Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 21:18, 14 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Część czarnuszek już przekwitła i wiąże nasiona, ale i takie są śliczne.
Na małą łączkę ze zdjęcia zużyłam nasiona które sama zebrałam rok temu przynajmniej w tym miejscu, bo siałam je też z różnych torebek, jako że jak widać gatunki są różne. Niestety, niektóre wzeszły dość słabo. Ale i tak zbiorę nasiona, żeby mieć ich za rok jeszcze więcej.

Donoszę jeszcze że wzięłam się za prace ogrodowe, a właściwie wzięliśmy się rodzinnie - ja z synem przygotowywałam na nowo podłoże w skrzyniach pod nowe truskawki, a mój mąż pielęgnował swoje kanciki. Trzeba jakoś zlikwidować straty po upałach i jednym złośliwym krecie, którego już nie ma. Pogoda i temperatura jest idealna, tylko czasu na nowe fotki brak.
Obiecuję poprawę, jutro będę fotografować bukiety na święto Matki Boskiej Zielnej i liczę na Wasze zdjęcia, bo jak widzę mój wątek w tym zakresie się rozwija.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Krys 21:49, 14 sie 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gabrysiu podziwiam rabaty
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Poziomka 21:49, 14 sie 2013


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Gabriela napisał(a)





... a na płotku suszy się kolorowa cebula





Jeden z najpiękniejszych ogrodów warzywnych jakie widziałam . Wszystko mi się podoba począwszy od ogrodzenia, sposobu rozplanowania powierzchni, nasadzeń, kolorów a skończywszy na cebuli.
Ma tylko jedną wadę nie do usunięcia nie jest mój
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Gabriela 22:00, 14 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wiedziałam Jasiu, że będziesz jego fanką. Ale ponieważ znam Twój ogródek warzywny, to powiem Ci, że duża ilość obornika i faszynowy płotek załatwiłby sprawę. A wiem że płotek to Ty masz w planach.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:02, 14 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Krys napisał(a)
Gabrysiu podziwiam rabaty
,

Krysiu, dziękuję bardzo, ale po upałach i suszy niestety coraz mniej jest do podziwiania. Za to jednoroczne rosną w tych warunkach świetnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
AniaK 22:52, 14 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Też uwielbiam warzywnik Kasi, podczytuję regularnie.
A u Ciebie Gabrysiu widzę robota wre, czas też przygotować miejsce na nowe truskawki. Na razie przede mną cięcie lawendy, wreszcie muszę się zabrać, a jest jej dużo.
Przepiękne te łany u Ciebie, ciągle sobie obiecuję, że wysieję czarnuszkę i jakoś co roku zapominam, może w przyszłym się uda.
Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Moniika 11:51, 15 sie 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
I ja podziwiam ogródek warzywny znajomych ... A i u Ciebie Gabrysiu niesamowite widoki ! Serdecznie pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Urszulla 12:22, 15 sie 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21800
Gabrysiu,
ładne delikatne czarnuszki
wątek bukietowy też mi się podoba
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gabriela 14:35, 15 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zapraszam do wątku bukietowo-wiankowego, pokazujcie swoje dzisiejsze, proszę.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3645-bukiety-i-wianki-na-swieto-matki-boskiej-zielnej


Mój tegoroczny ziołowo - różany, w całości do zjedzenia.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
reni 14:42, 15 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
cudny
____________________
Ogród... reni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies