Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kuleczkowa trawka

Pokaż wątki Pokaż posty

Kuleczkowa trawka

Qulleczka 14:26, 17 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Taaaak, udało się, pan Adam od koparki będzie w sobotę
Ja sobie będę podcinała winorośl i jaśminowiec, a on mi zdejmie chwasty
Nareszcie się coś rusza

Miło Cię widzieć Grodziu
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Qulleczka 14:38, 24 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Jestem.
Przepraszam, że dopiero teraz, ale w niedzielę zdychałam po wysiłku, a wczoraj mieliśmy bardzo zajęty dzień. Ale oto i efekty sobotnich prac ziemnych.

Na całe szczęście przed sobotą trzy dni z rzędu padało i ziemia była mokra. Dzięki temu nie unosiła się w powietrzu wielkimi tumanami, jak potrafi.

Na początek jedyne zdjęcie mające ciut koloru, a nie szary piach

Tak wygląda podcięty jaśminowiec. Babci się podoba Tak właśnie mam go prowadzić


No i się zaczyna...


Ciekawe rzeczy odkryte pod ziemią... Jakiś peszel np z kablem... Na szczęście bez prądu...


Oczywiście spod szarości wychyla żółciutki jak słoneczko piaseczek.


Nie we wszystkie miejsca niestety pan mógł się dostać, częścią będę się zajmowała ręcznie.


Ale we wszystkich innych koparka była prowadzona bardzo precyzyjnie. Pewnie i igłę by nawlókł, jakbym poprosiła.


Słońce było tak palące, że piach wysychał momentalnie. I zaczynał pylić... Masakra gleba, do niczego się nie nadająca.


Cytując jeden z moich ulubionych kabaretów - Amargedon i Akopalipsa


I dwie fotki efektów pokoparkowych - przed sprzątaniem korzeni:


I po sprzątaniu korzeni.


Tyle ich wyniosłam. Ale nie miałam już siły. Pewnie drugie tyle jeszcze by się znalazło...


I widoczek z góry


Teraz tylko pomierzyć pH, wyrównać i będzie gotowe na rozłożenie dobroci!
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Toszka 15:24, 24 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
I jest okazja do poprawienia spadku od domu, a nie do domu

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 16:19, 24 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale się dzieje dobrze się dzieje !!! widać że Pan operator koparki bardzo wprawny
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
mrokasia 16:22, 24 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
o raju, ale operacja
opłaci Ci się stokrotnie!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Qulleczka 16:39, 24 lip 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Toszka taki jest plan właśnie

Sylwia pan bardzo sprawny. Widać, że pracuje na tym sprzęcie długo i regularnie Naprawdę wirtuoz w swoim zawodzie

Kasia też tak myślę Jak patrzyłam na to, co miałam pod nogami, to sama bym w tym nie chciała rosnąć Ale teraz już będzie tylko lepiej
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Mariposa 21:20, 24 lip 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
O, wow, ale się podziało u Ciebie! No to teraz dopiero masz co robić Trzymam kciuki za dalsze prace!
A odnośnie Panów Koparkowych - je też jestem nimi zafascynowana taka precyzja przy takim sprzęcie ...
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 13:48, 25 lip 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale super robota, teraz widełki i możesz działać! Życzę dużo sił
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Qulleczka 14:05, 10 sie 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Dziś kilka wizualizacji i rzutów z góry.

Tak się bawiłam podczas projektowania automatycznego nawadniania (jeśli ktoś ma pomysły w tym temacie, zapraszam do wpisania porad tego wątku).

Plan działki z wymiarami i przeznaczeniem rabat:



Wstępne rozłożenie zraszaczy:


Oto wstępne rozłożenie rur:


Teren zadarniony na razie nie będzie podlewany.
Jak już tam posprzątam (na razie jest pomieszanie z poplątaniem, pieszczotliwie zwane chwastowiskiem), umieścimy tam zraszacze statyczne w innych liniach.

Ale na trawniku, przez te wszystkie drzewa i rabaty, bardzo trudno jest rozmieścić zraszacze. Długo nad tym siedzieliśmy i nic lepszego nie udało nam się wymyślić...
Numery 1 i 13 podlewają na razie pojedynczą warstwą, ale tutaj, w przyszłym roku, podczas robienia drugiej strony domu, dołoży się zraszaczy.
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
makadamia 14:07, 10 sie 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
ooo, takiego planu (w sensie; w takim programie) to jeszcze nie widziałam.
muszę się dokładniej przyjrzeć - mam nadzieję że w poniedziałek nie będzie za późno na uwagi?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies