Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Pszczelarnia 13:40, 19 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak się cieszę, że jesteś, że słowotok mi się włączył!

Książka polecona przez Ciebie, "Filozofia ogrodu" znakomita. Tam jest to co mnie zajmuje bardzo "metaprzestrzenność krajobrazu". Już cała w notatkach na marginesie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 19:45, 19 cze 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Nacieszyłam oczy, bardzo, jak ja uwielbiam takie ogrody bylinowe, te kolory, zapachy, zmienność kwitnienia.... uuuuuwielbiam
____________________
Z Pszenicznej...
Kasya 19:49, 19 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42585
szkoda roz ale i tak pieknie u ciebie
bardzo lubie te gozdziki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Joku 21:41, 19 cze 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Cieszę się że pojawiłaś się na forum. Piękna fotorelacja. Bardzo wydoroślała rabata bylinowa, takie mam wrażenie. Jeżeli znajdziesz trochę czasu pokaż więcej, proszę.
Bardzo polubiłam ostrogowce, są piękne i długo kwitną.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gabriela 22:29, 19 cze 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kochane dziewczyny, dziękuję że zaglądacie, że też lubicie gożdziki i ostrogowce.

Dzisiaj siedziałam trzy godziny od 18-tej na Mordorze, uwielbiam ten czas, kiedy dni są najdłuższe i wieczory wreszcie ciepłe. Po 21 jeszcze obchód ogrodu i podlewanie doniczek, bo jutro wyjeżdżam wcześnie rano, a ma być upał.
Jutro postaram się zrobić zdjęcia roślin, zwłaszcza bylica Powis Castle zrobiła się śliczna nie wiedzieć kiedy, będę ją musiała posadzonkować, bo super przetrwała zimę. Ma przepiękne powycinane liście i szaro-srebrzysty kolor.
Pierwszy raz kwitnie mi też akant.
Mam zamiar zrobić zdjęcia podarowanych roślin, zawsze jak na nie patrzę, mam w pamięci darczyńcę, o którym myślę wówczas ciepło. Też tak macie?

A jeszcze co do "Filozofii ogrodu" - napisał to Włoch, pisze o ogrodach w których byłam, dlatego łatwiej mi go zrozumieć. Książkę dostałam niedawno od syna na urodziny i bardzo mi się prezent spodobał.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kuklik 23:48, 19 cze 2017


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Wejście do domu bajkowe... bardzo mi się podoba Ostrogowce, piwonie... może nawet do goździków się przekonam... Ławka świetnie wygląda, jak kropka nad i w słowie pięknie
Buziaki
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Joku 09:49, 20 cze 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245
Mam trochę roślin od ludzi z forum. Zawsze jak na nie patrzę to przypominam sobie osobę od której ją dostałam. Czyli mam podobnie.
Skoro piszesz o Mordorze to jak wygląda teraz? Czy masz jakiś inny Mordor na myśli?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 19:01, 20 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W każdym prawie ogrodzie jest taki zakątek, gdzie gości nie zapraszamy. Ja staram się pozbyć swojego, tylko jakoś wolno mi to idzie. Najgorzej jak mordor jest na rabatach,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Justyna 21:14, 21 cze 2017


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dobre wieści goździkowe Posieję w przyszłym roku. Zaproszenie do mnie jest otwarte Czekam z ciekawością na relacje w ogrodach świata
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Gabriela 23:26, 21 cze 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Zrobiłam zdjęcia dopiero dzisiaj wieczorem, bardzo czerwcowym.
Najpierw będzie trochę pamiątek roślinnych, potem różanie i nie tylko a potem pokażę Mordor.

Tego wilczomlecza dostałam od Łucji, pięknie rośnie na ok. 1 m wysokości, a wiosną ma żółte kwiaty, jest zdecydowaną bordową plamą na rabatach. Jest już w wielu miejscach, dobrze się rozrasta i chyba też wysiewa.


I ta stara odmiana róży NN jest od Łucji, już jest pięknym krzewem.



Kępę szałwii Caradonna dostałam od Vivy. Od razu po wsadzeniu zainteresowały się nią ślimaki i liście stały się koronkowe. Ślimaki zostały zneutralizowane i szałwia nieśmiało zakwitła i nabiera mocy po zjedzeniu.


Żeleźniaki z kolei są od Dzidki, Jasi i Łucji - każda z nich dzierżyła doniczkę z żeleźniakami, jak pojawiły się u mnie po raz pierwszy. Hej, jak to dawno było, a żeleźniaki piękne rok w rok.


Powjnik recta jest od Bogdzi - pamiątka pierwszego otwarcia Rododendrowego. Rozrósł się mocno, widać ma dobrą miejscówkę.


Wspaniałe, wysokie biało-żółte irysy od Aganii








____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies