Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

AgataP 18:04, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Czekam na zdjęcia astrów, będę podziwiać i wybierać
____________________
Z Pszenicznej...
Tamaryszek 23:06, 20 wrz 2017

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Gabrysiu! Fajny pomysł z murem i punktem wodnym, bardzo lubię takie elementy w ogrodzie. Inspiracja podesłana przez Pszczółkę chyba, ta prosta, bardzo mi się podoba. I szyszki gliniane świetne.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Agania 13:02, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zastanowiło mnie to co u mnie napisalaś?

Brzozy same się sieją miedzygatunkowo i mieszańce mogą się różnić wielkością liści, nawet ich kształtem i nie wydaje mi się żebym pomyliła brzozę z innym drzewem, aczkolwiek jest opcja, jeśli to eM wykopywał siewki dla Ciebie jesienią i mogły już być bezlistne, mógł pomylić:
Zrobiłam foto poglądowe

1)od lewej brzoza brodawkowata
2)na górze siewka
3)na dole brzoza pożyteczna "Doorenbos"
4)po prawej liść z siewki, który nie jest brzozą
Gabrysiu to już wiesz co z tym fantem zrobić?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mira 13:02, 21 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabrysiu melduję że uszczyknięta fuksja ma już maleńki kwiatuszek i obchodzę się z nią jak z jajem bo to dla Doroty.

Czekam na fotki radosne i z ciepełka i nie - choć ciupkę tych piękności pokaż

no czekam na Ciebie coby pojechać na ostatnią ogrodową wyprawę

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anka_ 13:34, 21 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agania napisał(a)
Brzozy same się sieją miedzygatunkowo i mieszańce mogą się różnić wielkością liści, nawet ich kształtem i nie wydaje mi się żebym pomyliła brzozę z innym drzewem, aczkolwiek jest opcja, jeśli to eM wykopywał siewki dla Ciebie jesienią i mogły już być bezlistne, mógł pomylić:...
A ja z doświadczenia powiem, że młoda brzózka po przesadzeniu może mieć w pierwszym roku zupełnie inne liście niż powinna.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 14:04, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabrysia, czekamy na fotki. Z astrami i ogrodami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 14:47, 21 wrz 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Poczułam się wywołana.

Uprawiam sobie nową doniczkę na tarasie od tygodnia - to jest nowy oleander, w miniaturowej odmianie, tzn. że w warunkach naturalnych osiąga do 1 m wysokości.



Pozbierałam nasiona z takich miniaturowych, kolorowych cynii



Tutaj pogoda jest lepsza, choć głównie woda i kamienie..



... a wieczory dłuższe, raz nawet z miastem u stóp, a nawet trochę niżej



Ogrodów w okolicy to właściwie nie ma, chyba że takie:





Donice są ze szlachetnej terakoty albo z plastiku po byle czym, ale pomalowane wszystkie na jednakowy kolor, stają się szlachetne



Cała ulica z przedogródkami na schodach.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 15:06, 21 wrz 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Nie macie mi co zazdrościć tego morza i kamieni, bo od soboty przerzucam się w inne klimaty, gdzie na pewno solidnie zmoknę, ale liczę na niezapomniane wrażenia ogrodowe - nigdy jeszcze nie byłam w Anglii o tej porze roku na ogródkach.

Marzy mi się ta funkia, teraz kwitnie, jest bajeczna i wiem że niektóre z Was ją mają - będę się prosić o kawałeczek na wiosnę.




Poza tym:

1. Mur ceglany będzie oddzielał Mordor od warzywnika, który zostanie przebudowany, proszę o rady w kwestii cegły na mur i ścieżki, bo będę sporo potrzebować.
Tamarszyku - wklejając zdjęcia własne, miałam na myśli koncepcję, na pewno bym takich ozdobnych budowli, barokowych nie stawiała - łatwiej było mi zrobić zdjęcia z albumu po prostu niż szukać w obszernych i wieloletnich zasobach własnych.

2. Na moje astry i zdjęcia poczekamy do października, jak się uda to będą inne astry, z innych ogrodów, bardzo na to liczę.

3. Aganiu, to ja mam pkt 4) x 2, czyli liść siewki która nie jest brzozą. Pytanie - czym w takim razie jest? Bo w tym miejscu na dwie lipy nie ma szans.

4. Mira - cieszę się z fuksjowego sukcesu. Na wycieczkę zaplanuj czas tak po 10 października, będzie jesienna.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 15:52, 21 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta funkia pachnie pewnie? Ma taką Tamaryszek.

Ten liść wygląda mi na lipę - też mam mnóstwo takich siewek.

Cegła do warzywnika i na ściankę - powinna być jak najcięższa. Może być z klinkieru (wtedy będzie jeszcze trwalsza). Roeben ma duży wybór. Ja też będę na wiosnę dużo kupować na posadzkę do "szklarnio-oranżerii" i na placyk przed nią.

Czyli najlepsze przed Tobą. Już się cieszę na zdjęcia.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Urszulla 18:55, 21 wrz 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Przy tak beznadziejnej pogodzie jak u nas fajnie oglądać takie klimaty
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies