Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

lilarose 22:13, 14 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Próbuję wrzucić trochę koloru na dobry początek łikendu, coś mi nie idzie, ale znalazłam parę motywujących fot pomidorowych









tak
i na to czekamy!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Gruszka_na_w... 22:16, 14 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Klimat był wtedy inny. Nie było takich zawirowań pogodowych i tak wysokich temperatur. Gruntowe pomidory zwykle owocowały w sierpniu. Temperatury rzadko wtedy przekraczały latem 25 stopni. Idealnie dla nich. A teraz mamy dni z 35 stopniową temperaturą na przemian z burzami i gradobiciem. Świetne warunki dla rozwoju grzybów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 22:29, 14 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Z tą zmianą klimatu, powiem Wam, mam kłopot, wszyscy twierdzą, że jest cieplej - ale ja zupełnie tego nie widzę. Ubiegłe lato było marne, poprzednie marne, dwa lata temu nie zmarzłam w wakacje tylko dlatego, że spędziłam je w sandomierskim, bo w Gdańsku ciągle padało. Moim pomidorom jest za zimno i za mało słońca, dalie kwitną tylko dlatego, że sadzę mocno podpędzone - sadzone do gruntu nie dają rady, za krótki sezon. Tak jest na Pomorzu, a przecież jako dziecko co tydzień moczyłam tyłek w morzu. U nas cieplej nie jest, niestety. Z wakacji z dzieciństwa, spędzanych na Mazowszu, pamiętam upały nie do wytrzymania, Babcia wypędzała dzieciaki na powietrze, a my dawałyśmy radę wysiedzieć tylko pod jabłonką. Jasne, że z wiekiem człowiek stygnie, ale ja tęsknię do lata, kiedy wreszcie się wygrzeję tak, żeby tęsknić do jesieni.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 23:04, 14 sty 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
Ja też nie widzę ocieplenia.
Może zimy nie są takie srogie, ale za to dużo dłuższe.
Lata prawie wcale nie ma. Upały tylko w czerwcu, jak dzieci jeszcze w szkole.
Bez sensu.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 23:41, 14 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja nie potrafię tego ocenić, czy zmienił się klimat czy po prostu pogoda w jakimś okresie. Ale naukowcy powiadają, że to klimat. Z dzieciństwa pamiętam długie i ciepłe wieczory wakacyjne, ale też dość regularnie padające deszcze, okresów dłuższej suszy nie było. A może nie zwracałam uwagi, bo ogród interesował mnie najmniej? Uprawy rolne takoż? Wyrównane były te pory roku. Teraz mam wrażenie, że wiosny prawie nie ma, ale i zimy niewyraźne, mało śnieżne. Jedno jest pewne: nam pogoda nie dogodzi
 
Mgduska 09:59, 15 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie twierdzę, że się nie zmienił, tylko ta nazwa opisująca zjawisko jest nieadekwatna do moich odczuć Ciężko podważać długofalowe obserwacje naukowe, o ile są rzetelne, ale od kiedy obserwuję sama pogodę pilniej i notuję co nieco w związku z ogrodem, to mogę powiedzieć, że kolejny sezon był słaby dla szeregu roślin (a to dla róż, a to dla pomidorów).
Jak dla mnie pory roku były łatwiejsze do odczytania, wiosna się różniła od lata, a zima od wiosny. Teraz przez 3/4 roku ciągnie się coś nieokreślonego. W zeszłym roku było u nas bardzo krótkie i bardzo upalne lato w czerwcu i na początku lipca. Jak na Syberii.
____________________
Sałatka pokrzywowa
nicol21 20:15, 15 sty 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Notatki o pomidorkach zapisałam. Może za rok znów jakieś kupię, bo w ub roku nakupiłam, nasiałam jak głupia, potem rozdawałam a sama wyjechałam i nawet jednego koktajlowego nie zjadłam...
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Magara 23:47, 15 sty 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Gdzie nie zajrzę tam dyskusje na tematy, które mnie samą ostatnio dręczą
Z klimatem mam takie same odczucia jak Magda.
Kiedyś pory roku były cztery, teraz są dwie albo właściwie żadna.
Kiedyś każda babka miała płaszcz "prochowiec" - sama posiadam Obecnie bezużyteczny, nie pamiętam kiedy go włożyłam A jak przeglądałam ostatnio zdjęcia rodzinne - moja Matka non stop w "prochowcu" - wiosna/koniec lata/wczesna jesień - chyba nie z biedy, bo i kożuch i futro, jak na tamte lata przystało - też miała
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 19:27, 16 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
nicol21 napisał(a)
Notatki o pomidorkach zapisałam. Może za rok znów jakieś kupię, bo w ub roku nakupiłam, nasiałam jak głupia, potem rozdawałam a sama wyjechałam i nawet jednego koktajlowego nie zjadłam...


Hej, a dlaczego dopiero za rok? A co z tym sezonem? Też wyjazdy planujesz?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:29, 16 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Gdzie nie zajrzę tam dyskusje na tematy, które mnie samą ostatnio dręczą
Z klimatem mam takie same odczucia jak Magda.
Kiedyś pory roku były cztery, teraz są dwie albo właściwie żadna.
Kiedyś każda babka miała płaszcz "prochowiec" - sama posiadam Obecnie bezużyteczny, nie pamiętam kiedy go włożyłam A jak przeglądałam ostatnio zdjęcia rodzinne - moja Matka non stop w "prochowcu" - wiosna/koniec lata/wczesna jesień - chyba nie z biedy, bo i kożuch i futro, jak na tamte lata przystało - też miała


Możemy pogadać o płaszczykach, jeśli chcesz, w ramach odpoczynku od dręczących tematów Bo ja mam bardzo dużo płaszczyków, a ostatnio, całkiem niechcący, kupiłam jeszcze jeden, na tzw. wiosnę
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies