Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 14:08, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ogród wczorajszy, z durnostojkami od frontu:










____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:08, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kliknęło się dwa razy, więc usuwam podwójne zdjęcia i wstawiam coś zamiast.

Aster frikartii



Na nalewkę



bukiet z ognistej rabaty



oleander który mam nadzieję niedługo ukorzenić, jest niski i krzewiasty


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:14, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Czy Mira zauważyła mrówy?. Były dobre do podwiązywania kwiatów piwonii, a teraz wlazły na stożek i chwilowo są bezrobotne. A niby mrówki są robotnice...







Bardzo czekam na rozwinięcie się pąków tych tojadów - mam nadzieję że zdążą.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:18, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Najwięcej dzieje się teraz na ognistej, ale dalie zawiodły bardzo w tym roku i wiem że nie tylko u mnie. Niedaliowy ten rok, tylko ogórkowy i pomidorowy. Dobre i to.

Rudbekie Goldsturm, chyba najlepsze.



A te nie wiem jak się nazywają, ale są miniaturowe.



Pierwsze w życiu mojego ogrodu krokosmie.



I czerwone lobelie, to jakieś kwitnące resztki, nie przycięłam kiedy trzeba.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:21, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mnóstwo tych tytonii, aż za dużo, tylko w dwóch odmianach seledynowych.



Żółty kosmos, dobry bo niski.



Brązowy fenkuł drugoroczny kwitnie na całego, co oznacza że w tym roku zginie.



Słoneczniki co się same wysiały tu ówdzie.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:28, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Mało dalii kwitnie i nie wiem czy większość zdąży zakwitnąć. W porównaniu z rokiem ubiegłym - porażka. Te pomponiki gorąco czerwone jeszcze najlepiej się spisały.



Rabata ognista zostanie obsadzona czerwonymi tulipanami, bo żółte już są i narcyzami Cheerfulness, one kwitną przez kilka lat i są późne, tzn.majowe, już się zaopatrzyłam.



Z gorących kolorów - to jest róża Burgundy Ice, jestem nią zachwycona, bo ciągle tworzy nowe kwiaty, kolor ma bardziej głęboki biskupi niż na zdjęciu, prześliczne jasne oczko z ciemnymi pręcikami. Na razie w donicy na tarasie, bo nie ryzykowałam jej sadzenia na początku upalnego lipca na rabacie.



Takie ładne szyszki



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:38, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Okrągła rabata zawiodła mnie w tym roku, róż na niej prawie nie widać, bo angielki wymarzły i są niskie, nie widać ich prawie z bylin, a śliczna Sebastian Kneipp całkowicie zginęła. Nawet floksy tak sobie.
Tylko ulubiony aster Wunder von Staffa jest jak należy, kwitnie od końca lipca, ale sam nie zrobi całej rabaty, bardzo potrzebuje magenty, a tu jak na złość marnie.





Fajne są astry sierpniowe, staram się mieć sporo takich odmian.



Te zakwitły jeszcze wcześniej, to fajna odmiana Twilight



____________________
Ogród w budowie nieustającej
hankaandrus_44 14:40, 30 sie 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Jak zwykle u Ciebie oko cieszę! A dalie u mnie bez zarzutu! Pozdrawiam
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Gabriela 14:47, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
To jest widok na część mojego ogrodu. Ale to widok z zagospodarowanego Mordoru, który stał się rabatami z roślinami wilgociolubnymi i lesistymi nieco.



Jak dziewczyny wyjechały, to rzuciłam się i zrobiłam sama placyk z ławko-huśtawką w jeden dzień i nawet nic mnie po tym nie bolało. Ergo - muszę codziennie robić takie rzeczy, bo wychodzi mi na zdrowie. Znaczy porzucić biurko.

Trzeba poczekać na zasłonięcie tego uroczego betonowego płotu u sąsiada. Do dzisiaj nie mogę pojąc, jak mógł postawić coś takiego niecały metr za moją schludną, zieloną, niewidoczną niemal siatką? Rosna tam różne różności, będzie ok za jakiś czas.



Zakątek funkiowy



Nasadzenia zeszłotygodniowe i zeszłoroczne też.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 14:53, 30 sie 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nawet pierwszą doniczkę postawiłam na Mordorze, z miniaturowymi funkiami, które powinnam w przyszłym roku rozsadzić w trzy doniczki. Największa ślicznie teraz kwitnie.



Ponieważ lato było bardzo suche w tym roku, moje drzewa i krzewy odetchnęły korzeniami i np. grabowy żywopłot ruszył z kopyta, wobec czego w sierpniu został równo na wysokość przycięty, mam nadzieję że coś z tego będzie.



O jesieni przypominają już rozchodniki.



A ostrogowce zakwitły niezawodnie raz jeszcze i mieszają się teraz z zawilcami. Jedne i drugie są bardzo dobrą inwestycją na rabacie.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies