Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

hanka_andrus 22:11, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też nie przepadam za ogrodem z samych traw. Wolę taki gdzie kolor jest jak najdłużej zachowany.
Już kiedyś pisałam, że takiego buraska mam za płotem działkowym. Nie lubię go w jesiennej porze, a ta w takim miejscu zaczyna się już w sierpniu, bo przecież nieużytków nikt nie kosi. Czyli od sierpnia do kwietnia- buro i ponuro.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gabriela 22:17, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W ogrodzie Naomi, czyli znajomej naszej angielskiej znajomej, mieliśmy przyjemność zasiąść o 17 do stołu w ogrodzie na five o'clock'u. Prawdziwym, domowym, z własnoręcznie robionymi różnymi konfiturami, pieczonymi ciepłymi scons'ami z rodzynkami, super gęstą i tłustą śmietaną i masłem.
Tak to wyglądało, chociaż właściwie sfotografowałam resztki, ale wcześniej nie wpadłam na to, że mogę zrobić te zdjęcia:



Przekrawa się bułeczkę na pół, smaruje masłem, konfiturą, na to nakłada śmietanę i zjada ze smakiem, popijając mocną herbatą. Okropnie tuczące.








A na deser kawałek ogródka Naomi, wszędzie tam o tej porze roku były te wspaniałe, wielkie bordowe hortensje.







____________________
Ogród w budowie nieustającej
tulucy 22:24, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Teraz to już jest dręczenie głodna się zrobiłam...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:26, 25 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Odpowiedziałam u siebie, ale tutaj łatwiej Ci będzie znaleźć odpowiedź.

O ile dobrze pamiętam, to tojada kupiłam jednego. Teraz rośnie w trzech miejscach. Prawdopodobnie wiosną, kiedy łodyżki były widoczna odkopywałam po jednej i wsadziłam w nowe miejsca. Początkowo sądziłam, że to ostróżka i tak ją chciałam rozmnożyć. Te kępki z roku na rok gęstnieją mniej więcej w tempie 1-3-5 gałązek z kwiatem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gabriela 22:41, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
tulucy napisał(a)
Teraz to już jest dręczenie głodna się zrobiłam...


A ja myślałam, że to przyjemne. Lepiej chodźmy spać.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:44, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Odpowiedziałam u siebie, ale tutaj łatwiej Ci będzie znaleźć odpowiedź.

O ile dobrze pamiętam, to tojada kupiłam jednego. Teraz rośnie w trzech miejscach. Prawdopodobnie wiosną, kiedy łodyżki były widoczna odkopywałam po jednej i wsadziłam w nowe miejsca. Początkowo sądziłam, że to ostróżka i tak ją chciałam rozmnożyć. Te kępki z roku na rok gęstnieją mniej więcej w tempie 1-3-5 gałązek z kwiatem.


Już czytałam i odpisałam u Ciebie, mam wieczór z ogrodowiskiem i zdjęciami
Twój klon strzępiastokory jak urośnie, to taki piękny będzie:



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 22:45, 25 paź 2017


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dubel, więc zdjęcie zostawiam na dobranoc z jeszcze innego ogrodu niepokazowego, a przyjemnego, z części gospodarczej:




____________________
Ogród w budowie nieustającej
tulucy 23:02, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gabrysiu, w życiu jak w piosence... Męcz mnie, dręcz mnie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 00:03, 26 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Uwielbiam oglądać Twoje relacje , bo ciekawe i pięknymi fotkami oprawione, przenoszą mnie w inny wymiar
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
aldonaz 12:05, 26 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Piękne ogrody, inspirujące podróże. Angielskie rabaty marzenie. A gdyby tak połączyć rabatę Oudolfa z angielską. Próbuję coś rysować, ale jaki będzie efekt - nie wie nikt. Obowiązkowo duże plamy roślin. Zawilce jeszcze nigdy tak długo nie kwitły – królują wraz z różami i astrami. Pięknie u Ciebie mimo tak późnej jesieni. Konsekwentnie trzymasz się raz obranego kierunku.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies