Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Anda 15:52, 06 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Fotki śliczne, czuję się pokrzepiona
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anpi 16:04, 06 lut 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ach posiedziało by się już na takiej ławeczce patrząc na kwiatki,choć chwilkę...bo dłużej to trudno jednak usiedzieć w ogrodzie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mgduska 21:41, 06 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Madziu, doczytałam o poszukiwanym drzewku Piszesz, że ma być niewielkie, tzn. ile metrów? Bo niewielkie może być do 3m, ale może też być do 10 m, zależy od punktu widzenia

Ewa Pszczelarnia wrzuciła jakieś drzewa / Edit, w wątku Ogrodowo zakręcona.

Powtórzę jeszcze to, co odpowiedziałam u mnie na Twoje pytanie
Mam czereśnię Buttnera Czerwoną - na razie udaje mi się trzymać ją krótko; mam ozdobną jabłonkę kolumnową Red Lane - kwitnie na ciemny róż, jabłuszka są dość duże jak na jabłonkę ozdobną, są smaczne, słodkie i mają czerwony miąższ. Z dzikich owocowych mam świdośliwę olcholistną Amelanchier alnifolia Obelisk. Ma bardzo smaczne owoce, zrobiłam z niej konfiturę latem, wiosną kwitnie na biało. Mam jeszcze morwę Kagayamae, ale słabo rodzi owoce, ma za to piękne, duże liście.
Poza tym mam jeszcze bzy czarne, ale to bardziej krzaki niż drzewa i na jednym pniu rosnąć nie będą


Hmmm, z tą wysokością mam problem - pewnie jak wszyscy chciałabym drzewo, które od razu ma docelową wysokość i potem już jej nie zmienia Bo jak ma coś zasłaniać, niech zasłoni, ale większe niech nie będzie, bo zabierze słońce. Dlatego drzewko o pokroju kolumnowym to dobry pomysł - na wysokość niech sobie rośnie, a cienia od tego za dużo nie przybędzie
Myślę, że potrzebowałabym czegoś, co nie ośmieli się wychylić ponad 4-5 m, o niezbyt dużych liściach.
Rozważam więc ozdobną jabłonkę, jarzęba i świdośliwę. Chociaż do owoców nie będę miała dojścia, miejscówka jest pod ogrodzeniem, którego jeszcze nie pokazałam - zasłoniliśmy się przed sąsiadem, kiedy się okazało, że nasza strefa wypoczynkowa pokrywa się z jego strefą wejściową. Jeszcze jakiś szczelny bluszcz na to puszczę, bo ogrodzenie jest dość ażurowe.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:42, 06 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Ach posiedziało by się już na takiej ławeczce patrząc na kwiatki,choć chwilkę...bo dłużej to trudno jednak usiedzieć w ogrodzie


Udało Ci się kiedyś chociaż DOPIĆ kawę na siedząco? Ale tak bez gości obok?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:43, 06 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Muszelka napisał(a)
Serce pokrzepione, oczy nakarmione




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:45, 06 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oj, żebyście wiedziały, jak mi teraz trzeba pokrzepienia - mam jakiś stan zapalny w stawie stopy i ledwo chodzę! Takie choroby to ponoć typowe dla starszych panów, którzy spożywają nadmiar mięsa i piwa - no wypisz - wymaluj ja!

____________________
Sałatka pokrzywowa
SlonecznyOgrod 22:19, 06 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
To prawda, rośliny podarowane z innego ogrodu porządnie rosną. A ktoś się dzieli jak ma czym, czyli już rozrośniętymi, mocnymi roślinami.
Floksy ładne, szczególnie niebieski taki niespotykany wpadł mi w oko.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
gogo 22:59, 06 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Czytam, że masz chory staw, współczuję i życzę zdrowia.
Oszczędzaj nogę, bo to paskudztwo lubi wracać.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mgduska 17:39, 07 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
gogo napisał(a)
Czytam, że masz chory staw, współczuję i życzę zdrowia.
Oszczędzaj nogę, bo to paskudztwo lubi wracać.


Dzięki, Grażynko, empatia bardzo mi pomaga, naprawdę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 17:43, 07 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
SlonecznyOgrod napisał(a)
To prawda, rośliny podarowane z innego ogrodu porządnie rosną. A ktoś się dzieli jak ma czym, czyli już rozrośniętymi, mocnymi roślinami.
Floksy ładne, szczególnie niebieski taki niespotykany wpadł mi w oko.


Niebieski polecam, jeśli gdzieś trafisz, bierz bez wahania. Mój nie jest może bardzo dorodny, bo rośnie na tej mojej suchej górce, ale po obcięciu przekwitłych kwiatów na szczycie pędów - kwitnie niżej, i kwitnie, i kwitnie...Zasługuje na lepsze miejsce, piękny jest (mój to chyba Blue Boy, ale głowy za to nie dam).
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies