Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 16:41, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Od Margerytki takie astry, na wiosnę zgłaszam się jeszcze po ogniste. Ciekawe co u Ewy wyrosło - dzielę się zdjęciami, mam dwa jasnoróżowe i jeden biały z żółtym środkiem - duża kępa z wieloma kwiatkami, zakwitł najwcześniej.





I ostatnie dalie.



Trawy zaczyna być trochę u mnie widać, dla astrów to idealne towarzystwo

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 16:52, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Na długie zimowe wieczory mam masę lektur z obrazkami i bez. Między innymi:



Nie mam pojęcia jak to będzie, bo rozmnożyły się pozycje z serii "prywatne życie" z krowami i ślimakami włącznie, obawiam się byle czego w tym natłoku, dam znać czy warto.

Ale poniżej perełka sprzed 100 lat z pięknymi obrazkami, więc dla nich samych warto.





Donoszę również że moja bliblioteka wzbogaciła sie o kolejną pozycję różaną, ale pozostawię Was w niepewności na razie, bo nie mam zdjęć. Wydało ją RHS.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 16:59, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)
Puk, puk. Dzyn, dzyn!

Mam plan na lipcową wycieczkę w klimacie wina i ziół: Morawy.





Byłam, byłam, wino piłam, najbardziej ulubione to Aurelius. Więc mogę jechać znów, popłyniemy rzeczka w Lednicach, bo pałac jest przepiękny, gotycko-koronkowy. I wspaniała szklarnia. Odgrzebałam zdjęcia.
Trójkąt Valtice - Lednice - Mikulow z zamkami książąt Lichtensteinów koniecznie do zobaczenia.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:06, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Agania napisał(a)
Szkoda, że z 3 brzózek, masz 2 lipy...masz już całą aleję, to po co Ci więcej.

Tak jak Ewa pisze to siewki lipy, i u mnie też tego było sporo, wszystko co zauważę od razu wyrywam, sama nie sadziłam lip u siebie, całe dobrodziejstwo przyszło z wiatrem.
Nie mam nowych siewek brzóz, może coś jeszcze urośnie
Fajne atrakcje przed Tobą, gorące wspomnienia jeszcze fajniejsze przy tym przygnębiającym zakończeniu lata


Zamiast brzózek jednak posadzę tam kzewy - kalinę koralową chyba przesadzę, bo się tam ciasno robi.
Gorące wspomnienia mam ciągle przed oczami, ale jesienne rabaty angielskie chyba nawet bardziej, np. ziołowo - różowe rabaty w Sledmere House.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:13, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)
Jak mam dość zimna i deszczu to na taką perspektywę mogłabym jeszcze pomarznąć.
Widzę że nie próżnujesz i świr ogrodowy nakazuje zbierać nasiana zatem ciepła i suchości wrażeń obfitość, dużo fotek i nasion a doniczek też

pozdrawiam


Wrażeniami już się dzieliłyśmy, nasiona wysuszyłam, a jako że jesteś wielbicielką dalii ostatnio, to mam coś dla Ciebie.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:20, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
takich wakacyjnych widoczkow tylko pozazdroscic ale twoj ogrod rownie piekny


Piękny inaczej, na wyspach jednak jest więcej kolorów na rabatach, kwitną jeszcze jeżówki i wspaniałe wysokie szałwie, u nas niezimujące niestety.







____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 17:25, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)
Od Margerytki takie astry, na wiosnę zgłaszam się jeszcze po ogniste. Ciekawe co u Ewy wyrosło - dzielę się zdjęciami, mam dwa jasnoróżowe i jeden biały z żółtym środkiem - duża kępa z wieloma kwiatkami, zakwitł najwcześniej.







Donoszę, że zupełnie na odwrót się nam podzieliło. Mam chryzantemę w kolorze starego dojrzałego wina - cudowną i cudownie pełną drobną w kolorze ciepłego słońca. Zdjęcia zrobię.

Twój ogród zachwyca - astry masz przepięknie widoczne i dające znać o sobie właśnie wtedy, kiedy jest ich pora.
Wszystko inne też piękne a u pani Hirsch też mogłabym zamieszkać w ogrodzie. Fajny ogród.

I to jest potęga ogrodów bylinowych ze swoją zmiennością i różnorodnością - jak kto lubi. Ja lubię.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:27, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)


Zamiast brzózek jednak posadzę tam kzewy - kalinę koralową chyba przesadzę, bo się tam ciasno robi.
Gorące wspomnienia mam ciągle przed oczami, ale jesienne rabaty angielskie chyba nawet bardziej, np. ziołowo - różowe rabaty w Sledmere House.





Gabrysiu, litości nie masz....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:30, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)


Trawy zaczyna być trochę u mnie widać, dla astrów to idealne towarzystwo



Bajecznie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 17:32, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dziękuję że zaglądasz, chociaż mało mnie w tym roku Więcej liści już na ziemi niż na gałęziach, zima nadciąga, więc cieszmy się resztą kolorów.



U Aldony podziwiałam takie późne zawilce i wygląda że mam podobne:



Tojady zakwitły wszystkie trzy ślicznym niebieskim, tzn, zdążyły bo się obawiałam.






____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies