Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 12:40, 10 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wracając do naszego poletka, czyli ogrodowania - istnieje taka opinia, że uprawa ogrodu to jedno z najmniej ekologicznych hobby!

Niszczenie naturalnych siedlisk, tworzenie barier ekologicznych, zużywanie wody pitnej, zanieczyszczanie sztucznymi nawozami, które powodują trwałe zasolenie gleby - mamy trochę za uszami jako ogrodnicy...
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 12:41, 10 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Zgadzam się po części z Wami Obiema Ciuchy zdzieram ( dosłownie) w ogrodzie, dopiero jak się do niczego nie nadają już to idą jeszcze na szmatę np. do podłogi. Praktycznie odzieży nie wyrzucam, jak w coś się nie mieszczę lub mam od Kogoś wysyłam na Misje w Afryce, jak jest w dobrym stanie, tam to towar deficytowy. Ten rok pod tym względem trudny bo poczta nie wysyła na ten kontynent praktycznie
Ale do tej pory od 10 lat tak robiłam. Sprzęty domowe mam do zajechania, ale że One prawie 20 letnie to na chodzie cały czas i nie zmieniam bo te nowe to 2-3 lata i do wymiany. Obecnie poszukuje tapicera do mebli, ale takiego co by w domu na miejscu wykonał, ze wzgl. na gabaryty foteli i sofy. Gąbki siadły, ale reszta dobra to po co zaśmiecać światGeneralnie jestem za dawaniem przedmiotom drugiego życia, zwłaszcza w ogrodzie, ale i w domu. Tyle mogę zrobić to robię. Na co nie mam wpływu...martwi mnie. Zwłaszcza ostatnio siedzi mi w głowie nowe budownictwo....z jednej strony docieplanie wełną, styropianem, pianką budynków by ograniczać spalanie, z drugiej jak się technologia znowu zmieni i kolejne pokolenia zaczną po swojemu robić to te sterty styropianu, wełny, pianek i innych materiałów w tym paneli solarnych i fotowoltaiki zaleją świat dosłownie Powinno się wypuszczać na rynek tylko te patenty z którymi związane jest od razu w przyszłości odzyskiwanie i przerabianie na cos innego. W przeciwnym razi nadal kopiemy grób planecie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:45, 10 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Mgduska napisał(a)
Wracając do naszego poletka, czyli ogrodowania - istnieje taka opinia, że uprawa ogrodu to jedno z najmniej ekologicznych hobby!

Niszczenie naturalnych siedlisk, tworzenie barier ekologicznych, zużywanie wody pitnej, zanieczyszczanie sztucznymi nawozami, które powodują trwałe zasolenie gleby - mamy trochę za uszami jako ogrodnicy...

Ale wiesz, można inaczej ogrodniczkować. Da się ograniczyć nawozy sztuczne i opryski do absolutnego minimum lub nie stosować wcale. Da się tak ogród prowadzić by stał się domem dla wielu stworzeń, to jest tworzenie nowych siedlisk dla zwierząt za razem. Do tego sadzimy materie zieloną, a Ona czyści powietrze i daje tlen. Podlewać można woda odzyskiwaną, na małe ogródki z powodzeniem wystarcza, Kompost zastępuje nawozy, gnojówki i odwary zastępują oprysk....wiadomo więcej zachodu, ale da się Twój zielony dach jest świetnym przykładem pro ekologicznym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 12:47, 10 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Sylwia, Wy oboje jesteście tak zdolni, że myślę, że obicie foteli to będzie pryszcz dla Was. Zszywacz tapicerski i materiały... Wiem, co piszę, sama osobiście zmieniłam obicie kanapy, wykorzystałam stare zasłony.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 12:55, 10 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
tulucy napisał(a)
Sylwia, Wy oboje jesteście tak zdolni, że myślę, że obicie foteli to będzie pryszcz dla Was. Zszywacz tapicerski i materiały... Wiem, co piszę, sama osobiście zmieniłam obicie kanapy, wykorzystałam stare zasłony.

No niestety ich kształt i łączenie materiałów nas pokonało i się nie podejmiemy, nie chcemy zmieniać całego obicia i gąbek, tylko podłokietniki( gąbka i tkanina) i siedziska( tylko gąbka bo tkanina jest jak nówka) Mam ogromne fotele w stylu uszaki, takich już nie dostanę, a są mega wygodne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 13:44, 10 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale wiesz, można inaczej ogrodniczkować.


Ba - ja to wiem
Ale cieszę się, kiedy jest to głośno mówione, Sylwia
____________________
Sałatka pokrzywowa
Radziu2013 15:03, 10 gru 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
A tu są ogrody w pobliżu Oxford

https://m.youtube.com/watch?v=Cs-FEcnPKAg


A to i ja coś wam podrzucę Co prawda ani po niemiecku ani po angielsku, ale pismo obrazkowe mnie urzeka Piękne róże i nie tylko.

https://www.youtube.com/watch?v=zAMM1bNv9sU

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
antracyt 17:59, 10 gru 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Radziu podrzuciłeś link do różanego raju Kilka połączeń sobie zanotowałam do wykorzystania.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Nowa12 20:13, 10 gru 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Radziu2013 napisał(a)


A to i ja coś wam podrzucę Co prawda ani po niemiecku ani po angielsku, ale pismo obrazkowe mnie urzeka Piękne róże i nie tylko.

https://www.youtube.com/watch?v=zAMM1bNv9sU



Niesamowita kolekcja róż. Szkoda że nie podają nazw odmian bo niektóre są przepiękne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mgduska 08:20, 11 gru 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dzięki Radziu- niesamowity ten ogród, jakiś wyjątkowo sprzyjający klimat dla róż ma to miejsce.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies