Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

waldiwaldi 21:32, 08 lip 2018

Dołączył: 07 lip 2018
Posty: 5
Po wykoszeniu to co pozostanie żółte spalone rozumiem że dobrze zgrabić?
Gardenarium 21:40, 08 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daj sobie spokój, jedź na urlop i ciesz się wypoczynkiem.
Jak wrócisz będziesz się zastanawiał co robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Corny_Sean 09:56, 09 lip 2018

Dołączył: 06 lip 2018
Posty: 4
Dziękuję za wszystkie rady.

Wczoraj wieczorem skosiłem trawnik. Gdy porównuję zdjęcia z 6 lipca i z dzisiaj (3 dni różnicy), widzę, że te łyse placki powoli zaczynają się zagęszczać. Dlatego zastanawiam się, czy z tą dosiewką nie zaczekać jeszcze 2-3 dni, aż się sytuacja unormuje i nie będę niepotrzebnie sypał za dużo nasion, jeśli okaże się, że jednak jakieś jeszcze wzejdą? Z tego co czytałem, zbyt duże zagęszczenie też nie jest zbyt dobre.

W ogóle ten mój trawnik tak właśnie dziwnie wschodził, bardzo nierównomiernie - od brzegów trawnika aż do środka, więc ta łysa plama z każdym dniem się nieco zmniejsza, więc można mieć nadzieję, że coś tam jeszcze wyrośnie. Proszę nie patrzeć na chwasty na zdjęciach, regularnie co 2-3 dni je pielę, bo pominąłem etap ugorowania, ale akurat pielenie chwastów mnie odstresowuje, więc to nie jest żaden problem

6 lipca:


9 lipca:
kochu84 15:33, 10 lip 2018

Dołączył: 09 lip 2018
Posty: 3
Mam problem z trawnikiem. Pojawiły się białe źdźbła. Nie są one powodem braku wody, ponieważ trawnik jest codziennie podlewany. Trawnik zakładany równo rok temu. Czy to normalne, że usycha źdźbło i kiełkuje nowa trawa?



eVka 15:37, 10 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kochu84 napisał(a)
Mam problem z trawnikiem. Pojawiły się białe źdźbła. Nie są one powodem braku wody, ponieważ trawnik jest codziennie podlewany. Trawnik zakładany równo rok temu. Czy to normalne, że usycha źdźbło i kiełkuje nowa trawa?





Wydaje mi się, że to uschnięte źdźbła chwastów, mam takie same w niektórych miejscach i one są dużo grubsze od szlachetnej trawy. Wyrywam to, oczywiście w miarę możliwości.
____________________
A_gawa 16:28, 10 lip 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Bardzo Was proszę o radę.
Mój trawnik żółknie na potęgę. Dziś odsloniłam część darni i pod nią TO!
Czy da się go jeszcze uratować? Co powinnam teraz zrobić? Wyrzucić i założyć nowy?
Nie zdawałam sobie sprawy z tak potężnej plagi w ogrodzie.
Jestem załamana.

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
wioslo 21:00, 10 lip 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 11
mozecie mi pomoc 20 maja zasaialismy trawnik ale ze zwgledu na pogode slabo rosnie, podlewamy non stop wyrywamy chwasty ale wyglada to jak nizej

w czesci jest dosc gesty ale i tak kepiasty

w pozostalej czesci juz jak widac wyzej chcialem robic dosiewki tylko zastanawiam sie czy to co wzeszlo to jest na pewno trawa:

wysiana jest mieszanka barenbrug universal i sie zastawiam czy cokolwiek z niej wzeszlo czy tylko same chwasty, w dalszej zacienionej czesci dzialki posiany byl barenbrug shadow i tam to wyglada jak trawa a tutaj sam juz nie wiem
florofil 21:20, 10 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
A_gawa napisał(a)
Bardzo Was proszę o radę.
Mój trawnik żółknie na potęgę. Dziś odsloniłam część darni i pod nią TO!
Czy da się go jeszcze uratować? Co powinnam teraz zrobić? Wyrzucić i założyć nowy?
Nie zdawałam sobie sprawy z tak potężnej plagi w ogrodzie.
Jestem załamana.



Możesz zalać cały trawnik np. dursbanem, preparatem z nicieniami lub wyciągiem z wrotyczu.
I podlewać. Powinniem się zregenerować. Chyba, że robaki zjadły go całego.
Wtedy powtarzasz punkt pierwszy - czyli dursban i zakładanie nowego trawnika.

Jeśli chodzi o pędraki to mój ogród jest ewenementem - ponieważ występują one u mnie w trawniku (ostatnio dokładaliśmy jeden zraszacz do instalacji nawadniania w związku z czym zdjeliśmy kawałek darni - na małym kawałku trawnika było co najmniej kilka sztuk pędraków) a nie widzę żadnych objawów. Zarówno trawa jak i rośliny rosną i mają się dobrze.
____________________
florofil 21:22, 10 lip 2018

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
wioslo napisał(a)
mozecie mi pomoc 20 maja zasaialismy trawnik ale ze zwgledu na pogode slabo rosnie, podlewamy non stop wyrywamy chwasty ale wyglada to jak nizej

w czesci jest dosc gesty ale i tak kepiasty

w pozostalej czesci juz jak widac wyzej chcialem robic dosiewki tylko zastanawiam sie czy to co wzeszlo to jest na pewno trawa:

wysiana jest mieszanka barenbrug universal i sie zastawiam czy cokolwiek z niej wzeszlo czy tylko same chwasty, w dalszej zacienionej czesci dzialki posiany byl barenbrug shadow i tam to wyglada jak trawa a tutaj sam juz nie wiem


Wygląda mi to na zbyt małą ilość wody co w połączeniu z piaskiem na którym jest wysiana trawa dało taki efekt. Na zdjęciach widać, że ziemia jest sucha jak pieprz i raczej nie zbyt "bogata".
____________________
Gardenarium 22:08, 10 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kochu84 napisał(a)
Mam problem z trawnikiem. Pojawiły się białe źdźbła. Nie są one powodem braku wody, ponieważ trawnik jest codziennie podlewany. Trawnik zakładany równo rok temu. Czy to normalne, że usycha źdźbło i kiełkuje nowa trawa?





jest to powód za mało wody, albo za małe dawki jednorazowo Musi woda aż chlupać.. Nawóz i lanie wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies