Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

Mariposa 17:50, 29 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Roocika napisał(a)

Elu, niestety przy takim "napadzie" alergii to maseczka, podobnie jak leki miejscowe, nic nie pomaga. Mam też objawy ze strony oczu i po chwili nic nie widzę, oczy mi łzawią, puchną i zamiast oczu mam dwie szpary
Jedyne co pomaga, to siedzenie w domu, z zamkniętymi i zasłoniętymi oknami oknami, najlepiej jakby była klima z filtrem Na szczęście takich ciężkich dni nie ma dużo, pozostałe dni jakoś daję radę


O kurczę, to naprawdę kiepsko. Czyli nie masz wyjścia - chwila przerwy od ogrodu.
____________________
Ela Motylogród
Roocika 21:18, 30 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ogarnął mnie jakiś żal i smutek nad moim ogrodem, który jeszcze nim nie jest. Wszystko wygląda na takie umęczone, ledwo żywe. Serby wyglądają gorzej, brązowieją, hortensje mają dużo żółtych liści, irysy zryte przez nornice, tawuły jakieś kropki jak od grzyba, jeżówki poskręcane liście, bez zgubił część liści ( ma mszycę chyba, albo coś innego- białe kropki), grabom coś zwija liście, palibiny jakieś plamy mają, ambrowiec w niepełnym ulistnieniu. Krety wszystko podkopują, nie mam kiedy ugniatać... Ehhh tak się żalę, bo w domu nikt mnie nie rozumie. Mam nadzieję, że to pierwszy rok taki, potem będzie lepiej.
Liliowce Summer Wine, większość ma połamane liście po podróży, sadzeniu i deptaniu przez mojego syna Mają ładny delikatny zapach.

Na jeżówce Magnus przysiadła ważka.

I rozplenice, w tej chyba rośnie w perz? Jak go wydłubać?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwik69 21:49, 30 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bardzo dobrze Cię rozumiem! to niestety kolejny bardzo trudny sezon ogrodniczy...u mnie susza,masa gniazd mrówek,grzybowe choroby na bukszpanach,połamane od wiatru stipy i inne trawy niestety taki widok nie cieszy!
Nie umiem pocieszać....ale nie jesteś sama
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Roocika 21:51, 30 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwik69 napisał(a)
Bardzo dobrze Cię rozumiem! to niestety kolejny bardzo trudny sezon ogrodniczy...u mnie susza,masa gniazd mrówek,grzybowe choroby na bukszpanach,połamane od wiatru stipy i inne trawy niestety taki widok nie cieszy!
Nie umiem pocieszać....ale nie jesteś sama

Sylwia, najważniejsze, że ktoś rozumie moje żale
Mam nadzieję, że następny sezon będzie lepszy. Tego nam życzę...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorii 22:16, 30 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przytulam

Serby podlewaj ale nie codziennie po troszku tylko co kilka dni ale dużo, żeby głęboko woda wniknęła.

W rozplenicy to chyba nie perz, raczej inna rozplenica albo inną trawa. Jeśli to perz to poznasz bez problemu po białych kłączach. Sądzę że nie powinno być problemu z jego usunięciem. Z miękkiej ziemi kłącza łatwo wychodzą.
W obu doniczkach masz te same rozplenice?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anusia 22:53, 30 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Pamiętam swój pierwszy sezon w ogrodzie. Patelnia taka, że rośliny przypalało. A tu cienia jak na lekarstwo. Jeśli Cię mogę pocieszyć to Anabelka spaliła się na węgiel. To było na rok przed przeprowadzką. Chciałam mieć koniecznie coś posadzone. Będzie dobrze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Roocika 08:21, 01 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)
Przytulam

Serby podlewaj ale nie codziennie po troszku tylko co kilka dni ale dużo, żeby głęboko woda wniknęła.

W rozplenicy to chyba nie perz, raczej inna rozplenica albo inną trawa. Jeśli to perz to poznasz bez problemu po białych kłączach. Sądzę że nie powinno być problemu z jego usunięciem. Z miękkiej ziemi kłącza łatwo wychodzą.
W obu doniczkach masz te same rozplenice?

Dzięki
Z serbami nie wiem co się dzieje Wczoraj siedziały na nich różne robaki (pająki, chrząszcze, jakieś inne z żółtym zygzakiem i jeszcze pewnie coś by się znalazło), jakieś takie białe pompomny (ciągle się zastanawiam nad tym przędziorkiem?). Dziś pada, więc oprysku żadnego nie zrobię. Na czukbach takie jakby suche przewężenie brązowe się robi. No i krety tam ryją, bryły zryte dookoła

Właśnie wszystkie doniczki to rozplenica hameln i na początku wszystkie wyglądały tak samo, tylko w tej coś urosło i widzę, że dominuje tą rozplenicę. W najbliższym czasie wyjmę z doniczki i zobaczę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 08:23, 01 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anusia napisał(a)
Pamiętam swój pierwszy sezon w ogrodzie. Patelnia taka, że rośliny przypalało. A tu cienia jak na lekarstwo. Jeśli Cię mogę pocieszyć to Anabelka spaliła się na węgiel. To było na rok przed przeprowadzką. Chciałam mieć koniecznie coś posadzone. Będzie dobrze.


Dzięki Aniu.
Roślinki tam mają trochę cienia, bo od 15 to już jest cień od wysokich drzew. Myślę, że właśnie te wysokie drzewa są hamulcem, pewnie zabierają wodę, spada z nich pełno robactwa.
Masz już fajny ogród, może i ja się doczekam.
Muszę chyba się nauczyć, że tak to już jest.
No musi być lepiej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
kawa8002 12:05, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Roocika napisał(a)
Ogarnął mnie jakiś żal i smutek nad moim ogrodem, który jeszcze nim nie jest.


Oj, jak ja Cię rozumiem. Wspieram całym sercem.
Ogrodowisko jest cudowne, pełno tu życzliwych i wspierających osób.
Jednak, kiedy patrzy się na te piękne ogrody, bujne rośliny i pracę, która posuwa się w ekspresowym tempie, to faktycznie może przygnębienie złapać. Przechodzę to cyklicznie. Nawet chwilowo odpuściłam sobie forum, by nabrać dystansu i się tak nie nakręcać. Zajęłam się pracą "po swojemu", czyli powoli, bez presji, którą sama sobie narzuciłam. Trochę pomogło. Trzymam kciuki.
____________________
Kasia między polem a lasem
Roocika 12:11, 01 lip 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
kawa8002 napisał(a)


Kasiu, dzięki.
Muszę się nauczyć dystansu.
Z tym przygnębieniem to racja. I te piękne zdjęcia artystyczne co dziewczyny robią, no można się załamać.

W tym roku zdecydowanie się przeliczyliśmy z pracami.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies