Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

alinak 23:02, 15 sie 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
sama nie wierzę , ale wianka dzisiaj nie zrobiłam z rozterki . mama tak mi skutecznie sobą głowę zaprzątnęła że już wszystko inne poszło w odstawkę . ot i taki wiek .podziwiam czarnuszki i znowu myślę jakby je jeszcze upchnąć u mnie .o nasionka muszę się jednak postarać . warzywniak u Kasi ..odlot i moje marzenie , ale jednak zbyt mało miejsca u mnie na takiego olbrzyma .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
mira 23:12, 15 sie 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)


Tunel kwiatowy z leszczyny



Kwiecia w tunelu wbród, jest bajkowo





kukam i wszystko zachwyca, u Ciebie lato a nie jesień tyle czystego koloru i zieleni

a ten tunel Kasi zachwycił mnie - czy tam jest ocienione miejsce?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 10:49, 16 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
alinak napisał(a)
sama nie wierzę , ale wianka dzisiaj nie zrobiłam z rozterki . mama tak mi skutecznie sobą głowę zaprzątnęła że już wszystko inne poszło w odstawkę . ot i taki wiek .podziwiam czarnuszki i znowu myślę jakby je jeszcze upchnąć u mnie .o nasionka muszę się jednak postarać . warzywniak u Kasi ..odlot i moje marzenie , ale jednak zbyt mało miejsca u mnie na takiego olbrzyma .


Alina, o czarnuszkę i nasiona się nie martw. Ale nagana za brak wianka.
U Kasi i Andrew odlot, to prawda.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 10:56, 16 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072

Mira, cały wielki warzywnik jest w słońcu, tam nie ma żadnych stałych nasadzeń, no może poza ziołami, cień zapewniają teraz tylko pnące fasole na wysokich podporach i groszki pod pergolą leszczynową.
A propos fasolki zwanej u nas szparagową, to oni sieją też do jedzenia fasolę która u nas uchodzi za ozdobną i pięknie kwitnie na pomarańczowo. Wiąże długie ciemnozielone strąki i jest pyszna do jedzenia, wiem bo jedliśmy ją. Tylko obierają ją w nietypowy dla mnie sposób - ścinają cieniutko nożykiem warstwę skórki z obu stron, tzn. tam gdzie są włókna i "naprzeciwko". Ale to powoduje że nie ma żadnych włókien i fasolka świetnie smakuje.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 12:11, 16 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bukiecik wyszedł Ci ślicznie
Ja talentów w tym kierunku nie posiadam .... dzięki temu mogę podziwiać szczerze u innych
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
jotka 12:25, 16 sie 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Trochę się boje odezwać, bo też wczoraj nie miałam kwiatów na święto
Ale zaskoczyłaś mnie wiadomością, że można jeść strąki fasoli ozdobnej? Jest ona fajna ozdobą na ogrodzenia i podpory, ma śliczne kolorowe ziarna, a tu jeszcze praktyczne zastosowanie w kuchni
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gabriela 14:14, 16 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No to już nie będę udzielać nagan, bo jak ich będzie tak dużo, to się ich wartość zdewaluuje i kto się tam nimi będzie przejmował.
Jeszcze trochę zdjęć z warzywnika-kwietnika:

Fasolka w odmianach różnych, niebotyczna.





Jarmuż w kolorach i nie tylko





Miejsca po młodych ziemniakach, sałatach już na nowo obsiane.


Uprzedzając pytania wyjaśniam, że te bordowe duże krzew na zdjęciu to czerwnolistna łoboda i to też się je.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
jotka 14:17, 16 sie 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Pięknie wygląda ten jarmuż I pomyśleć, że w zyciu jeszcze nie miałam okazji spróbować czas nadrobić zaległości ...
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Gabriela 14:27, 16 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pani domu nie potrafi żyć bez kwiatów do bukietów, toteż wysiewa mnóstwo jednorocznych i sadzi dalie i mieczyki, wszystko tworzy dosłownie orgię kolorów, włazi jedno na drugie i się cudownie rozrasta i miesza. Zero umiarkowania.















____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:31, 16 sie 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
jotka napisał(a)
Pięknie wygląda ten jarmuż I pomyśleć, że w zyciu jeszcze nie miałam okazji spróbować czas nadrobić zaległości ...


Koniecznie, przyrządza się jak szpinak. Tylko trudno go kupić, u nas do tej pory uchodził za niejadalny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies