Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:50, 19 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Dwóch weterynarzy nie podjęło się leczenia, pojechałam do trzeciego na Powiatowe Pogotowie Weterynaryjne i Inspekcję Weterynaryjną.
Bo badaniach dowiedziałam się, że został otruty trucizną fosforoorganiczną i że to napewno nie jest przypadkowe zjedzenie trutki na szczury bo nie z tej grupy truciznI nie te objawy.
Gorączka przekroczyła skalę termometru, lekarz badał dwa razy bo myślał, że termometr się zepsuł.
Dostał Atropinę jako odtrutkę, lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, nawodniony i kolejna dawkę na jutro pod warunkiem, że sam zacznie pić, jeśli nie zacznie nie będzie ratunku....
Mały bardzo się męczy, oby pomogło, bo inaczej będę miała wyrzuty sumienia, że Mu dołożyłam cierpienia.
Nosiłam na rękach wyzawijanego w mokry zimny ręcznik żeby się schłodził, bo zbicie gorączki było kluczowe, jutro Jego los się przesądzi. Mam nadzieję, że to wojownik.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:51, 19 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
jolanka napisał(a)
Też bym takiemu trutkę podsunęła wrrr Jak tak można? Nie potrafię zrozumieć draństwa

Ja też nie potrafię przecież koty łapia myszy nie tylko na swoim podwórku, u innych też. Co komu przeszkadzają???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaMS 20:49, 19 sie 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Takiego to za jaja ... przepraszam, musiałam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Gosialuk 20:54, 19 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Oby było lepiej jutro z maluchem. Nikt nie każe komuś kochać zwierząt, ale takie coś...
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 21:35, 19 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
AnnaMS napisał(a)
Takiego to za jaja ... przepraszam, musiałam
I tak dobrze w imadle przykręcić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:36, 19 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Gosialuk napisał(a)
Oby było lepiej jutro z maluchem. Nikt nie każe komuś kochać zwierząt, ale takie coś...
Oby. Też nie rozumiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 21:40, 19 sie 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Sylwuś tulam mocno i trzymam kciuki.Nigdy jedna bieda tylko zawsze stadami. Mam nadzieję że będzie dobrze a zło zawsze wraca więc.....Buziaki
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
sylwia_slomc... 21:43, 19 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Sylwuś tulam mocno i trzymam kciuki.Nigdy jedna bieda tylko zawsze stadami. Mam nadzieję że będzie dobrze a zło zawsze wraca więc.....Buziaki

Gosiaczku na pochyłe drzewo.....
Ten rok to dla nas istny koszmar, przyszło walczyć na wielu frontach na raz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:12, 19 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Sylwia, a nie było w okolicy oprysków pestycydami?
Poczytaj
Przeżyć współczuję.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 00:07, 20 sie 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kurczę, odzyskałam internet w necie i cieszyłam się, że wreszcie nadrobię wątek a tu takie wieści.

Ale podobnie jak Hania stawiałabym na opryski. Tym bardziej, że jako karmiąca miała brzuch odsłonięty. A to związki bardzo łatwo i szybko wchłaniające się przez skórę. A może poprostu bardziej chciałabym wierzyć w tą wersję.



Sylwio bardo Was podziwiam, że po raz kolejny potraficie podnosić się po powodzi. Naprawdę szczery, ogromny szacun za to.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies