Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

sylwia_slomc... 19:20, 25 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Uwiodły mnie zdjęcia z chodniczkiem i zatopionymi w nim bylinami, z różami w ziołach i to z twoją rabatą i kawałkiem domu z werandą, cudowne klimaty
Dziękuję za wspaniałą wycieczkę po ogrodach , których w realu pewnie nie zobaczę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 19:46, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie miej litości... Albo raczej miej litość i pokazuj więcej
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agania 19:46, 25 paź 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wróciłaś...będą teraz ogrody w akcji...już są

W angielskich ogrodach jest moc...w Twoim też
więc ...zamęczaj nas...polecaj, pokazuj, opisuj

Ach te Twoje bukiety
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sierika 20:34, 25 paź 2017

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
A u nas nawet za pieniądze trudno było wydębic kawałek/kawałeczek sadzonki astra, przynajmniej moja jest samotnym badylkiem. Mam jednak nadzieję, że przyjmie się i rozrosnie.
____________________
EwaSierika
Gabriela 21:20, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
sierika napisał(a)
Uległaś urokowi jesieni, kiedy patrzy się na rabatę z astrami na tle owoców różanego żywopłotu to oczywiste. Widzę sporo nasion przygotwanych z myslą o wiośnie, słowem koło toczy się w rytmie pór roku, rezydent z tych najmilszych, moje jeże psy zniechęciły i wyniosły się w spokojniejsze miejsce, szkoda.


Hej Ewo, miło że zaglądasz. Cieszę się, że udało nam się poznać i wyprawić razem w towarzystwie dziewczyn w tyle fajnych miejsc jednego dnia.
Nie przepadam za jesienią, chyba że jest taka jak sprzed ponad tygodnia, kiedy październik wydaje ostatnie tchnienie lata - co roku tak jest i co roku bardzo na to czekam, chociaż to krótki czas.
Staram się mieć w ogrodzie kolory od wiosny do późnej jesieni, stąd te krzewy z owockami, byliny, dalie i astry w coraz większych ilościach.
Widziałam już Twój piękny ogród na tym innym forum i już wiadomo dlaczego rozmowy nam wychodzą.

Jeszcze trochę ogrodu Pameli:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:33, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dziewczyny, odwiedziłam Was na Waszych wątkach, dziękuję że zaglądacie i wybaczacie nieobecności.
To może jeszcze ogród w klimatach preriowych, trawiasto-bylinowych. Dove Cottage to ogród zaskakująco niewielki ze szkółką, którą odwiedzała kilkukrotnie w Gardeners'World Carol Klein. Wrzesień chyba jest najlepszą porą dla tego ogrodu, urządzonego na stromym pagórku, na tarasach, pomiędzy żywopłotami z cisa. W programie kompletnie tego nie było widać.












Odmiana krwiścigu o ogromnych, mocno różowych kwiatach.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 21:50, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Wszystko pięknie, ale zdarzyła się i porażka.
Ci co mnie znają, wiedzą że nie wielbię Pieta Oudolfa i jego projektów. Widziałam kilka zaprojektowanych przez niego ogrodów - wszystkie są takie same, płaskie i nudne, a czas w którym są piękne jest ograniczony. Teraz byłam w Scampston i tak prezentowały się rabaty pod szklarnią. Tzn. nie prezentowały się, bo z bylin zostały suche, przekwitłe badyle. Suszy w tym roku w Anglii na pewno nie było. W żadnym innym ogrodzie czegoś podobnego nie widziałam, mimo ostatnich dni września. Jest buro i ponuro, nie ratuje tego parę kęp rozchodników czy szałwii. Klimat listopadowy na początku jesieni.







Część z łanem traw i znanymi fotelami:





I bure long bordery.











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 21:52, 25 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
hanka_andrus napisał(a)
Dzisiaj mam wspaniałą ucztę dla oczu! Dziękuję, Gabrielo, za cudne zdjęcia i wpisy o angielskich ogrodach.
Wracam jeszcze, i jeszcze!

Buziaczki.


Ja też jeszcze wróciłam i delektuję się słowem i obrazem.

Edit: i wiesz, że lubię te bure long bordery stepowe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 21:58, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dla kontrastu inny long border z Harlow Carr





,

A tu ogródek przy drodze, u zwykłych ludzi, przy małym starym domku.











____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:03, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)


Ja też jeszcze wróciłam i delektuję się słowem i obrazem.

Edit: i wiesz, że lubię te bure long bordery stepowe.


To chyba nie będziesz szczęśliwa, że krytykuję Pieta O..

Pole z rabarbarem i dzwonami już tylko dla ozdoby.



I very popularne makówki, ozdoby czyli biżuteria ogrodowa, to mógłby być całkiem oddzielny temat.


____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies