Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

wanda7 09:41, 23 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Cóż, po prostu piękna różyczka z krainy marzeń
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Pszczelarnia 09:52, 23 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Róża 'Golden Fassade' - quel couleur!
Ale nie mogę o niej znaleźć informacji w necie?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
badara 10:02, 23 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Gabrielo,czy G.Fasade mogłaby rosnąć w pojemniku ? szukam róży pnącej do pojemnika ,.
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
EPODLAS 10:10, 23 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Właśnie obejrzałam program ogrodniczy na tv 5 monde, bardzo dobry program. Dzisiaj pokazywali też róże - piękne. Czekam z niecierpliwością na napisy, bo po ja francusku ani mru mru. Fajnie by było jeszcze zrozumieć, a nie tylko oglądać obrazki.
____________________
Mój ogród
Pszczelarnia 10:14, 23 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łucjo, róże pnące do wielkich donic wg jednej z moich książek:

pnące sztywne: 'Golden Showers', 'Harlekin', 'Ilse Kron Superior', 'Lawinia', 'New Dawn', 'Ramira', 'Salita', 'Santana'.
pnące wiotkie: 'Super Dorothy', 'Super Excelsa'.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 11:01, 23 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Dziewczyny, oczywiście żle wpisałam nazwę tej róży: ma być Goldfassade, teraz na pewno Ewa ją znajdziesz w necie.
Ona ma sztywne pędy, jest ramblerem, więc w pojemniku nie trzeba by jej podpierać. U mnie przywiązuję ją do kraty drewnianej, żeby była bliżej muru.

Golden Showers jest bladożółta, niezbyt wysoka, ma duże kwiaty ale lużne, to ta któa nie wiedzieć czemu wymarzła przy tarasie całkowicie po kilku latach, ale mam jeszcze jedną, rośnie jako krzaczor na razie w zapuszczonym miejscu obok Westerland.
Taka był Golden Showers:


Co do odmian do pojemników, to w moich kilku książkach o różach piszą, że do pojemników nadają się małe róże. Za to wyczytałam w innej książce pt. "Handbook of Roses 2011" Davida Austina,
że do pojemników nadają się wszystkie climbingi ( czyli wiotkołodygowe róże), z dostępnych u nas wymienione są: A Shropshire Lad , Claire Austin, Constance Spry, Falstaff, Graham Thomas, The Pilgrim.
Pojemniki muszą być bardzo duże i głębokie, należy uważać z nawożeniem i podlewaniem. Rady dość lakoniczne, ale na logikę wszystko się zgadza.
Książeczka, na okładce oczywiście ubiegłoroczny hit Wiliam and Catherine.


A w rozdziale o różach w donicach, polecane do takiej uprawy są jeszcze wymienione tutaj:



Okropnie mi się podoba ten Benjamin Britten, gorąco różowo-czerwony.



Na drugiej stronie są jeszcze takie zdjęcia



Łucjo, takie byś chciała mieć?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 11:33, 23 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
EPODLAS napisał(a)
Właśnie obejrzałam program ogrodniczy na tv 5 monde, bardzo dobry program. Dzisiaj pokazywali też róże - piękne. Czekam z niecierpliwością na napisy, bo po ja francusku ani mru mru. Fajnie by było jeszcze zrozumieć, a nie tylko oglądać obrazki.


A ja dzisiaj nie widziałam. Zapomniałam, więc obejrzę w necie.
Bożenko, jeszcze miesiąc i będziemy wszystko rozumieć, bo teraz tylko co nieco).
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Tinka 15:04, 23 lut 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Gabrielo,Twój ogród jest cudowny,tyle w nim kolorów,a te owoce az chciałoby się ich skosztować.Pozdrawiam
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Pszczelarnia 15:09, 23 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gabriela napisał(a)

Golden Showers jest bladożółta, niezbyt wysoka, ma duże kwiaty ale luźne, to ta któa nie wiedzieć czemu wymarzła przy tarasie całkowicie po kilku latach, ale mam jeszcze jedną, rośnie jako krzaczor na razie w zapuszczonym miejscu obok Westerland.

Gabrysia, masz w zapuszczonych miejscach róże? Niemożliwe!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 15:31, 23 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No, mam te dwie, nie było co z nimi zrobić, bo mi się koncepcja kiedyś zmieniła i rosną pod szklarenką z pomidorami, przy żywopłocie z tujek, zachaszczone, ale dość duże. Ponieważ one są żółte i pomarańczowe, to pewnie pójdą na rabatę żółto - trawiastą, ale przekonania nie mam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies