Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Urszulla 20:45, 12 sie 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
marzena napisał(a)
Gabrielo, bardzo się cieszę, ze mogłyśmy z Anią zobaczyć Twój ogród, już w niedzielę wielokrotnie mowiłam, że szalenie odpowiada mi Twój styl ogrodowy, że świetnie aranżujesz pzrestrzeń...
pozdrawiam i zamieszczę kilka fotek z Twojego pięknego ogrodu, pozwolisz ...?
...ale już to zrobiłam...




Marzenka świetnie to słownie ujęła
a fotki potwierdzają,
mi się też bardzo podoba.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 20:47, 12 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabrysiu, pokaż nowe fotki, co teraz kwitnie u Ciebie! pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gabriela 21:10, 12 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wróciłam z moich letnich wakacji i zacznę być bardziej aktywna.

Założyłam dzisiaj taki wątek:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3645-bukiety-i-wianki-na-swieto-matki-boskiej-zielnej

i serdecznie zapraszam kochane koleżanki i kolegów do robienia bukietów na 15 sierpnia. Nawet jak ktoś nie święci, to niech bukiet zrobi. Tradycja warta kontynowania, a u nas w okolicach Krakowa rozwija się konkursowo.

Dziękuję Wam za tak miłe przyjęcie mojego ogrodu, w sprawie szczegółów odpowiem każdej z osobna, ok?

Ogród po urlopie ogrodnika to masakra, zwłaszcza po tych upałach. Trawa marna, chwasty górą, zawilce i funkie częściowo poschnięte. W takich warunkach nawet nawadnianie automatyczne przestaje być efektywne. Liliowce i floksy szybko zakończyły kwitnienie, poza kilkoma odmianami, róże zaczęły powtarzać kwitnienie, ale kwitły krótko, masa roślin poschniętych i bidnych, więc trzeba zrobić z tym porządek. Wzięłam się od popołudnia, nie ma wyjścia.

W trakcie wakacji odwiedziłam jeden przepiękny ogród warzywno - kwiatowy pewnej pary polsko-angielskich zakręconych ogrodników. Tam, w otulinie kaszubskich lasów i bliskości jezior nie było tak gorąco i wszystkie rośliny były zielone i dorodne.

Rabaty warzywne i ziołowe





Tunel kwiatowy z leszczyny



Kwiecia w tunelu wbród, jest bajkowo



Tak, to są prawdziwe karczochy



Cały ogródek otoczony jest faszynowym, ręcznie plecionym płotkiem...



... a na płotku suszy się kolorowa cebula



W ogóle jest ekologicznie, pięknie, stylowo i angielsko, ale jak może tak nie być, skoro pan domu jest prawdziwym Anglikiem.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
reni 21:11, 12 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Jak pięknie tak sielsko, pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
Gabriela 21:16, 12 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
paniprzyroda napisał(a)
Dość regularnie bywam na ogrodowisku (wakacje), ale nie zawsze piszę. Dzięki za przepis. Pamiętam o piwoniach, chociaż jak oglądałam Twoje zdjęcia to już nie byłam pewna, czy tych właśnie szukasz. Czytałam również, że masz sadzonkę akanta. Jak rośnie? Mój zakwitł po dwóch, trzech latach i jest coraz okazalszy. Rozsiewa sie również, mam siewki w razie czego... Czekam na zdjęcia Twojego ogrodu.


Sadzonki akanta rosną na razie zadołowane w doniczkach, ale zaraz pójdą do gruntu. Podziwiałam akanty u Poziomki i w Wojsławicach, więc pozostaję w nadziei na urodzaj akantowy w przyszłym roku.
A co do piwonii to już jesteśmy umówione. Różowa lekarska, trudna do zdobycia.
Pozdrawiam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:20, 12 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
asc napisał(a)
Oj, na brzoskwinie to chyba już miejsce przehandlowałam I brzoskwinie to duże drzewa


A właśnie że nie! Brzoskwinie rosną duże jak się ich co roku nie tnie i wtedy tworzą owoce bez sensu, wysoko na końcach gałązek. Mają tendencję do rośnięcia "w miotłę", ale coroczne dość mocne cięcie powoduje że tworzą owoce w zasięgu rąk i nie są duże. Dają się też prowadzić na płasko przy podporze. Mam trzy drzewka, pokażę zdjęcia na wątku owocowym, który mam zamiar założyć niebawem.
Tak że Ania, sadź brzoskwinię bo miejsce masz, przecież widzę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kondzio 21:22, 12 sie 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Super ten warzywnik i te byliny
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
reni 21:28, 12 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Gabriela napisał(a)


A właśnie że nie! Brzoskwinie rosną duże jak się ich co roku nie tnie i wtedy tworzą owoce bez sensu, wysoko na końcach gałązek. Mają tendencję do rośnięcia "w miotłę", ale coroczne dość mocne cięcie powoduje że tworzą owoce w zasięgu rąk i nie są duże. Dają się też prowadzić na płasko przy podporze. Mam trzy drzewka, pokażę zdjęcia na wątku owocowym, który mam zamiar założyć niebawem.
Tak że Ania, sadź brzoskwinię bo miejsce masz, przecież widzę.


O, i ja planuję posadzić brzoskwinie w miejsce pigwy i tak się zastanawiałam czy nie będzie za mało miejsca, a tu proszę zmieści się.. możesz poradzić jakąś dobrą odmianę, pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
Pszczelarnia 21:30, 12 sie 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 21:58, 12 sie 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Witaj po wakacjach. Fajnie, że mogłaś obejrzeć ogród Kasi. Czytam jej bloga systematycznie, nawet wirtualnie odbieram ją jako pełną ciepła, serdeczną i życzliwą osobę, zielono zakręconą.
Sprawdzałam w goglach jeszcze, czy na pewno mam tę piwonię, której szukasz. Wygląda na to, że to ta. Specjalistką od piwonii nie jestem, postaram się wrzucić u ciebie zdjęcie mojej kwitnącej w tym roku, jeśli można. Ale sadzonkę i tak wyślę. Proszę o kontakt na priv. Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies