Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 10:09, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
No i tym sposobem, Panie i Panowie, dochodzimy do rozwiązania konkursu na drzewo na frontowej ( jak to piszą w tych konkursach na stanowiska? ): Oficjalnie, jedynym kandydatem, który spełnił oczekiwania komisji i najlepiej odpowiedział na jej potrzeby, jest....( drumdrumdrummmmmm ) brzoza dorenboos

Tylko teraz- czy akurat brzoza pasuje do planu? Dorysowałam jeszcze do planu Andy ten mały żywopłot, nie wiem już sama..wiem, że zdania są podzielone, że może wyglądać źle..


____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Zakrecona 10:10, 12 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dragonka napisał(a)
Wszystko mi się w niech podoba oprócz wizji stada szpaków zlatujących się na codzienną ucztę a sąsiad by mnie chyba zjadł gdyby przez mnie ściągały ptasiory z okolicy


Nie strasz, bo ja właśnie jabłonki na wprost okna wykuszowego wybieram
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Wiolka5_7 10:12, 12 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
Zana napisał(a)


Moja Droga, hmmm, jak by to powiedzieć? Dlaczego upierasz się na wynalazki, które w tym Twoim świętokrzyskim klimacie będą miały pod górkę? Piękny Ci on, ten klon, ale jeżeli już, to szukałabym mu miejsca w mocno osłoniętym zakątku ogrodu (może w tym przyszłym cienistym zakątku wypoczynkowym?). Poza tym jeżeli on maluch to na te pięć metrów będziesz czekać pewnie z 10 lat!

No to buziak

Zgadzam się z Anią miałam 2 klony i ich trafiło...więcej do nich nie podchodzę...mialam 2 platany ,nie obudziły się po zimie ...więc postawiłam na nasze Polskie pospolite drzewa,które naszych zim się nie boją...buki i graby
Ja jestem za brzozą będzie nawiązywać do tych wokół placyka

Edit. Wybrałaś brzozę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dragonka 10:15, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zakrecona napisał(a)

Nie strasz, bo ja właśnie jabłonki na wprost okna wykuszowego wybieram

Ee mnie to nie słuchaj bo ja się znam jak na balecie chińskim Tak mi się skojarzyło tlyko, a że sąsiedzi nie lubią ptaków, to jakby do mnie jeszcze zlatywały, to by kwasy były. A Asia pisze właśnie, że głupoty gadam , także nie bój nic
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 10:19, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Jakoś minęłyśmy się o chwilę z postami, Romo i Asiu

Hania mi podpowiadała z tymi klonami, tylko one duże są jednak.

Nie, no teraz będę się wahać, Asia! Kanzan fajna, miałam na nią smaka kiedyś...

Wiolu, to tym bardziej teraz nie patrzę w ich stronę już wcale
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Zana 11:24, 12 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No to gratuluję dojścia do punktu wyjścia w wyborze.

Taką bym mniej więcej wybrała, tzn. chodzi mi o to żeby nie był długi pusty pień a na górze korona, tylko żeby się niżej rozgałęziała:

https://pl.pinterest.com/pin/565412928214941577/

Piękne są. Chętnie bym swoje pospolite wyciepała i takie nasadziłą, ale eM nie da za nic zgody na taki krok.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 14:22, 12 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Basiu, gdyby to było możliwe, to poleciłabym Ci również Acer palmatum. U Ciebie na niego niestety za zimno.
Co do Betula utillis to jedna z najniższych brzóz i dorasta do ok. 15 m. Największym minusem jej jest to, że ma płytko położone korzenie i po latach byliny mogą to odczuć. Chodzi o podbieranie składników pokarmowych.
Trzeba by się zastanowić co tam da radę nawet i po siedmiu latach. Pierwsze lata na pewno nie będą tragiczne. Chodzi o późniejszy okres.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:27, 12 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33541
Zana napisał(a)
No to gratuluję dojścia do punktu wyjścia w wyborze.

Taką bym mniej więcej wybrała, tzn. chodzi mi o to żeby nie był długi pusty pień a na górze korona, tylko żeby się niżej rozgałęziała:

https://pl.pinterest.com/pin/565412928214941577/

Piękne są. Chętnie bym swoje pospolite wyciepała i takie nasadziłą, ale eM nie da za nic zgody na taki krok.




Piękne. One dlatego tez pięknie wyglądają, bo jest ich dużo, a na ziemi nie ma wysokich nasadzeń. U Basi nasadzenia będą szły jednak trochę wyżej. Już same jeżówki będą miały ok. 80 cm. Taka forma przy takich nasadzeniach nie pasuje. Chyba żeby posadzić taką brzozę na 1/3 długości rabaty, na 2/3 trzy kule cisowe, pod tym runiankę i nic więcej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Dragonka 17:17, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Anda napisał(a)
Basiu, gdyby to było możliwe, to poleciłabym Ci również Acer palmatum. U Ciebie na niego niestety za zimno.
Co do Betula utillis to jedna z najniższych brzóz i dorasta do ok. 15 m. Największym minusem jej jest to, że ma płytko położone korzenie i po latach byliny mogą to odczuć. Chodzi o podbieranie składników pokarmowych.
Trzeba by się zastanowić co tam da radę nawet i po siedmiu latach. Pierwsze lata na pewno nie będą tragiczne. Chodzi o późniejszy okres.


Kurczę a ja już myślałam, że to dobry pomysł z tą brzozą. I to, że korzenie płytkie też przemawiało na jej korzyść. Nie pomyślałam już o tym, że to oznacza, że równocześnie będzie tak silną konkurencją dla innych roślin.

Anda napisał(a)
Piękne. One dlatego tez pięknie wyglądają, bo jest ich dużo, a na ziemi nie ma wysokich nasadzeń. U Basi nasadzenia będą szły jednak trochę wyżej. Już same jeżówki będą miały ok. 80 cm. Taka forma przy takich nasadzeniach nie pasuje. Chyba żeby posadzić taką brzozę na 1/3 długości rabaty, na 2/3 trzy kule cisowe, pod tym runiankę i nic więcej.


Sama brzoza i kulki cisowe to trochę smutas ta rabata będzie, prawda? Wolałabym mieć już na niej kolor (jeżówki i róże) i w takim razie coś mniejszego, może jednak niech będzie kuliste, bo tylko takie są. Albo coś cisowego gdzieś z boku jeszcze? Jakiś pionowy akcent znowu?
Znowu proszę Was o potrząśnięcie mną jak trzeba i życzliwe rady
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 17:19, 12 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zana napisał(a)
No to gratuluję dojścia do punktu wyjścia w wyborze.

Taką bym mniej więcej wybrała, tzn. chodzi mi o to żeby nie był długi pusty pień a na górze korona, tylko żeby się niżej rozgałęziała:

https://pl.pinterest.com/pin/565412928214941577/

Piękne są. Chętnie bym swoje pospolite wyciepała i takie nasadziłą, ale eM nie da za nic zgody na taki krok.

wow, no piękne są to prawda Patrząc na nie chciałabym też mieć cały szpaler taki wzdłuż drogi od wjazdu do samego domu Ale to marzenia tylko, pora wrócić na ziemię, i rządzić się tym, co mam.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies