korzeniach.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:29, 23 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Fajnie się zaczynają wypiętrzać Twoje drzewiaste nasadzenia. Koło frontowej pewnie miło jest przechodzić. Gęstnieje z każdym dniem.
Jeśli roślinki Ci podrosły i zgęstniały, to kore można sobie odpuścić.
Kontuzji psiaka współczuję. Mam nadzieję, że uda się znaleźć lekarza w rozsądnej cenie.
Nasz weterynarz brał od nas symboliczne kwoty za operacje, bo miał takie podejście do ludzi, którzy brali psa ze schroniska. Bardzo mnie tym wzruszał.


Frontową na szczęście mam przed oknem balkonowym, podziwiam codziennie nawet przez okno

Nasza sunia też jest ze schroniska

Agatorek napisał(a)
Ooo, ale Ci się ta frontowa zagęściła, super!
Nie mówiąc o tej z bodziszkami, nie wiedziałam, że to takie potwory . Ale żeby jeść paprotkę?

Dłubaniny masz sporo, też trochę teraz dłubię (wydłubuję chwasty, masakra), znam ten ból.

Piesia cudowna, pomiziaj ode mnie . Mam nadzieję, że znajdziecie dobrego weterynarza.


Agnieszka, też nie wiedziałam, gdzie indziej takie nie były
Największe są w samym rogu, gdzie deszcz nie dochodzi i słońca mniej. Ciekawe. Będzie trzeba zamienić miejscami z paprotkami.

Tak- dłubanie chwastów spomiędzy irgi, mam już pierwszą rundę zaliczoną

Pieska pomiziam jak wrócę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
galgAsia 09:36, 23 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiu, trzymam kciuki za piesię
Ogród coraz ładniejszy, widać, ile pracy zostało włożone, brawo
Miskanty zdecydowanie potrzebują słońca, mus przesadzić.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
DariaB 10:04, 23 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Asia znalazłam u Ciebie potwierdzenie, że można połączyć kocimiętkę z rozchodnikiem Myślałam o takiej kombinacji na wąską rabatę przy oknie w jadalni, muszę tam mieć roślinki które zanikają na zimę bo okno się od strony domu nie otwiera, a czasem jednak trzeba je umyć Biedna psinka, oby szybko udało się ją zoperować. Masz dużo ciekawych roślinek, jest na czym oko zawiesić.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Roocika 08:04, 24 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
galgAsia napisał(a)
Asiu, trzymam kciuki za piesię
Ogród coraz ładniejszy, widać, ile pracy zostało włożone, brawo
Miskanty zdecydowanie potrzebują słońca, mus przesadzić.


Dzięki Asiu!
Miskanty przesadzę jesienią w jakieś lepsze miejsce, jak kojtną to nie będę płakać

DariaB napisał(a)
Asia znalazłam u Ciebie potwierdzenie, że można połączyć kocimiętkę z rozchodnikiem Myślałam o takiej kombinacji na wąską rabatę przy oknie w jadalni, muszę tam mieć roślinki które zanikają na zimę bo okno się od strony domu nie otwiera, a czasem jednak trzeba je umyć Biedna psinka, oby szybko udało się ją zoperować. Masz dużo ciekawych roślinek, jest na czym oko zawiesić.


Dzięki Daria.
U mnie to takie przypadkowe połączenie, musiałam je gdzieś przesadzić, a nie miałam gdzie. Ciekawe jak to będzie wyglądać, kocimiętki zaczynają kwitnąć.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
vita 08:34, 24 maj 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Zdobniczka bukowa! Coś o niej słyszałam, a zastanawiam się dlaczego jeden z moich buczków nie przyrasta Ja tradycyjnie, sto doniczek do wysadzenia, a sto dwadzieścia nowych zapełnionych!
Powoli do przodu Joasiu
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies