Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 08:40, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
oto ci on- kandydat zaraz po brzozie

Lokalnie w szkółce mają, ale malucha , hmmm.

Acer Palmatum "Going Green"-wg dnaych z ang. strony dorasta do 5m, nie wypierdek już ale i nie kolos jakiś. Liście ma ładne, choć wygląda trochę za grzecznie?

tak wygląda


____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
roma2 08:43, 12 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nie zmarznie on? W tym miejscu?
____________________
Komendówka
Wiolka5_7 09:03, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
roma2 napisał(a)
Nie zmarznie on? W tym miejscu?

No właśnie,bo skoro tam ma nie być żywopłotu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dragonka 09:15, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Nie, no Roma, Wiola! musiałyście o tym przypomnieć? No a może będzie mały (na razie) cisowy? Tylko czy mi tej pięknej rabaty zaprojektowanej przez Andę nie zmieni, bo ktoś coś wspominał, ze wtedy inaczej trzeba by nasadzenia pomyśleć?
Jak przemarza, to pożegnam go szybciej niż się przywitać chciałam, bo u mnie bywa zimniej niż przeciętnie.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Zana 09:41, 12 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dragonka napisał(a)
oto ci on- kandydat zaraz po brzozie

Lokalnie w szkółce mają, ale malucha , hmmm.

Acer Palmatum "Going Green"-wg dnaych z ang. strony dorasta do 5m, nie wypierdek już ale i nie kolos jakiś. Liście ma ładne, choć wygląda trochę za grzecznie?

tak wygląda




Moja Droga, hmmm, jak by to powiedzieć? Dlaczego upierasz się na wynalazki, które w tym Twoim świętokrzyskim klimacie będą miały pod górkę? Piękny Ci on, ten klon, ale jeżeli już, to szukałabym mu miejsca w mocno osłoniętym zakątku ogrodu (może w tym przyszłym cienistym zakątku wypoczynkowym?). Poza tym jeżeli on maluch to na te pięć metrów będziesz czekać pewnie z 10 lat!

No to buziak
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 09:49, 12 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Klony palmowe to wrażliwce potrzebują sporo wilgotnego powietrza i w zimie podmarzają, Ty na bank musiałabyś owijać, a i to gwarancji by nie było, że coś z tego wyjdzie. Taki owinięty chochoł na rabacie frontowej to marny widok niestety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dragonka 09:56, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zana napisał(a)


Moja Droga, hmmm, jak by to powiedzieć? Dlaczego upierasz się na wynalazki, które w tym Twoim świętokrzyskim klimacie będą miały pod górkę?
No to buziak


hehe, no i pozamiatałaś

No właśnie, dlaczego ja w ogóle wyszukuję jakieś dziwadła jak są dobre, sprawdzone, i tu naturalnie już wcześniej rosnące, gatunki, takie jak brzoza ?
Ja myślę,że każdy początkujący tak ma, jak coś znajdzie, wydaje mu się, że Hamerykę odkrył..i wymyśla coraz dziwniejsze gatunki. Przywołuję się sama do porządku, a sio mi od innych drzew, siooo!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 09:58, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)
Klony palmowe to wrażliwce potrzebują sporo wilgotnego powietrza i w zimie podmarzają, Ty na bank musiałabyś owijać, a i to gwarancji by nie było, że coś z tego wyjdzie. Taki owinięty chochoł na rabacie frontowej to marny widok niestety
A ja je miałam za porządne drzewa, co się zimy nie boją. Ale jak tak trzeba się z nimi cyckać, to nie, szkoda zachodu.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
makadamia 09:58, 12 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja też myślę, że na brzozie stanie
Ale dla porządku dodam: nie słyszałam, żeby szpaki się zlatywały do innych drzew niż czereśnie. W każdym razie nie chmarami.
Z niedużych, niezbyt formalnych drzew masz do wyboru:
jabłonki, np.: Ola
jarząby
glediczję trójcierniowa
wiśnia kanzan ma dosć charakterystyczny pokrój ale moim zdaniem by pasowała
można by było rozważyć jakieś wielopienne, typu świdośliwa ale wtedy bylinowe nasadzenia trzeba by było zrobić niskie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
roma2 10:02, 12 lut 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Ładne klony to ussuryjski lub ściętolistny. Nie wymagają okrywania. Ale dla Ciebie pewnie za duże Podpytaj Hanię Gruszkę. Ma oba.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies