Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Ania111 08:35, 07 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Mgduska napisał(a)
Kolor każdy odbiera inaczej, ja lubię fioletowe kwiaty - ona poza tym ma ten fiolet podbity mocnym różem pąków I ma podstawową zaletę - jest pięknym krzewem, nawet, kiedy po kwitnieniu nie ma ani jednego kwiatu - zdobi pokrojem i liśćmi, które są wielkie i zdrowe, a cała stoi sztywno, nie rozłazi się na boki.

Takie rozkładanie się po sąsiadach ostatnio mnie denerwuje u paru róż, nigdy nie wyglądają porządnie, wiążę je sznurkami, a to nie to chodzi. Z tego powodu rozmyślam nad przesadzeniem kilku w miejsce, gdzie nie będzie to przeszkadzało. I coraz przychylniej patrzę na róże wielkokwiatowe, a zwłaszcza nostalgiczne

Póki co w ogrodzie wciąż jest kolorowo, jak twierdzą naoczni świadkowie - ja cały weekend leżałam przeziębiona.





Róża śliczna
I dużo zdrówka życzę

____________________
Ania Spelnione marzenie
Mgduska 08:39, 07 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ania111 napisał(a)



Róża śliczna
I dużo zdrówka życzę



O, dziękuję, jakoś się wylizałam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Agania 08:48, 07 paź 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja nie wierzę w takie róże, a Ty tu potwierdzasz takie fakty, że zdrowa i nie dość, że kwitnie to zdrowe liście prezentuje.
Wczoraj czyściłam swoje róże, i stwierdzam, że to dobry rok był dla róż
Wiosną widziałam, na nowej róży na liściach niepokojące objawy, ale zarosła trawą i po chorobie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mgduska 08:59, 07 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)
Ja nie wierzę w takie róże, a Ty tu potwierdzasz takie fakty, że zdrowa i nie dość, że kwitnie to zdrowe liście prezentuje.
Wczoraj czyściłam swoje róże, i stwierdzam, że to dobry rok był dla róż
Wiosną widziałam, na nowej róży na liściach niepokojące objawy, ale zarosła trawą i po chorobie


A ja twierdzę, że ogólnie niedobry
Późno zaczęły wegetację - u nas było strasznie zimno, potem sucho, potem lało.
Słońca niezbyt dużo. Bardzo szybko noce zrobiły się zimne. Niektóre róże w ogóle nie zdążyły z drugim kwitnieniem, tak późno zaczęły pierwsze.
Ale trzeba przyznać, że róże są uparte i mają olbrzymią wolę życia - gdyby pogoda była tylko troszkę lepsza, jeszcze by poszalały
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:12, 07 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
U mnie tez ten rok taki sobie dla róż. Wszystkie złapały plamistość, pierwszy raz.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mikina34 09:19, 07 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Mgduska napisał(a)


A ja twierdzę, że ogólnie niedobry
Późno zaczęły wegetację - u nas było strasznie zimno, potem sucho, potem lało.
Słońca niezbyt dużo. Bardzo szybko noce zrobiły się zimne. Niektóre róże w ogóle nie zdążyły z drugim kwitnieniem, tak późno zaczęły pierwsze.
Ale trzeba przyznać, że róże są uparte i mają olbrzymią wolę życia - gdyby pogoda była tylko troszkę lepsza, jeszcze by poszalały


Ja mam podobnie z lawendami, w tym roku tylko jedno kwitnienie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Juzia 12:12, 07 paź 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
mikina34 napisał(a)


Ja mam podobnie z lawendami, w tym roku tylko jedno kwitnienie


O właśnie! U mnie to samo!
Pierwszy raz się tak wydarzyło...
Lipa
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 22:06, 07 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To bardzo ciekawe, co piszecie. Gdyby moje lawendy zakwitły drugi raz, to to byłaby rzecz niezwykła, bo TO mi się nigdy nie zdarzyło
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 11:04, 08 paź 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Mgduska napisał(a)
To bardzo ciekawe, co piszecie. Gdyby moje lawendy zakwitły drugi raz, to to byłaby rzecz niezwykła, bo TO mi się nigdy nie zdarzyło


A mi kwitły zawsze!
Odkąd mam.
A teraz jakaś katastrofa.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 11:44, 08 paź 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)


A mi kwitły zawsze!
Odkąd mam.
A teraz jakaś katastrofa.



Zimno. Lawenda lubi ciepło, podejrzewam, że pod Sandomierzem kwitnie trzy razy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies