Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Choroby trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby trawnika

ElzbietaFranka 16:55, 03 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Pokaz caly trawnik jak to wyglada. Pokazales zaledwie skrawek trawnika, czy caly trawnik tak wyglada, czy sa placki. Trzeba wszystko wziac pod uwage nawet pedraki ktore moga podgryzac korzenie, przenawozenie, okurat w tym miejscu mogles sypnac wiecej nawozu lub mniej.

Pogoda upalna na Śląsku tez. Sprobuj jeszcze wygrabic trawnik aby dostal powietrza. Kiedy go siałes, czy byl wiosna wertykulowany wg mnie chyba nie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 22:17, 03 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Draco napisał(a)
Trawnik nawoziłem w drugiej połowie kwietnia (vila pro complex). Ponowne nawożenie miało być zgodnie z zaleceniami z końcem czerwca. Miejsce nasłonecznione. Koszona raczej wysoko.

Nie wiem co robię żle


To że nawoziłeś, to nie wiadomo czy dawka była dobra, skoro tak wygląda to znaczy, że nie. Nawóz powinien być dany w połowie maja, a nie pod koniec czerwca.

A co to za nawóz vila pro complex, długo działający czy jakiś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzikalen 17:23, 29 cze 2018

Dołączył: 29 cze 2018
Posty: 1
Witam,

i ja proszę o pomoc. Mniej więcej dwa tyg temu zaczęły nam pojawiać się na trawie - gdzieniegdzie - grzybki. kiedy po wczorajszych deszczach weszłam na ogród zobaczyłam to co na zdjęciach. urosły na połowie trawnika Szukam informacji po forach czym to spryskać/nawieść. narazie mąż zabrał się za niskie skoszenie. będę ogromnie wdzięczna za poradę - mam male dzieci - nawet nie mogą wyjść na ogród.

florofil 21:24, 10 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48

Możesz spryskać to np. Topsinem.
____________________
Magda78 09:10, 11 lip 2018

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
Witam, mam problem z moim trawnikiem. Wiosną wertykulacja i aeracja, potem nawóz. W maju przyszły upały i trawa zaczęła wysychać, ale wzięliśmy się z mężem za podlewanie i jakoś odbiło. I teraz od jakiegoś czasu zaczęła przysychać. Plamy nie są wszędzie ale tylko miejscami. Żadnych grzybków nie widać ani różowatości. Myślałam, że to może jakaś choroba grzybowa, popryskałam topsinem. Ale widzę że poprawy nie ma. Proszę nie patrzeć na ciemniejszy kolor trawy gdzie była robiona dosiewka i podlewane ze 3 razy więcej. Może ktoś wie co to jest.
Gardenarium 20:43, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za sucho. Trawa wysycha, w tych miejscach za mało wody.

Albo pędraki, rozkop i zobacz czy nie ma larw. Czy trawa łatwo wyłazi z gruntu gdy pociągniesz za suche?

Tutaj zerknij https://www.ogrodowisko.pl/watek/790-klopoty-problemy-z-trawnikiem?page=232#post_7
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda78 23:16, 11 lip 2018

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
Dziękuję p. Danusiu. Pędraki miałam a jakze. Trawnik był pryskany Dursbanem. Dlatego zakladam, ze nie powinno ich już być. Ale kto to wie. Trawa tam gdxie sucha jest owszem wyrwać ją można ale zeby jakoś łatwo wychodziła z ziemi to raczej nie. Wygrabie chyba te suche i mize podrzuce ziemi i zeobie dosiewke. Jak Pani myśli?
Gardenarium 23:37, 12 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lać wodę, ale nie żeby spłynęła, tylko lać, odczekać niech wsiąknie, i znowu lać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia1 14:21, 13 lip 2018

Dołączył: 13 lip 2018
Posty: 6
Dzień dobry wszystkim!

Mój trawnik ma 3.5 tygodnia i po pierwszym koszeniu moim oczom ukazał się poniższy obraz. W pobliżu zraszacza(mam automatyczne nawadnianie) są trzy, cztery miejsca z takimi kępkami - w środku jest taki jakby nalot, kożuch, etc. Generalnie trawa jest zgniła, brązowa, szara. W tych miejscach była najdłuższa, bo załapała się na pierwsze wschody. Profilaktycznie wycięłam te miejsca łopatką, chcę wsadzić tzw. "przeszczepy", które wyhodowałam sobie na czarną godzinę w doniczce Pytanie, czy mogę je wsadzić, czy powinnam zastosować jakiś środek aby to coś nie rozprzestrzeniło się na sąsiednie źdźbła? Co zastosować i jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc Serdeczne pozdrowienia!

ElzbietaFranka 20:56, 13 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Moim zdaniem 3,5 tygodnia to za malo, aby to cos - jak napisałas- okreslic co to jest.
Wygrab, oczysc z naddatkiem i odczekaj z 2 tygodnie czy przypadkiem sie nie rozszerza. Odkryj ziemie i popatrz czy przypadkiem pedrakow larw chrabaszcza majowego nie ma.

Po tym czasie jezeli bedzie wszystko ok to w tym miejscu dobrze zlej i wsadz przeszczepy albo zrob dosiewki.

Takie jest moja rada. Kos trawke co tydzien na 4-5 cm trawa szybko sie krzewi.

Jeszcze przyszlomi do glowy na pierwszej focie jest widoczna dziura czy to nie po krecie lub nornicach i dokola trawa wyschla.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies