Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

sylllwia 09:34, 03 kwi 2013


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Basiu ja też od rana obserwuję uwijające się ptaszki przy karmniku, ale u Ciebie więcej ich, pewnie one też mają już dość tej zimy jak i my
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Ewa 16:24, 03 kwi 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Basiu jakie piękne te Twoje rozsady . Gratuluję i podziwiam
Ściskam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Basiaw 07:44, 08 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Już nie wiem co zrobić, żeby przywołać wiosnę. W sobotę popikowałam w szklarni sałatę, chyba da radę mimo ciągłych zimnych nocy, wysiałam tez w szklarni na rozsadę kapustne - jarmuż, brukselkę, kapustę - wszystko czerwone, żeby w warzywniku było wesoło i kolorowo.
Pracować jeszcze za bardzo nie można, to wymyślam, co tu zmienić i wymyśliłam sobie wejście do warzywnika przez pergolę. Teraz warzywnik mam ogrodzony niskim płotkiem, jedno przęsło przy szklarni zostało zdjęte i stanie tu pergola - wejście do warzywnika a po jej kratkach puszczę np. pnącą fasolę.
Powinno wyjść całkiem ładnie, taką mam nadzieję.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Anita1978 15:10, 19 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Witam się wiosennie.
____________________
ogródek Anity
margi 08:55, 21 kwi 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Basiu potrzebowałaś wiadomości na temat zakupów horti przez internet odpowiedz jest w wątku zakupy przez internet,pozdrawiam
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Basiaw 16:45, 21 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Anitko, śliczne krokusy, bardzo dziękuję

Gosiu, czytałam i oglądałam, moim zdaniem ładne, rozkrzewione sadzonki, dobry zakup.

Wszystkie kości mnie bolą od maratonu ogrodowego z ostatnich dni, pielę, czyszczę zasilam i staram się nadrabiać ten stracony miesiąc. Nic tam boleści, jak patrzę na przycięte kanciki trawnika, to nie moge się nie uśmiechać, dumna z nich jestem

Trawa potraktowana wertykulatorem, w niektórych miejscach obraz nędzy i rozpaczy, bez dosiewania trawy się nie obędzie.

Ściskam wszystkich wiosennie!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 16:36, 22 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zauroczona odcinkiem Mai w Ogrodzie o ogrodzie pani Anety Kaszyńskiej postanowiłam w tym roku powiesić na płocie takie wiklinowe kosze z pelargoniami.
Znalazłam producenta, zamówiłam, przy okazji kupiłam 3 wiklinowe kule, które będą moimi ogrodowymi rzeźbami, nawiązującymi do wiklinowych płotków w warzywniaku i koszy wiklinowych na kwiaty.
Kosze zawisną na płocie w maju, kule juz poszły do ogrodu

____________________
Nasz mały, zielony świat
Anita1978 21:34, 22 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Kosze super!!! A z pelargoniami to już wogóle
Ja też zakupiłam dzisiaj donice, pelargonie czekają, na razie je hartuję
Za kilka dni wystawię je
Czekam na zdjęcia z pelargoniami
____________________
ogródek Anity
Basiaw 08:11, 23 kwi 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ciszę się Anitko, że Ci się podobają
Myślisz, ze już za kilka dni będzie można bezpiecznie wysadzić pelargonie?

Ja jeszcze nie kupiłam letnich kwiatów, pojadę w maju do pobliskiego gospodarstwa ogrodniczego, które produkuje mnóstwo pelargonii, petunii itp. Można sobie chodzić po szklarniach i wybierać, co się podoba, uwielbiam te wyprawy
____________________
Nasz mały, zielony świat
Anita1978 15:35, 23 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Może i za wcześnie...ale ja już mam tak dość zimy i tak bardzo pragnę kwiatów , że już nie mogę wytrzymać!!! Na noc będę chować do garażu
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies