Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

Dragonka 17:46, 10 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
sylwia_slomczewska napisał(a)

to zrób tak część nasionek z każdej torebki sypnij w pojemniki, a resztę nasion początkiem kwietnia prosto w grunt, zaznacz tylko patyczkiem gdzie wysypałaś by nie wyplewić, mnie z pojemników siewy nie wychodza , ale sypane prosto w rabate z reguły ładnie dają radę same. Potem z rabaty przesadzisz w miejsca docelowe


Sylwuś a spróbuję a co Coś musi się udać, w ostateczności kupię coś innego jak nie wzejdą. Czy one nie przemarzną jakby mróź i snieg jednak wróciły np pod koniec kwietnia?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 17:49, 10 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Nowa12 napisał(a)
Mądrze prawisz Gruszka . Jakbyś o moim ogrodzie pisała i strachu przed drzewami . Wierzbę Hakuro też oczywiście mam . Ale masz rację trzeba to wypośrodkować. Zimozielone są fajne ale nie kwitną .


Ty też? I hakuro i strach, hehe. U mnie zbyt dużego drzewa boimy się z uwagi a) na fundamenty ( bo blisko), b) liście, które gdzieś fruwać zapewne będą i dlaczego akurat w naszą rynnę?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Nowa12 18:12, 10 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dragonka napisał(a)


Ty też? I hakuro i strach, hehe. U mnie zbyt dużego drzewa boimy się z uwagi a) na fundamenty ( bo blisko), b) liście, które gdzieś fruwać zapewne będą i dlaczego akurat w naszą rynnę?


Ja mam 7 śliw owocowych i tyle liści i śliwek i roboty przy tym że już na początku ogrodu powiedziałam że nie chcę więcej dużych drzew.
Wszystko małe albo szczepione. Ale po tych 2-3 latach i czytaniu Ogrodowiska wiem, że muszą być drzewa, które pięknie zdobią ogród i dają kolejne piętro w ogrodzie, którego u mnie brakuje. Będę dosadzać kilka w tym roku ale to już nie jest takie proste.
A najgorsze jest to, że za wiele mi się teraz podoba .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 18:14, 10 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, ja miałam trzy fazy roślinne na podwórku:
Powstały gazony i sadziłam mnóstwo kolorowych roślin, w tym dalie i jednoroczne.
Tak miałam dosyć tego corocznego sadzenia, że nasadziłam pełno iglaków.
Teraz mam fazę nr 3, mam tam za zielono, brak mi kolorów.
Czy teraz Ci lżej
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Zakrecona 18:30, 10 lut 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A ja zaczynam myśleć o ogrodzie pragmatycznie wobec zapisków Hani.

Piękne na zdjęciach są kolorowe kadry, ale lat nie ubywa i niestety dziś chyba coraz więcej osób żyje w niedoczasie, także myślę dalej
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Gruszka_na_w... 18:57, 10 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zakrecona napisał(a)
A ja zaczynam myśleć o ogrodzie pragmatycznie wobec zapisków Hani.

Piękne na zdjęciach są kolorowe kadry, ale lat nie ubywa i niestety dziś chyba coraz więcej osób żyje w niedoczasie, także myślę dalej


Pragmatyzm nie oznacza braku kolorów w ogrodzie.
W ogrodzie trzeba uwzględnić 4 pory roku. Znaleźć miejsce na cebulowe dające kolor wczesna wiosną, rośliny wczesnego i późnego lata oraz jesieni, ale nade wszystko trzeba myśleć o ramach, które będą spinać rabatę przez prawie pół roku- od końca października do końca marca.

Nieuprzątnięte na zimę byliny poddawane naprzemiennym okresom zaśnieżania, odwilży i deszczu mogą być ozdobą, gdzieś tam na dalekim planie. Przy ścieżce wejściowej do domu najzwyczajniej w świecie będą wyglądały niechlujnie.
Na ganku, czy na ścieżce można przecież ustawić donice.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 08:38, 11 lut 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ooo, widzę, że nie próżnowałyście, kiedy mnie nie było.
I jakie wnioski z tych dyskusji? Będzie żywopłot? Drzewko?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Dragonka 11:09, 11 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
gogo napisał(a)
Basiu, ja miałam trzy fazy roślinne na podwórku:
Powstały gazony i sadziłam mnóstwo kolorowych roślin, w tym dalie i jednoroczne.
Tak miałam dosyć tego corocznego sadzenia, że nasadziłam pełno iglaków.
Teraz mam fazę nr 3, mam tam za zielono, brak mi kolorów.
Czy teraz Ci lżej


o matko zabiłaś mnie teraz Grażynko! haha. Ja jestem zdecydowanie w fazie pierwszej- z nadzieją na wyjście, bogatsza o Wasze cenne doświadczenia Dzięki nim staję troszkę do pionu.
Teraz chciałabym opcję idealną- żeby i zimozielone były i jakiś kolor
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 11:11, 11 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Pragmatyzm nie oznacza braku kolorów w ogrodzie.
W ogrodzie trzeba uwzględnić 4 pory roku. Znaleźć miejsce na cebulowe dające kolor wczesna wiosną, rośliny wczesnego i późnego lata oraz jesieni, ale nade wszystko trzeba myśleć o ramach, które będą spinać rabatę przez prawie pół roku- od końca października do końca marca.

Nieuprzątnięte na zimę byliny poddawane naprzemiennym okresom zaśnieżania, odwilży i deszczu mogą być ozdobą, gdzieś tam na dalekim planie. Przy ścieżce wejściowej do domu najzwyczajniej w świecie będą wyglądały niechlujnie.
Na ganku, czy na ścieżce można przecież ustawić donice.


Cenna uwaga, Haniu O czterech porach w ogrodzie pierwsyz raz usłyszałam od Toszki, i nie powiem- zastanowiło mnie to, ale potem znowu wciągnęłam się w wir zachwytów nad ogrodami tutaj i zdrowy rozsądek jakoś został stłumiony
Muszę pomyślec nad tym, bo brakuje mi trochę jednak pragmatyzmu.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Dragonka 11:12, 11 lut 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Zakrecona napisał(a)
A ja zaczynam myśleć o ogrodzie pragmatycznie wobec zapisków Hani.

Piękne na zdjęciach są kolorowe kadry, ale lat nie ubywa i niestety dziś chyba coraz więcej osób żyje w niedoczasie, także myślę dalej


Oj piękne i dlatego takie kuszące. Jak z ciastkiem- chciałabym i zjeść i mieć..
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies