Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 23:31, 17 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
ElaS napisał(a)
Sylwia, pięknie jest
Są takie miejsca. Czas mija, burze przechodzą a one trwają. Taki jest Twój ogród. Mam nadzieję, że kiedyś (czas jest pojęciem względnym ) będę mogła go odwiedzić. Buziak

Oby sie takim okazał jak mówisz, bo siły do walki są na wyczerpaniu. Na razie walczymy, ale jak by tak się miało co troche powtarzać to nie wiem czy nie polegniemy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:32, 17 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
ElzbietaFranka napisał(a)
Oset żyje tylko przez dwa lata czyli jest rośliną dwuletnią. Niestety się rozsiewa i w tym problem. Młody oset można łatwo usunac.

Mimoza też nie jest wieczna. Miałam u sąsiada kepe mimozy na ugorze wykosilam po 2 latach mimoza zniknęła. Tak samo jak oset się rozsiewa i nie można dopuścić do zakwitu.

Szarłatu są piękne i najważniejsze nie trzeba ich siać same się sieją. Moje tak wyrosły, że się kładą na ziemię część już wyrzuciłam bo zacieniają rośliny.

Czy do oczka ten szłam też napłynął czy to jeszcze trwa samo oczyszczanie.

Pozdrawiam

Wiem Elu
Oczko całe zamulone prawie po brzegi, świetnie się w nim czuje bobrek, lilie i osoka już mniej świetnie...
Szarłaty chciałabym by się siały w łące, sporo nasion nasypałam, siewk nasadziłam i nie ma ani jednego tam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:35, 17 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
ElzbietaFranka napisał(a)
Kurza stopa znowu lało. U nas sucho chmury tylko krążą i nic poza tym. Trzeba podlewać. Jechałam ostatnio przez 3/4 Polski i wszędzie sucho trawa wyschnięta kukurydza ok 1 metra wysokości zeschnięta.

Budleje piękne bardzo gęste. Co zauważyłam, że białe takie gęste
Mam inne kolory fioletowy ciemno i wrzosowy te są bardziej luźniejsze ale ładniejsze. U mnie biała też taka gęsta.

Nasadziłam tych różowych, zobaczymy co będzie za rok dwa
U nas ma znowu lać cały tydzień podobno, jakaś masakra w tym roku, najpierw dwa miesiące bez jednej kropli, potem miesiąc dzień w dzień deszcz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 02:44, 18 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
sylwia_slomczewska napisał(a)
Tu nawet nie ruszone i obawiam się, ze w tym sezonie nie zdążymy dotrzeć do tego miejsca...

miscant memory od Madzi będzie kwitł, a wydmuchrzyca od Agatki - wszyscy po powodzi włącznie ze mną byli pewni, ze padnie bo ona na suche stanowiska, a tu niespodzianka, świetnie się ma




U mnie takim zaskoczeniem na zalewanym terenie pod murem były w zeszłym roku kosmosy i werbena. A w tym roku jeszcze większe że nasiona wykiełkowały i mam łączkę. I jeszcze bukszpany lubią zalewanie.
Tylko u mnie nie ma mułu.
Po takich testach będziesz mogła zmienić obraz miejsca.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Violka 11:01, 18 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2019
Posty: 115
Sylwia kochana, jak ty to wszystko ogarniasz? Takie połacie, a każdy skrawek żyje i wymaga pracy. Anioły ci pewnie jakieś pomagają, w innym przypadku dawno możnaby wyniknąć, a ty idziesz do przodu Cieszę się, że pięknieje twój ogród z dnia na dzień. Podoba mi się ta odnawiana żwirowa scieżka, czy to drewno po bokach, to brzoza, czy coś innego, impregnujesz je?
____________________
Viola Ogród leśny na polu
sylwia_slomc... 13:04, 18 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Urszulla napisał(a)


U mnie takim zaskoczeniem na zalewanym terenie pod murem były w zeszłym roku kosmosy i werbena. A w tym roku jeszcze większe że nasiona wykiełkowały i mam łączkę. I jeszcze bukszpany lubią zalewanie.
Tylko u mnie nie ma mułu.
Po takich testach będziesz mogła zmienić obraz miejsca.

Na pewno musze brzegi oczka podnieść do góry i zrobić jakis dodatkowy wał, zabezpieczający przed wodą, ale to już chyba nie w tym sezonie. Werbena jedyna siewka wzeszła właśnie na tym zamulisku.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:05, 18 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Violka napisał(a)
Sylwia kochana, jak ty to wszystko ogarniasz? Takie połacie, a każdy skrawek żyje i wymaga pracy. Anioły ci pewnie jakieś pomagają, w innym przypadku dawno możnaby wyniknąć, a ty idziesz do przodu Cieszę się, że pięknieje twój ogród z dnia na dzień. Podoba mi się ta odnawiana żwirowa scieżka, czy to drewno po bokach, to brzoza, czy coś innego, impregnujesz je?

Drewno po bokach to zwykłe stemple budowlane, kupowane od górala, jakieś drewno iglaste
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 14:00, 18 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piesek rośnie jak na drożdżach, ogród kwitnie, a brzozy z budleją tworzą cudowny obrazek.
Tylko żal patrzeć na zamulone oczko jak ma się w pamięci jak tam było pięknie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 16:40, 18 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Szarłaty przepiękne, a z resztą powoli dacie radę. Choć powoli w stosunku do Was nie jest najlepszym określeniem. Psinka superowa
____________________
Gosia Bylinowa łąka
greg66 20:33, 18 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Co sobie oglądam Wasz ogród to ciągle jestem pod wrazeniem, macie moc i siłę i pomimo wielu niedogodności dajecie z siebie wszystko co widać, bo później te widoki na swoje królestwo wynagradzają te nieprzyjemne chwile, a królestwo cały czas pieknieje.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies