Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały, zielony świat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały, zielony świat.

Basiaw 20:00, 13 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Witam w pełni pięknej wiosny
Pędzę z różnymi pracami, kosze powieszone, kule rozstawione, w ogrodzie pielę, dosadzam, przesadzam, grzebię w ziemi od rana do nocy.
Tej wiosny przebudowaliśmy nieco warzywnik, dostał wiklinowe obwódki i pergolę jako wejście, na płocie zawisły kosze z kwiatami a wiklinowe kule robią za ogrodowe rzeźby.
Za Waszą poradą 2 lata posadziłam trochę powojników na wiosenne akcenty i ten posadzony przy oliwniku wszedł już całkiem wysoko i pięknie zakwitł.
Oto kilka zdjęć wiosennej odsłony mojego ogródka:

____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 20:03, 13 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Jeszcze trochę kwiatków:
____________________
Nasz mały, zielony świat
MamaMagda 12:56, 20 maj 2013


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
ale piękna wiosna u Ciebie!

zazdroszczę trawnika
u nas nasza suczka strasznie go niszczy
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Basiaw 13:35, 20 maj 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Madziu, dziękuję za odwiedziny

Wszystko rośnie, serce się cieszy, po długiej zimie każdy kolejny listek na drzewach wzbudza radość.

Madziu, moja sunia też bezustannie niszczy trawę, to syzyfowa praca, dosiewanie, naprawianie. Śnieg też swoje zrobił Mimo wszystko robimy co możemy, żeby trawa jakoś znośnie wyglądała.

Pozdrawiam!
____________________
Nasz mały, zielony świat
victoriagos 12:02, 03 cze 2013

Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 455
Witam

Basia też zaczynaliscie od zielska, dzielni byliście
szklarnia cudo, jak uporam sie z bałaganem też muszę sobie taką sprawić - dla pomidorów do przymrozków )))

a u mnie roboty staneły - leje,leje i nadal leje
____________________
Siejsko czarodziejsko
Basiaw 13:09, 03 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Victoriagos, bardzo Ci dziękuję za wizytę i miłe słowa.
Od zielska, które wydaje sie nie do zwalczenia zaczynała chyba spora część Forumowiczów. jak patrzę na zdjęcia z czasu budowy domu i potem, z ostatnich 5 lat, które tu mieszkamy, to wierzyć mi się nie chce, że taka walka za nami.

Szklarnię z całego serca polecam, jeśli tylko jest miejsce w ogrodzie, to naprawdę warto. Z roku na rok pogoda coraz bardziej kapryśna a w szklarni jednak warunki dosc stabilne i od wczesnej wiosny można już mieć swoje nowalijki a potem, całe lato i jesień pyszne pomidory.

serdecznie pozdrawiam
____________________
Nasz mały, zielony świat
nl_kinia 14:46, 07 cze 2013


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
Basiaw napisał(a)

Czy masz sprawdzone, skuteczne metody na szkodniki i choroby, zwłaszcza grzybowe? Jesli lato będzie deszczowe, to nie mam złudzeń, że choroby grzybowe prędzej czy później się pojawią.
cześć Basiu, wpadam z wątku o Rosahumusie, ale żeby tam nie plątać, to pisze u Ciebie, że (podobno) bardzo skuteczny jest skrzyp polny na grzyby w ogrodzie.
Podobno, bo ja dopiero pierwszy raz zastosowałam, więc jeszcze nie wiem na ile skutecznie.

pewnie widziałaś, aaaale napiszę że na naszym forum w wątku: [Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)] jest podana strona www z innymi ciekawymi propozycjami, terminem zbioru ziół i możliwościami przygotowania preparatów na różne problemy ogrodnicze
____________________
Kingi ogrodowe początki
hanka_andrus 21:44, 04 gru 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Całe lato Basi nie było!
Ale dziś na życzenia czas, więc odwiedziny są uzasadnione.
Wszystkiego najlepszego!


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
renatamama3 11:11, 05 gru 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Basiu ,wszystkiego naj,naj.Masz piękny ogród ,taki naturalistyczny,lubimy podobne dodatki,drzewo,wiklinę.W wakacje byłam chyba koło ciebie ,Turkusowe jeziorko .pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
agniecha973 08:22, 04 kwi 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Basiu, dawno nic nie było o Twoim ogrodzie. Może masz jakieś zdjęcia. Chętnie pooglądam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies