Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Iwonka 17:36, 25 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gabrysiu witam To mój pierwszy wpis u ciebie, mimo, że ogród wirtualnie znam od dawna. Spotkałyśmy się kilka lat temu u Eli z Ogródka na chabrowym wzgórzu Przyniosłaś ogromny kosz pyszności z domu i ogródka, ciekawe czy nas pamiętasz? Fajne miałaś ostatnio podróże. Anglia jak zawsze sielska anielska i pełna inspiracji, a te niebiesko-białe klimaty to Portugalia czy Grecja? Jesienne kwiaty wynagradzają zimowe straty w różach. Podziwiam Cię za te nasionka! Piękne kolory nadal u ciebie...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gabriela 17:40, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Donoszę, że zupełnie na odwrót się nam podzieliło. Mam chryzantemę w kolorze starego dojrzałego wina - cudowną i cudownie pełną drobną w kolorze ciepłego słońca. Zdjęcia zrobię.

Twój ogród zachwyca - astry masz przepięknie widoczne i dające znać o sobie właśnie wtedy, kiedy jest ich pora.
Wszystko inne też piękne a u pani Hirsch też mogłabym zamieszkać w ogrodzie. Fajny ogród.

I to jest potęga ogrodów bylinowych ze swoją zmiennością i różnorodnością - jak kto lubi. Ja lubię.




Całym swoim wątkiem potwierdzam że lubię, ba! uwielbiam.

Posadziłam chryzantemy od Margertyki na ognistej no i bez sensu, marzę o tych starowinnych i wyrwę je od Małgosi choćby pazurami.

Co do astrów, to Picton Garden może nie mam, ale astry śliczne i już myślę jak to będzie jak mi się te nowe rozrosną. Myślę że będzie tak bardziej Picton.

O nazwy proszę nie pytać, nie przywiązuję do nich wagi.









____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:50, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Gabrysiu, litości nie masz....


Nawet nie mam takiego zamiaru...





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 17:56, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Iwonka napisał(a)
Gabrysiu witam To mój pierwszy wpis u ciebie, mimo, że ogród wirtualnie znam od dawna. Spotkałyśmy się kilka lat temu u Eli z Ogródka na chabrowym wzgórzu Przyniosłaś ogromny kosz pyszności z domu i ogródka, ciekawe czy nas pamiętasz? Fajne miałaś ostatnio podróże. Anglia jak zawsze sielska anielska i pełna inspiracji, a te niebiesko-białe klimaty to Portugalia czy Grecja? Jesienne kwiaty wynagradzają zimowe straty w różach. Podziwiam Cię za te nasionka! Piękne kolory nadal u ciebie...


Oj tak, pamiętam. Ale nie pamiętam co wtedy przywiozłam.
Niebiesko-białe klimaty są hiszpańskie, też lubią niebieski, chyba nad całym Morzem Śródziemnym tak jest.
Wieczorem dziś odwiedzę Twój ogród wirtualnie.

Obrazek dla Ciebie, z gatunku sielskich



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Iwonka 18:07, 25 paź 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gabriela napisał(a)


Oj tak, pamiętam. Ale nie pamiętam co wtedy przywiozłam.
Niebiesko-białe klimaty są hiszpańskie, też lubią niebieski, chyba nad całym Morzem Śródziemnym tak jest.
Wieczorem dziś odwiedzę Twój ogród wirtualnie.

Obrazek dla Ciebie, z gatunku sielskich





Dziękuję za angielską pocztówkę Mój wątek skromniutki, ogród niestety się starzeje i wymaga remontu, będę dokumentować postęp prac na wiosnę. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gabriela 18:09, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jak już się dorwałam do swojego wątku, to opowiem historyjkę z astrem w roli głównej.
W jednym z ogrodów bardzo spodobał mi się wysoki aster z czarnymi łodygami i małymi lawendowymi kwiatami, rósł w kilku miejscach na rabatach. Niestety, w ogrodowym sklepiku, już dość mocno przetrzebionym o tej porze roku, nie było doniczek z tą odmianą, były za to dwie inne i te kupiłam, a moja angielska znajoma Helen nabyła tam trzy cudnej urody wysokie szałwie, których w tym ogrodzie było mnóstwo.
Tak się złożyło, że napatoczył się właściciel, a słysząc dwujęzyczną mowę, nawiązał pogawędkę. Zapytałam o tego cudnego astra, wyrażając ubolewanie, że nie jest do kupienia. Na co pan właściciel powiedział - jeśli chcesz to ci wykopię, po czym poszedł po szpadel, odciął kawałek, zasadził do doniczki i powiedział - prosze, to prezent.

I takie miłe rzeczy zdarzają się w podróży. Od Pameli dostałam pomidorki na nasiona na przykład, fajny jest świat ogrodników.

A tu ukradkiem zrobione zdjęcie podczas kopania rzeczonego astra i jego zdjęcie w zbliżeniu - nazywa się Calliope.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 18:28, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dzisiaj mam wspaniałą ucztę dla oczu! Dziękuję, Gabrielo, za cudne zdjęcia i wpisy o angielskich ogrodach.
Wracam jeszcze, i jeszcze!

Buziaczki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gruszka_na_w... 18:45, 25 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gabriela napisał(a)

Tojady zakwitły wszystkie trzy ślicznym niebieskim, tzn, zdążyły bo się obawiałam.


Wpadłam z informacją, że tojady wyjątkowo długo w tym roku cieszą oko, a tu tyle niespodzianek.
Chciałabym być starszą panią w tym angielskim ogrodzie. Nawet na lumbago bym nie narzekała. Piękne wakacje miałaś.
Na wieści o książkach (czy warto) czekam. A Twój ogród tchnie ciepłem babiego lata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 18:56, 25 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nareszcie jesteś i to z porcją zdjęć, na widok których wchodzi się w ekran
Piękne podróże, w tym angielskim ogrodzie mogłabym zostać, wszystko jedno w jakiej roli Ogród Twój bajeczny kolorami, będę wracać do każdej fotki z osobna, bo za pierwszym razem tylko zachłysnąć się można
Babo, Ty szukałaś siewek brzózek i nie wiedziałaś, gdzie dać znać? Normalnie focha strzelę.
Mam nadzieję, że niebawem zobaczymy więcej fotek? Proszę
____________________
Dwa ogrody
sierika 19:04, 25 paź 2017

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Uległaś urokowi jesieni, kiedy patrzy się na rabatę z astrami na tle owoców różanego żywopłotu to oczywiste. Widzę sporo nasion przygotwanych z myslą
o wiośnie, słowem koło toczy się w rytmie pór roku, rezydent z tych najmilszych, moje jeże psy zniechęciły i wyniosły się w spokojniejsze miejsce, szkoda.
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies